| Florentina271 a întrebat:

Salut TPU, vin și eu cu o întrebare. Eu cu o prietena suntem judecate pentru tâlhărie calificata și complicitate la tâlhărie calificata. Deoarece dansa i-a introdus în băutură somnifere și după i-a luat o suma de bani, asta fiind pe timpul noptii. Somniferele nu sunt periculoase, cei de la INML zicând ca nu au pus viața în pericol. Suntem judecate pentru tâlhărie calificata litera d..noi am mers pe recunoaștere, pe procedura simplificată, nu avem antecedente penale, prietena mea are și 2 copii, de 6 luni și 1 an și 8 luni. Intrebarea mea este, avem șanse sa scăpăm cu suspendare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista sansa, daca instanta confirma intelegerea de recunoastere a vinovatiei incheiata cu procurorul.

2 răspunsuri:
| Florentina271 explică (pentru Ioandelasal):

La prima înfățișare instanța a aprobat cererea de a merge pe recunoaștere, procurorul a fost de acord. Iar acum ne-a amânat pronunțarea pentru luna viitoare.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Florentina271):

Daca instanta a confirmat inseamna ca s-a pronuntat si s-a amanat doar motivarea hotararii.