| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut, dacă vreau sa ma înscriu la scoala de soferi și eu stau în alta localitate decât cea de domiciliu și vreau sa iau actele necesare gen cazier etc trebuie sa le iau de la localitatea cu domiciliu sau?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cazierul îl poți lua de la orice secție de poliție care eliberează caziere.

| IarsiIar a răspuns:

Cazierul se poate ridica din orice localitate.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti obtine certificatul de cazier judiciar de la orice organ de politie conectat la baza de date a cazierului judiciar.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru Ioandelasal):

Ma refer la restul documentelor

| AnonimAnonim4321 explică (pentru IarsiIar):

Ma refer la restul documentelor.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Nu mai alte documente, doar vizita medicala, care iarasi o poti face la orice unitate medicala autorizata sa faca vizite medicale

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Mai ai nevoie doar de cartea de identitate, cred ca o ai si de vizita medicala si aceasta se poate face la orice unitate medicala.

| Eusebiu01 a răspuns:

Cazierul îl vei putea scoate de mâine de pe ghiseul.ro și nu va mai trebui să faci un drum la poliție, dar pentru a sustine examenul nu ai nevoie de viza de flotant sau schimbarea localitati in C.I? Cel mai bine întrebi o școală de șoferi din localitatea unde vrei să dai și o să te îndrume ei cu ce demersuri ai de realizat.