| Sawarekh a întrebat:

Va salut, mi-am deschis un SRL de ceva timp.
Acum trebuie sa imi fac cont bancar, la ING.

Am fost la sediu ING si imi cere Certificatul Constatator Exstins pentru ca sa imi deschid contul.

Am contactat firma care sa ocupat de crearea SRL-ul meu, si imi cere 300 lei+tva sa il obtin... exista alte cale?

E mult sau e oke pretul de mai sus? pentru mine e ceva nou, deci nu prea ma pricep.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa mine este mult, dar fiecare firma de acest gen practica propriile preturi si ar trebui sa poti negocia pretul.
Daca consideri ca este mult te poti adresa tu la Registrul Comertului unde a fost inregistrata firma si sa obtii certificatul respectiv. Inainte de aceasta vezi daca nu cheltui mai mult cu deplasarea si timpul pierdut.

| goguPatent a răspuns:

Cred ca pe cont propriu daca il scoti e cam 100 lei...

| Sawarekh explică (pentru Ioandelasal):

Ai dreptate, chiar e mult.
Am rezolvat cu o alta firma la pretul de doar 85 lei.
Nu inteleg, de ce sunt asa nesimtiti, astia care mi-au facut firma si au cerut asa mult.

Intre timp, tot nu pot rezolva, ma cam chinui de 1 saptamana cu crearea unui cont la banca....nu stiu daca fac intentionat cei de la ING sau nu, cert este ca am fost azi, am completat impreuna cu ei pasii de creare cont, si a dat o eroare la sfarsit.
Ei mi-au spus sa mai incerc si maine, ca cica a picat site ul de la ONRC...