| xLionel a întrebat:

Legea ACTA este aprobata in Romania?

62 răspunsuri:
| radu1234567890 a răspuns (pentru KodrutZ):

Bai *%#* stii ca eti si tu roman? si ca si tu,, furi,, de pe net chiar fara sa iti dai seama? taci acolo. baiatu a intrebat ceva. si uh te iei de romani. care e problema TA daca fur EU?

| Sergiu999 a răspuns:

Doamne Fereste! Parlamentul da respins-o in urma cu luni de zile... nu cred ca macar va mai fi aprobata undeva in lume...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ...nu a fost aprobata http://www.gandul.info/......ul-9813219 citeste aici

| TheAce a răspuns:

Din fericire in Romania legea Acta nu a fost ratificata.

| RadikalGamer a răspuns:

Legea acta ar fi trebuit sa fi inceput pe 1 iunie sau iulie 2012. Din cate am inteles eu, nu mai exista din cauza cenzurarii internetului. Asta e una din legiile internetului: libera exprimare.
S-ar fi cenzurat TOT ce stim noi ca este internetul: YouTube, Facebook, Wikipedia, Twitter (nu stiu daca am scris bine), Vimeo, VPlay si probabil si TPU, deoarece in unele intrebari apare continut "ilegal".
Totul se tine aici de piraterie (imi pare rau admini, dar alta cale nu gasesc sa raspund). A inceput totul cand oamenii uploadau jocuri, muzica si alte chestii care le cumparasera, iar altii le luau pe gratis.

Inca mai e o lege cu pirateria in Romania, in care nu ai voie sa uploadezi. Tragem concluzia ca poti seta viteza maxima de upload la 5, 10 kB/s happy

| ioan09 a răspuns:

Conform votului contra acta, nu este.
Dar ca sa te convingi uite dovada:http://www.ziare.com/articole/acta+romania
Dai funda?

| Raull7 a răspuns:

Nu, nu este big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru radu1234567890):

Imi dau seama si nu, nu fur. S-a intimplat sa fiu si eu in pozitia de a imi fi furata munca de citeva ori, asa ca fa bine si taci macar. Daca furi, macar taci, iar daca esti analfabet, atunci nu mai scrie nimic.

| arsen a răspuns:

Acta nu e ceea ce crezi.

| Wrufloukel a răspuns:

Ionuț, imaginează-ți că acta este un govern care lucrează cu cei de la youtube să zicem, și acest guvern a cazut la o intelegere cu youtube, să facă regulile cam dupa cum doresc aceștia, altfel, acest guvern a amenințat youtube că le vor retrage licența și drepturile de a folosi spatiul virtual inclusive serverele care le dețin. Cu alte cuvinte youtbe s-au cam văndut, iefint dar s-au văndut pentru a dansa după cum căntă acta.Hm ce ironie a sortii! Deci cu alte cuvinte acta stabilește de comun accord ce reguli să aplice pe site-ul youtube!

| Luchyan_7446 a răspuns:

Nu, nu s-a aprobat!

| DiannaDia a răspuns:

Nu. Funda?!

| ჯpLaNe a răspuns:

Nu nu este...

| Dorinelaaa a răspuns:

NU

| TuguiMihai1 a răspuns:

Acta momentan a cazut la curtea europeana a dreptului omului insa nu a fost ratificata de nici un stat
Romania este una dintre tarile care a semnat acordul, si exista pericolul sa se reintoarca oricand.
Prevederile acta asypra monitorizari retelelor de internet deja se aplica in frata

| SupradozaDeViise a răspuns:

Nu este aprobata.

| B0gd4nBăă a răspuns:

Abia acum?:o
Si nu, legea ACTA pentru fericirile noastre nu a fost aprobata happy

| florin08 a răspuns:

Momentan nu este aprobata

| RipperBlack a răspuns:

Nu este aprobata.

| Lynna a răspuns:

Nu, nu a fost aprobata.

| LucaTeofil a răspuns:

Nu s-a aprobat doar in alte state

| JustUS1602 a răspuns:

Cum au spus Ioandelasal so KodrutZ iti spun si eu, si te anunt ca aceasta chestie denumita ACTA a fost facuta de creeatorul retelei de socializare Hi5 in parteneriat cu Twitter.
Aceste 2 retele au vrut de fapt sa puna taxe cu sume galactice pentru price site existent in lume.
Adica mai pe scurt, aia doi vroiau sa inchida pur si simplu internetul daca ar fi existat cineva care le-ar fi refuzat serviciile.
Planul lor adevarat era de fapt acela de a detine intreg internetul, cu tot ce exista pe el si ar fi cerut peste 1000$ / ora pentru a utiliza internetul.
Legea aia postata de ei pe nu stiu unde era doar asa de fatada...

| Mariiiiiiiiian a răspuns:

Nu!

| nuexistadrogmaitare a răspuns:

Nu este si nu se va mai auzi de asa ceva inca 2 ani de acum incolo.

| SkullDrawer a răspuns:

NU

| valeeExpress a răspuns:

Din cate stiu eu nu mai este!

| trolololo a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt a fost respinsa de Parlamentul European. laughing

| Bica1453 a răspuns:

Nu s-a aprobat da funda

| radu1234567890 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ba su.gea.miai pu.la t.en gu.ra

| KodrutZ a răspuns (pentru JustUS1602):

Lol, in ce film ai vazut asta? Prevederile ACTA puneau fundamentele justificarii unor abuzuri cam in orice domeniu, de la agricultura la IT, iar din punct de vedere al protectiei drepturilor de autor, nu era nimic nou sub soare - vezi cite mii de procese au pe rol MPAA/RIAA in State contra unor amariti care au downloadat cite un mp3 sau un film fara sa aiba macar habar ce fac...