| shakira_1713 a întrebat:

Salut, eu sunt apolitic, dar totusi ma intreb... De ce toata lumea uraste USL-ul? eu nu stiu sa fi taiat pensii&salarii, sau daca au facut un rau asemanator cum a facut PDL-ul, ba din contra: ei maresc pensiile&salariile si scad TVA-ul la alimente de la anul. Toate astea oricum le stiu ca sunt metode pentru a castiga alegatori la toamna... Astept raspuns

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăia din USL dorm prea mult. Şi mai sunt şi comunişti fiindcă l-au suspendat pe băsescu. Cum să nu-i urăşti? rolling on the floor

| Dandanache a răspuns:

Toata lumea, nu. Uite, McNigel ii iubeste. Eu personal nu le suport mostenirea politica, meclele si foamea de putere. In privinta promisiunilor, vad ca te-ai prins si singura. Dupa 2 decenii de tranzitie, oamenii mai cu cap nu se mai indragostesc de un partid doar fiindca promite frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dandanache):

Îmi spui te rog de unde ai tras tu concluzia că aş iubi USL-ul? thinking Nu de alta, dar vreau şi eu să aflu motivele pentru a-i iubi.

| M25M a răspuns:

Nu stiu daca este vorba de ura ci mai degraba frica. Uite la campania de denigrare ce au loc intre cele doua formatiuni politice. Cei care nu mai vor cu basescu au 8 ani de material impotriva sa, iar cei care vor cu basescu sustin ca USL-isti sunt comunisti, corupti, infometati de putere etc. Acum USL acuza si promite, iar PDL doar acuza, caci cu promisiunile nu prea le-a mers.
Daca vrei raspuns la intrebarea ta uitate la campania impotriva USL-ului facuta de cei din PDL.

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Mea culpa, am crezut ca esti simpatizant. Imi retrag cuvintele.

| Arthur a răspuns:

Ce a mărit mai exact?
De promis pot promite şi eu că o să-ţi fac cadou un automobil, dar până la anul văd eu.
Deocamdată văd că scade valoarea leului, văd că au prima grijă să mărească la loc pensiile neruşinate ale foştilor şi ale revoluţionarilor aşa zişi.

| WR104 a răspuns:

Usl e un fel de fiu al calaului, toata lumea il uraste pentru ca stie ce urmeaza sa devina.
Eu il sustin pe domnul Dan Diaconescu pentru ca o sa ne scape de ciocoi, sper sa se tina de cuvant desi nu inteleg de ce dureaza asa mult.
V-am pupat pe suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dandanache):

Nu sunt simpatizant al niciunui partid politic ce s-a aflat la guvernare în ultimii ani. Şi mai ales, nu pot fi, nicidecum, un simpatizant al unei alianţe sau mişcări, ce include liberali, pentru că ştiu că pe mine nu mă avantajează în niciun fel un partid liberal. Indiferent că e PNL, sau pdl.

| SaveTheNature a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect! Absolut corect. Liberalismul e pentru bisnitzari, si pentru tigani.
Socialismul, fura dar mai da si oamenilor.