| ColtzAlb a întrebat:

Salut TPU! Am vandut ieri masina mea si am completat rubrica de "instrainat catre:" de pe talon. Clientul a fost multumit de masina toate cele, am apucat sa semnam contractul de vanzare cumparare si s-a razgandit brusc ca el nu o mai vrea. La biroul de acte pe care l-am ales mi s-a spus ca acea rubrica e nula de acum 2 ani si sa dam cu corectorul peste scris in talon-ul masinii. Eu stiam ca la un control de rutina politia iti poate retine talonul daca are stersaturi, modificari sau este deteriorat. Ce ma sfatuiti sa fac?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa anulezi scrierea cu o linie orizontala, astfel ca sa se vada ce este scris si la un control vei explica de ce ai facut-o si nu vei pati nimic.
De asemenea ai putea preschimba talonul.