| NWOtheory a întrebat:

Se mai duce cineva să mai lucreze în România pe 2000-3000 de lei? Să fim sinceri acum, când poți face bani ușor online, cine s-ar mai duce la muncă să muncească de ii sar capacele pe 2000-3000 de lei și a doua zi să faci foamea? Îmi amintesc și acum, acum mulți ani buni, cum patronatele se lăudau că au 100 de oameni la poartă și acum tot aceleași personaje se plâng pe forumuri și pe rețelele de socializare că nu mai sunt oameni la poartă. Este un colaps financiar și se simte deja. Vinovat este atât statul, cât și patronatele, adică majoritatea patronatelor care încă se mai cred în perioada 2004-2010. Trebuie o schimbare. În primul rând, trebuie apreciată munca. Trebuie enumerată cum se cuvine. Discrepanța aceasta între făcut bani ușor și banii făcuți greu este uriașă. Nu ar trebui să funcționeze așa o societate. Iar generația Z știe deja asta. Generația Z nu mai vrea să mai lucreze. Și foarte bine fac. Pentru că au înțeles că părinții lor nu au muncit pentru ei, ci pentru îmbogățirea altor persoane. Iar Generația Z nu mai vrea să facă aceeași greșeală. Părerea voastră contează în această privință. Credeți că Generația Z ar trebui să continue să lucreze în România sau să emigreze în alte țări unde sunt remunerați și tratați adecvat?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se preferă să fie angajați cei peste 45 de ani și chiar 50 - 55 de ani.

| NWOtheory explică (pentru anonim_4396):

Foarte bine. Normal ca nu sunt primiti ca trebuie sa le ofere salariu decent asa mai bine ia unul comunist de 50-55 de ani. Nici noi nu ne ducem. Nu avem nevoie de ei. Cum am specificat si mai sus, se pot face bani usor, nu mai avem nevoie de ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da se mai duce.
nu toata lumea traieste in bula ta unde 3000 lei facuti online e cela la ordinea zilei. Nu asta e Romania reala unde banii se fac online si iti permiti sa stai acasa pe banii lui mami si tati.

| johnnny123 a răspuns:

Păi ideile tale se cam bat cap în cap.

Mai întâi spui că "poți face bani ușor online", apoi spui că "Generația Z ar trebui să emigreze în alte țări unde sunt remunerați și tratați adecvat"

Dacă se pot face atât de ușor bani online, atunci de ce ar avea nevoie să emigreze? Ar putea să stea liniștiți în România și să facă bani online.

| KovacsB a răspuns:

Ca sa emigreze ar trebui sa fie ceva de capul lor ca nici pe afara nu umbla cainii cu covrigi in coada.
Si daca este ceva de capul lor fac bani si in tara, daca nu, se lamenteaza ca tine pe TPU.