| pepiniero a întrebat:

Salut, eu detin o agentie de pariuri, am avut un trainer(el nefiind angajat pe firma mea) care s-a jucat din casa o suma de 8000 lei. Se poate face plangere penala impotriva lui? Am dovezi camere si angajata care i-a pus biletele fara ca sa incaseze. Unele bilete au fost puse de catre el si altele de catre angajata cu promisiunea ca ii va duce banii ulterior.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus trebuie sa faci plangere penala impotriva angajatei, pentru infractiunea de delapidare, ea a pus biletele fara a incasa contravaloarea acestora.