| Mikeluș a întrebat:

Salutare! Sunt clasa a unspea și m-am transferat după profil științe sociale pe profil filologie bilingv, ideea este că aș dori înapoi și sunt curios daca se aplica următoarea lege: Transferul elevilor in timpul anului scolar se poate efectua, in mod exceptional, cu respectarea prevederilor prezentului regulament, in urmatoarele situatii:
E)de la clasele cu program de predare intensiva a unei limbi straine sau cu program de predare bilingv la celelalte clase

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, bineinteles daca aproba consiliul de administratie a liceului.

| Mikeluș explică (pentru Ioandelasal):

Va mulțumesc foarte mult! Directorul a spus că nu se poate, mâine ii voi arata acest paragraf. Daca decizia este aprobată de Consiliul de administrație, va trebui să aștept până la modulul 2 sau va fi pus imediat în practică? Întreb asta ca sa fiu sigur, scuzați mă daca sunt mai năuc happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Mikeluș):

Faptul ca se poate nu inseamna ca persoanele din Consiliul de administratie sunt obligate sa aprobe transferul, pot sa-l aprobe sau pot sa nu-l aprobe.
In orice caz depune cererea si sunt obligati s-o discute in prima sedinta a CA si s-o voteze si sa speri ca votul o sa fie pozitiv pentru tine.