| florindinfitero a întrebat:

ce credeti guvernul BOC va demisiona?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e ca actuala clasa politica nu ne da alta alternativa si nu avem ce pune in loc. Nu putem sa-i dam jos pe astia si sa instalam bataia de joc care-si spune opozitie, pentru ca si astia din opozitie au condus tara. Si PSD si PNL au fost la putere si n-au fost mai prejos decit PDL, au furat si au distrus la fel de mult. Trebuie sa plece toti cirnatii astia care ne conduc si ne jefuiesc prin rotatie de la revolutie si pina acum. Trebuie inlocuita intreaga clasa politica. Citi sint, 500 de mii, un milion? Tara are 20 milioane locuitori. Milionul asta de politicieni trebuie sa fie arestati si judecati pentru cit au furat, pentru abuz de putere, trafic de influenta etc. Toti hotii, escrocii si lingaii au pus mina pe putere si oamenii cinstiti n-au mai avut loc de ei. Avem nevoie sa inlocuim tilharii astia, cu oameni cinstiti, competenti, onorabili si care chiar pot si vor sa faca ceva pentru tara asta, nu cum fac derbedeii astia care se gindesc doar cum sa-si umfle ei buzunarele.

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ma tem ca asta va linisti totul.Nu vreau asta, vreau continuare panaramei si gonirea a toata clasa politica de acolo.Este inadmisibil unde ne-au adus toti.Problema este ca dupa ce-i vor da jos multimea se va retrage si vom fi coordonati de aceeasi clasa politica.Un mare VAX.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai Flo, o sa pice. Faza este ca nu prea avem ce pune in loc. Asta-i baiu.

| justitiarul a răspuns:

Pai Basescu a spus clar acum ceva timp:"5 milioane m-au votat, 5 sa iasa in strada pentru a-mi da demisia".
Bine nu le e,dar nici nu stiu ce sa faca!
Daca ar avea putina minte, pentru a-si salva pielea, basescu ar trebui sa formeze un guvern de tehnocrati si sa-si infraneze poftele de prim-ministru.El nu stie sa faca diferenta intre functii:le vrea pe toate!

| mariazet45 a răspuns:

Boc va fi scos la inaintare de Basescu sa dea ceva firmituri celor care protesteaza si daca va face un guvern de tehnocrati zice [crede] ca a scapat si de data asta, cine stie... Sper sa ma insel si sa cada toti Bocii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Nici nu are cum sa fie altfel. Normal ca le vrea pe toate. El a fost comandant de nava si acolo, capitanul e Dumnezeu, nimeni nu cricneste in fata lui. Tocmai de asta are comportamentul asta. Omul nu realizeaza ca vaporul lui, nu-i tot una cu presedentia unei tari si ca in stat exista separarea puterilor. Nu concepe ca ce viseaza el peste noapte, trebuie sa propuna si apoi se discuta si eventual se aproba sau se imbunatateste, dar nu se baga pe gitul poprului, fara sa cricneasca nimeni. Toate astea au pornit de la faptul ca Arafat a comentat in fata marelui cirmaci. Asta e, omul e limitat.