| BadBunny a întrebat:

Salutări, mi-a fost suspendat permisul pe 90 de zile în timpul serviciului, dovada a expirat pe 03.06. 2024
Cum se calculează perioada de suspendare?
Mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus perioada de suspendare a dreptului de a conduce incepe sa curga din data de 4.06. 2024 si se va implini pe data de 1.09. 2024, asa ca vei putea obtine restituirea permisului incepand cu 2.09. 2024.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De pe 4 90 zile

| BadBunny explică (pentru Ioandelasal):

Îmi cer scuze, dovada a expirat pe 02.06. 2024, de pe 03 nu mai am voie de conduc

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru BadBunny):

Atunci termenul se va implini pe 31.08. 2024 si vei putea obtine restituirea incepand cu 1.09. 2024.

| Țoglă a răspuns:

În următoarea zi va curge perioada suspendării. Vezi că poți limita timpul cu o lună dacă dai un test.