| Anonim420420 a întrebat:

Salut! Vreau sa cumpăr un autoturism și sa-l înmatriculez pe numele tatălui meu. Vreau sa va intreb dacă pot merge eu in locul lui la serviciul de Înmatriculări, la primărie și la politie. Pot merge sa fac toată procedura de înmatriculare in locul lui? El nu are timp și vreau neaparat sa o pun pe numele lui pentru ca ma ustura asigurareahappy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am dat anul trecut prin vara cam 120 lei

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți, dar trebuie să îți facă o procura la notar în acest sens.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge dar numai cu procura speciala de la tatal tau, prin care te imputerniceste pentru toate operatiunile respective.
Procura este act autentificat de un notar public.

| Mitzupitzu a răspuns:

Daca ai procura notariala se poate

| Anonim420420 explică:

Și dacă nu va supărați. Cam cât costa o procura notariala pentru împuternicire, un pret aproximativ?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonim420420):

Onorariul notarial minim pentru un exemplar este de 30 lei, la care se adauga TVA de 19% (5, 70 lei), in total 35, 70 lei.
Pentru fiecare exemplar in plus este de 10 lei plus TVA de 1, 90 lei, in total 11, 90 lei.
S-ar putea ca la unele notariate sa fie ceva mai mari.

| UserRo10 a răspuns:

Doar cu imputernicire de la notar.