| BlueBell07 a întrebat:

Sunteti de acord sa va predea o femeie franceza, chiar daca a spalat toaletele publice ale italienilor timp de mai bine de 10 ani? A invatat carte pe branci in Italia. Limba vulgului. Ce motiv ar avea sa starneasca invidie o asemenea persoana?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ce conteaza cum si-a castigat painea in trecut? Conteaza cat de mult isi cunoaste profesia! Cum se comporta cu elevii etc. Trecutul ei nu conteaza!

| BlueBell07 explică (pentru lpavel):

Cum se comporta cu elevii oare? Le vorbeste vulgar(stiu ce spun,nu dau amanunte,ca mi-e jena) si i s-a facut si comisie de disciplina la una din scoli, la altele a avut asistenta la ore si i s-a spus ca preda trei lulele, trei surcele, nimic interesant si nici cuprinzator cum ar trebui. Ce profesie stie? Cu euro cumva? Lucreaza interactiv cu elevii, vorbeste cursiv si corect in limba pe care o preda? S-a format in Italia pe un alt job, total opus celui din Romania. Ce tot vii aici sa o aperi?

| BlueBell07 explică (pentru lpavel):

Si iti faci si mai multe conturi.Ti-e dor de o batjocura, duduie? Daca esti ea in persoana, o mare frustrata si o bolnava psihic care isi scuipa colegii prjn camere pentru ca ii e ciuda pe faptul ca sunt mult mai apreciati decat ea, o agramata care nu stie sa puna cratima cum trebuie, e clara treaba!

| BlueBell07 explică (pentru lpavel):

Observ ca folosesti exact cuvintele ei! Mai sa fie! Ai venit aici sa te aperi? Ba conteaza ca a spalat latrinele italienilor. Copiilor le e greata cand aud. Numai la noi se poate avansa de la latrina la catedra.Iti spun eu ca nu are nivelul unui profesor si a demonstrat-o intr-o camera de hotel unde a provocat un scandal fals ca sa-si faca de rusine colega pe care o gelozea de multa vreme. Avea nevoie de capul ei, dar pe din dos o sapa la maxim de geloasa si de gratuita ce era. Oricum valoarea se vede la clasa.Nu poate minti la infinit.

| BlueBell07 explică:

Pe ce sa fie cineva invidios ca a spalat toaletele italienilor in trecut si acum ajunge, cu euro, sa-si cumpere gradele in invatamant? Carte nu stie, ca daca ar sti, nu ar plati colegii sa o ajute.A nega un adevar inseamna sa te complaci in minciuna.