| Adrian4657 a întrebat:

Salut dacă astăzi mi sau scăzut 4 puncte la purtare profesorul respectiv are voie sa le treacă pe modulul 5 sau pe modulul 2 și dacă poate și am nota 6 la purtare mai pot întra în examen și la liceu menționez ca sunt clasa a8 a

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesorul trebuie sa treaca aceasta nota pe modulul in care s-a scazut si nu conteaza pentru a intra la examenul de evaluare nationala.
Doar daca media anuala la purtare este sub 6 nu poti intra la examen, deoarece cu media la purtare ramai repetent si repeti cl. a VIII-a. Si aceasta medie se stabileste de diriginte, impreuna cu consiliul clasei, nu de catre un singur profesor.

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu mai intri in examen.
Trebuia sa gandesti inainte sa faci ce-ai facut!

| Adrian4657 explică (pentru Ioandelasal):

Deci vrei sa spui ca doar pe acest modul am media 6 la purtare și ca pot da evaluarea Național însă mai rămâne o întrebare pot sa mai intru la un liceu teoretic sau intu la un liceu tehnologic

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Adrian4657):

Ti-am spus clar ca se ia in considerare media anuala si nu media unui modul.
Si poti intra la orice profil de liceu.