| Anonim1900 a întrebat:

am o intrebare happy Cine este Printul William? stiu despre nunta lui si etc... dar ce rol are el cine este mai exact?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| MariusBoy2013 a răspuns:

Cauta pe Wikipedia.

| Kaℓi a răspuns:

Este fiul cel mare al fiului cel mare al reginei Angliei. Deci, e mostenitor al tronului.

| andr3y87 a răspuns (pentru Kaℓi):

Fuul cel mare ale reginei e Charles. William e fiul cel mare a lui Charles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru noi, ca români de rând, el este un nimeni şi nu are niciun rol în viaţa noastră de zi cu zi. Doar eunucii ăştia de la posturile de ştiri + ProTV, Antena 1 şi PrimaTV ni-l tot bagă pe gât şi pe el, cât şi întreaga familie regală a Marii Britanii, de parcă ei ar fi suveranii ţării noastre.

| Kaℓi a răspuns (pentru andr3y87):

Exact asta am zis si eu, ce nu ti se pare in regula? big grin

| DanielMister a răspuns:

Printul William din Marea Britanie. Face parte din familia regala.