| GaBrIeLa88 a întrebat:

SALUT MEMBRII TPU! ce parere aveti ar trebui Basescu sa iasa din politica? doar asa de curiozotate...

Răspuns Câştigător
| SnYcK3rS a răspuns:

DA! Basescu trebuie sa se retraga din politica. A nenorocit tara asta, am ajuns la coada Europei.

Ce'a facut Basescu? A taiat salarii, pensii, indemnizatii pentru mame pentru cresterea copilului, a facut numai rele.

Cum sa te intorci tu la Cotroceni cand 7, 5 milioane (87, 52%) au votat DA demiterii, iar aproximativ 1 milioan au votat NU (11, 52%)

A pierdut foarte mult din notorietate.Cum sa spui ca sunt 8, 5 milioane au venit la vot, iar restul de 10 au boicotat? E ipocrizie pura. Numai suntem 18 milioane pe listele de vot. Populatia Romaniei e in jur de 19 milioane.

Nu sunt mare fan USL, dar Crin a spus ca se retrage daca romanii nu il demite in sensul ca peste 50% din cei veniti la vot ar fi votat NU demiterii.

Iar Ponta, e cat de cat ok, in comparatie cu inaptu de Boc.

Ca Romania sa devina la normal sunt 2 solutii (parerea mea )

1) schimbarea clasei politice, doar 2 partide politice si atat

2) revenirea la monarhie constitutionala

Basescu este un presedinte ILEGITIM, intors printr'o hotarare judecatoreasca a bufnitelor de la CCR

7 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

NU! Pt ca ceilalti care doresc sa.i ia locul sunt mult mai prosti si profita de oameni, dar cred ca ar trebui sa iasa din politica Crin Antonescu cum a si promis si Victor Ponta happy

| Arthur a răspuns:

De ce să iasă? Este singurul politician care a câştigat toate confruntările politice, justiţia a început să-şi facă treaba sub mandatul său iar criza economică a fost depăşită cu bine.
Pe ceilalţi doi se vede cât îi interesează ce se întâmplă în ţară, dacă nu le convine : valiza şi la gară!
Au valenţe de adevăraţi dictatori iar indiferent ce vor face vor spune : este spre binele poporului - bine care se vede deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să iasă toţi din politică, dar după cum bine ştim, niciunul nu o va face.

| Dandanache a răspuns (pentru SnYcK3rS):

Pentru un mic fan, ca mare nu esti, zici tu, ai uitat cuvintele lui Crinel. Atunci cand l-a mancat limba sa braveze, nu a detaliat prea mult ce vrea sa spuna si nu a pomenit nimic de "romani". Reminder pentru tine si alde fani:

http://www.youtube.com/watch?v=px5krXZ-HU0

Nu ii mai luati apararea, ca mancati zaharicale turcesti. E la fel de mincinos ca Basescu, ca Ponta, respecta cu grija profilul politicianului roman.

regis
| regis a răspuns:

Nu, Basescu nu are motive sa iasa din politica, este meseria lui si chiar se pricepe la ea, dovada ca reuseste sa se mentina acolo in ciuda fortei si a sustinerii de care se bucura USL-ul la ora actuala, ba pe unii cu deficiente de inteligenta i-a convins chiar ca cei care nu au fost la vot sunt de partea lui, ceea ce nici macar bolsevicii nu au avut tupeul sa pretinda.
Avand in vedere insa rezultatul referendumului, unul dezastruos pentru el, o miscare de bun simt ar fi insemnat demisia imediat ce rezultatul votului a fost anuntat oficial. Imaginea sa este oricum compromisa, ar fi scapat tara de multe belele, iar el s-ar fi ales cu toate beneficiile pe care i le confera statutul de fost presedinte, impreuna cu o plecare demna si onorabila din aceasta functie.

| ExtraBass a răspuns:

Doamne nu mai suport cand vad acei PDL-isti pupincuristi.JOS BASESCU!

| Delicacy a răspuns:

E o ţară plină de calici, nu-mi pasă cine e la putere, tot calic este.