| SpeciiFobii12 a întrebat:

Salutare! am primit achitare pentru un dosar cu obiectul conducerii unui autovehicul sub influența substanțelor și au dreptul de apel 10 zile.
abia după 10 zile am dreptul să mi ridic permisul?
azi e data de 16, pe data de 28 în ziua de luni pot sa merg? sau 10 zile lucratoare

4 răspunsuri:
| User252426 a răspuns:

Cred ca da.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti obtine permisul dupa ramanerea definitiva a hotararii primei instante si aceasta ramane definitiva doar daca Parchetul nu face apel si aceasta se va sti doar in ziua 11 de la data hotararii.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Eu zic sa nu-l mai ridici daca ai de gand sa mai consumi substante!
Data viitoare nu mai scapi doar cu permisul ridicat, intri la racoare cu executare daca omori pe cineva.

| darrio2007 a răspuns:

Mare greșeală! Sper să rămâi pieton toată viața.