| xLionel a întrebat:

Legea ACTA este aprobata in Romania?

62 răspunsuri:
| george10 a răspuns:

Nu nu estewinking

| hype123 a răspuns:

ACTA este e porcarie, care nu este aprobata

| Ghergel a răspuns:

Nu. Linistestete asa am crezut si eu dar oricum bine ca nu au aprobato happy.

| ioan09 a răspuns:

Conform votului contra acta, nu este.
Dar ca sa te convingi uite dovada:http://www.ziare.com/articole/acta+romania
Dai funda?

| nuexistadrogmaitare a răspuns:

Nu este si nu se va mai auzi de asa ceva inca 2 ani de acum incolo.

| Mariiiiiiiiian a răspuns:

Nu!

| Bica1453 a răspuns:

Nu s-a aprobat da funda

| MMaryus a răspuns:

Nu, s-au facut multe petitii, iar oamenii au iesit la proteste in toata Romania. Nici nu vreau sa-mi imaginez o viata (virtuala) cu actiuni "limitate"ca intr-o inchisoare

| SkullDrawer a răspuns:

NU

| ExiT90 a răspuns:

Este un proiect de lege, momentan neaprobat.

| Dydy26 a răspuns:

Nuuu..Multumesc doamne ca nu o aprobat-o...

| Ceuşan_Carla_1999 a răspuns:

NU...acm am gasit pe google si asa scrie ca nu..nu sunt sigura darrrrr...

| arsen a răspuns:

Acta nu e ceea ce crezi.

| JustUS1602 a răspuns:

Cum au spus Ioandelasal so KodrutZ iti spun si eu, si te anunt ca aceasta chestie denumita ACTA a fost facuta de creeatorul retelei de socializare Hi5 in parteneriat cu Twitter.
Aceste 2 retele au vrut de fapt sa puna taxe cu sume galactice pentru price site existent in lume.
Adica mai pe scurt, aia doi vroiau sa inchida pur si simplu internetul daca ar fi existat cineva care le-ar fi refuzat serviciile.
Planul lor adevarat era de fapt acela de a detine intreg internetul, cu tot ce exista pe el si ar fi cerut peste 1000$ / ora pentru a utiliza internetul.
Legea aia postata de ei pe nu stiu unde era doar asa de fatada...

| KodrutZ a răspuns (pentru JustUS1602):

Lol, in ce film ai vazut asta? Prevederile ACTA puneau fundamentele justificarii unor abuzuri cam in orice domeniu, de la agricultura la IT, iar din punct de vedere al protectiei drepturilor de autor, nu era nimic nou sub soare - vezi cite mii de procese au pe rol MPAA/RIAA in State contra unor amariti care au downloadat cite un mp3 sau un film fara sa aiba macar habar ce fac...

| Andrey2299 a răspuns:

Nu,de mult, FUNDA?

| Luchyan_7446 a răspuns:

Nu, nu s-a aprobat!

| B0gd4nBăă a răspuns:

Abia acum?:o
Si nu, legea ACTA pentru fericirile noastre nu a fost aprobata happy

| croitoru92 a răspuns:

Nu a fost aprobata.

| AlexelAdii1999 a răspuns:

A fost mare harmalaie in Romania cu acta si tu acum te-ai trezit? laughing

| TripleFunny a răspuns:

Nu nu este

| Dorinelaaa a răspuns:

NU

| vladd78 a răspuns:

Inca nu este valabila.

| Spintecătorilor_Spintecătorul_1995 a răspuns:

Nu mai este! au scos-o

| Doldoresthera a răspuns:

Da desigur

| Sergiu999 a răspuns:

Doamne Fereste! Parlamentul da respins-o in urma cu luni de zile... nu cred ca macar va mai fi aprobata undeva in lume...

| RipperBlack a răspuns:

Nu este aprobata.