| Marian2314 a întrebat:

Salut tpu.Va rog sa ma ajutati.Pot sa intru in armata cu 10 clase? Cu cine as putea vorbi cand se fac inscrieri? Am 18 ani si cam in 4 luni termin scoala de soferi si vreau sa ma orientez in armata.

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

In armata pe ce post? General? laughing)
Cu 10 clase cred ca nici paznic nu te poti angaja pe la vreo unitate militara laughing)
SOrry.

| Yurisa a răspuns:

O sa te trimita daca e razboi si daca esti sanatos ca la academii si scoli militare nu te primeste nimeni

| Dismally a răspuns:

Da, poti. Inainte era nevoie de liceu dar acum au scazut din cerinte. Cat timp ai sub 46 de ani te poti angaja.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, te poti angaja ca soldat profesionist, daca indeplinesti toate conditiile prevazute.
Du-te la Centrul Militar din judetul tau si o sa afli toate detaliile necesare.

| Marian2314 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult.O sa ma interesez sa vad ce pot face.

| Marian2314 explică (pentru Yurisa):

Sunt sanatos multumesc lui Dumnezeu, dar ma intreb daca voi putea sa intru..ca am studii minime... ceea ce e foarte rau pentru asta sunt stresat

| Marian2314 explică:

M-am interesat si ma pot duce.Multumesc pentru raspunsuri!