| xLionel a întrebat:

Legea ACTA este aprobata in Romania?

62 răspunsuri:
| TripleFunny a răspuns:

Nu nu este

| KodrutZ a răspuns:

Tu ai habar ce se vrea a fi ACTA si unde tinteste? Desigur ca nu, la fel ca 99% dintre toti care au tipat sus si tare ca ACTA le opreste libertatea de a fura de pe net. In Romania exista legea drepturilor de autor, asa ca ACTA nu ar fi adus NIMIC NOU in domeniul asta, ci ar fi adus un dezastru in agricultura, mai ales, pe termen lung (e cu bataie lunga formularea legii, putini au vazut ce e ea cu adevarat).
P.S. Intotdeauna au existat jocuri si muzica distribuite in regim complet gratuit, doar ca se pare ca romanu' nu se simte bine daca nu fura...

| Dydy26 a răspuns:

Nuuu..Multumesc doamne ca nu o aprobat-o...

| AndreyTPU a răspuns:

Salut! Nu nu e aprobata. O zi buna!

| Korman a răspuns:

Nu nu este aprobata.

| white93 a răspuns:

Da.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

ACTA nu este lege ci un tratat comercial impotriva pirateriei si a marfurilor falsificate.
In primul rand trebuia ratificat de Parlamentul Uniunii Europene dar acesta a respins ratificarea in iulie anul trecut. Fata de aceasta nici nu a mai fost supus spre ratificare in tarile membre ale UE, deci nici in Romania.
De altfel la noi exista destule prevederi legale care reglementeaza aceste domenii doar ca nu prea sunt aplicate.

| vali1985 a răspuns:

Nu se va aproba in Romania.
Stai linistit!

| MMaryus a răspuns:

Nu, s-au facut multe petitii, iar oamenii au iesit la proteste in toata Romania. Nici nu vreau sa-mi imaginez o viata (virtuala) cu actiuni "limitate"ca intr-o inchisoare

| croitoru92 a răspuns:

Nu a fost aprobata.

| george10 a răspuns:

Nu nu estewinking

| Andrey2299 a răspuns:

Nu,de mult, FUNDA?

| Ceuşan_Carla_1999 a răspuns:

NU...acm am gasit pe google si asa scrie ca nu..nu sunt sigura darrrrr...

| mgtow a răspuns:

Niciodata nu va exista legea aia la noi in tara.

| Florincrap a răspuns:

ACTA a fost semnara de SUA,Canada,toate statele membre UE (printre care si Romania),Japonia, Australia, etc, dar nu a fost ratificata (votata de statele care au semnat acordul). In schimb, legile nationale privind proprietatea intelectuala si drepturile de autor se aplica.

| Ghergel a răspuns:

Nu. Linistestete asa am crezut si eu dar oricum bine ca nu au aprobato happy.

| hype123 a răspuns:

ACTA este e porcarie, care nu este aprobata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acta nu mai este aplicata in nici o tara a fost anulata pe baza unei petiti online in care au semnat peste 8 milioane de oamenitongue

| ExiT90 a răspuns:

Este un proiect de lege, momentan neaprobat.

| vladd78 a răspuns:

Inca nu este valabila.

| mihaelutzamy a răspuns:

NU

| Lovelykat a răspuns:

Nu! A fost respinsahee hee

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Slava Domnului.

| Biankka a răspuns:

Nu.

| Spintecătorilor_Spintecătorul_1995 a răspuns:

Nu mai este! au scos-o

| Andrei4Lol a răspuns:

Nu..si sa speram ca no sa fie niciodatahappy

| Niiiicu a răspuns:

Nubig grin

| AlexelAdii1999 a răspuns:

A fost mare harmalaie in Romania cu acta si tu acum te-ai trezit? laughing