| Sp33dster a întrebat:

Am si eu o mica intrebare.Sunt in clasa a XII la Seminarul Teologic Ortodox Craiova, si as dori sa ma fac preot militar.Ce studii imi trebuie, etc. Cum pot face asta? Dau funda si mii de multumiri celui care ma ajuta :*

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci o facultate de teologie si dupa absolvire si primirea in preotie sa te angajezi in armata ca preot militar, daca o sa fie locuri vacante.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Nu stiu ce sa iti zic...asa cum a zis si Ioandelasal, du-te la Facultatea de Teologie. Vreau doar sa iti urez succes.Foarte frumos ca vrei sa te faci preot! Intreaba-i pe profesorii tai, sau intreaba un preot oarecare, te poti duce in timpul saptamanii la biserici cand nu au slujbe, sau odata cand te spovedesti sa intrebi vreun preot.Succes!

| Sp33dster explică (pentru Floreenofficial):

Facultatea de teologie o fac sigur, dar nu stiu ce trebuie sa fac ca sa ajung preot militar. Legat de biserici, sunt angajat ca tarcovnic laughing

| Floreenofficial a răspuns (pentru Sp33dster):

Si cu ce te ocupi? N-am mai auzit de functia asta. big grin