| Utilizatoare123 a întrebat:

Se spune ca Romania se poate compara acum, economic, cu Franta si Germania. Ce parere aveti de aceasta gogoasa? laughing articol: https://m.mediafax.ro/......a-22512974

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

La guvern se fumează mult. Și nu este vorba despre tutun.

| mastadont a răspuns (pentru gabicoo):

Mare dreptate ai laughing
Oricum, glumă mai bună ca știrea aia nu am mai auzit de mult laughing auzi Romania la nivelul germaniei laughing https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal) uite unde sunt franța și Germania și unde e românia laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ori a crescut Romania, ori au scazut tarile occidentale.
Cert este ca in strainatate, pe job-uri oarecare, greu mai treci de 1500 euro, bani pe care ii faci si in Romania, aproape cu acelasi efort.

Salariile de 6000-8000 de lei au devenit normale si la noi, dar in orasele ok, nu la Botosani, Constanta sau Campulung Moldovenesc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ciolacu a trecut de la covrigi la gogoși, si după va minca mult c@(cat)