| Cirțiu_Denis_1995 a întrebat:

am o intrebare. Tatal meu a beneficiat de servicii de urgenta in Olanda si nu este asigurat in urma acestora a fost degeaba pentru ca s-a stins. problema este ca toate serviciile de resuscitare si medicamentatie si morga trebuie platite. daca nu le platesc ce se poate intampla? va rog sa ma ajutati dau fundita! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mostenitorii, in limita mostenirii, vor trebui sa achite serviciile respective, daca spitalul obtine o hotarare judecatoreasca in acest sens. Mostenitorii pot sa plateasca doar in limita mostenirii numai daca fac mostenirea sub beneficiu de inventar, astfel vor trebui sa plateasca integral cheltuielile, chiar daca acestea ar depasi valoarea mostenirii.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da detalii: in ce tara te afli, era tatal tau in vizita in Olanda, la cine era in vizita, etc.

| Cirțiu_Denis_1995 explică (pentru doctorandus):

Eu sunt in Romania, tatal meu a mers singur in Olanda pentru a lucra acolo problema este ca nu a avut contract de munca si prin urmare nu a fost asigurat.