| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma inrolez in armata ca sgp, dar veau sa ii intreb pe cei care au activat in domeniul militar se merita sa fac acest pas?
daca puteti sa ma ajutati si cu alte intrebari aceasta este id de yahoo : bilopart
va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Merita pentru ca poti aduna bani fara sa platesti din salariu dar partea negativa e salariul mic.

39 răspunsuri:
| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Ce nu platesc? chiria, hainele, mancarea?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

In armata nu platesti nimic, totul e subventionat de stat iar din banii care ii castigi lunar poti sa aduni pentru un imobil, masina sau ce vrei tu dar sant salarii mici la noi in tara, daca ti-ai schimba cetatenia intr-o tara mai civilizata ai castiga un salariu pe masura.

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Sau poti pleca in legiunea franceza unde se plateste mai bine.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

In legiune nu este viata mai grea?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Daca iti place militaria nu tinand cont ca la straini viata e mai frumoasa.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Esti militar?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Vreau sa intru in armata spaniola ca sofer pe camion sau autobuz dar imi mai lipsesc 3 ani sa ma fac spaniol dupa aia pot intra.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Eu am cat b, imi foloseste in armata?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Iti trebuie si C, dar poti intreba la biroul de recrutari din orasul tau daca vrei.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Cu b nu pot face nimic in armata?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Conduci jeepul in caz de nevoie.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Doar la nevoie sau frecvent?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Nu stiu mie nu mi-a fost gandu dupa ce am terminat toate categoriile in permis sa ma bag in armata romana acum eram pe camion dar nu are nimic nu imi pare rau ca nu am intrat in tara incerc la straini pentru ca in tema transportului e nevoie de soferi militari. Iti place soferia nu-i asa?

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Nu neaparat, dar sper ca ma va avantaja cat de cat, nu de placerea de a conduce. tu vrei tot ca soldat sa te inrolezi?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Da. Dar ca sofer in general pe mine nu ma impresioneaza sa impusc ci sa conduc.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Ai fost la biroul de recrutare? ti-ai facut dosarul?
cam ce trebuie sa ai la dosar?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Vezi detaliile pe www.mapn.ro stiu ca ai nevoie de 10 clase B si C si cand mergi la birou ei iti zic ce ai de facut in afara de poza tip si diploma sa o arati, trebuie sa te pregatesti fizic pentru probe.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Am fost acum o luna si ofiterul de serviciu mi-a spus ca mi-ar trebui bacu-l
fara bac oare pot avansa in grad?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

A facut misto de tine cu 10 clase se poate intra, trimite un e-mail la adresa asta si spune-le ce ai patit sau suna

DIRECŢIA INFORMARE ŞI RELAŢII PUBLICE Tel.: 021-402.34.00 sau 021 -410.40.40 interior 1011.601; Fax: 021-319.56.98; E-mail:drp@mapn.ro Biroul de Presă: Tel.: 021-402.34.00 interior 1011.603 sau 1011.604; Tel/Fax: 021-319.60.22; E-mail:presamapn@mapn.ro Purtătorul de cuvânt : Col. Constantin Spînu Tel/fax: 021-319.56.17; 021-319.56.80 E-mail: purtatorcuvant@mapn.ro

See more at: http://www. mapn.ro/contact/index.php#sthash.4l2GWVP2.dpuf

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Ti-ai facut dosar-ul?

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

A spus ca mi-ar trebui bacu-l. ca sa am sanse mai mari sa prind un loc.
dar fara bac pot avansa in grad?
si dosar-ul costa cam 600 ron?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Nu am facut dosar si nu costa bani, nu imi spune ca ti-a cerut bani? Fa plangere la OPC auzi sa ceara spaga pentru dosar laughing e nebun omu.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Cica ma va costa actele...

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Legea nu prevede sa platesti dosarul de admitere, se fac gratuit dar ala e subnormal, du-te maine dimineata la OPC si fa plangere pentru ca nu merita sa lucreze acolo tipul ala. Le zici ca ti-a cerut bani pentru a face dosarul de admitere asa cum mi-ai zis mie si aia imediat ii da un sut in fund si poate intra la puscarie.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Crezi? nu cred ca e chiar asa simplu, oricum nu mi-a spus sa ii dau lui 600 ron.as spus ca e bine sa am bacul pentru ca este un atuu la selectie si ca ma va costa toate actele (fisa medicala, copii etc) in jur de 600 ron

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Da te vede tanar si crede ca esti prost, el zice ca costa 600 ron dar banii aia se duc in buzunarul lui, asa vorbesc magarii astia care fraieresc lumea mai deschis dar fa plangerea oricum. Cu bacu pe o parte are dreptate dar nu e un impediment sa-l ai incercarea nu are moarte.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

De pe forum-uri am citit ca chiar costa in jur de 600-700 ron

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Te pun in contact cu cineva sa te ajute aici care stie de legi si minuni. Nu costa nimic din cate stiu eu si am citit pe site-ul de recrutari.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Multumesc, astept!

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Iti va raspunde aici cand poate.