| Steaua11 a întrebat:

Voi descrie o problema foarte serioasa si vreau sa fie tratata de dvs ca atare. Vorbim de un contract in Germania pe 6 luni. Ei specifica ca trebuie sa ai 42 de ore pe sapt, 168 de ore pe luna. Lucrezi fara probleme 4 luni iar in luna a cincea lucrezi 2 sapt iar in celelalte doua ploua noaptea, ziua se face vreme frumoasa dar pentru ca sunt balti, nu poti lucra ogorul/terenul. Tu esti disponibil sa lucrezi dar patronul nu te lasa. Vei fi platit doar pentru 2 saptamani, desi tu platesti tot la firma lor chiria/utilitatile pe toata luna si bineinteles iti cumperi si mancare in alea 2 sapt in care stai in camera. E normal lucrul acesta? Ati mai intalnit astfel de probleme? E smecher cine a facut contractul? Ps Pe luna ai doua zile de concediu. Ptr zilele in care stai in camera ca a plouat, se poate compensa cu zilele de concediu?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da,e smecher, a făcut sa ploaie special ca sa va ia banii pe tot timpul stat acolo ca doar voi stați la el în chirie doar cat lucrați.

| Steaua11 explică (pentru Catrice):

Altu care se baga in seama

| Catrice a răspuns (pentru Steaua11):

Dacă nu pricepi la ce m-am referit nu e vina mea, înseamnă că ai iq pe minus.