| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma inrolez in armata ca sgp, dar veau sa ii intreb pe cei care au activat in domeniul militar se merita sa fac acest pas?
daca puteti sa ma ajutati si cu alte intrebari aceasta este id de yahoo : bilopart
va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Merita pentru ca poti aduna bani fara sa platesti din salariu dar partea negativa e salariul mic.

39 răspunsuri:
| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

E foarte bine, multumesc mult!

| Wo0W a răspuns (pentru mgtow):

Buna seara imi cer scuze ca intervin am 18 ani si sunt din Bucuresti si as vrea sa devin soldat dar am doar 10 clase credeti ca se poate? si nu sunt bine format adica sunt cam slab merita incercat?

| mgtow a răspuns (pentru Wo0W):

Poti pentru ca ai 10 clase si e minimul care se cere in armata. Faza e ca trebuie sa te pregatesti bine fizic la alergat si alte minuni.

| Wo0W a răspuns (pentru mgtow):

Multumesc o sa dau cat pot de mult

| Teodorescu_Marii_1992 a răspuns:

Are careva idee cam cat ar fi salariul? La SGP?

| Bossu_Ionut_1991 a răspuns:

Vreau sa stiu eu nu am bacu luat sa pote

| MCosmin97 a răspuns (pentru Teodorescu_Marii_1992):

2300 de lei.

| Mirel95 a răspuns:

Fisa medicala te costa in jur de 20 de lei e doar taxa aia de la analize ...si eu am facut asta si stiu din propria experienta daca esti de la tara toata treaba te costa in jur de 70 de lei ..asta si cu transport inclus

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Nu te duce...nu merita.Da-mi voie sa-ti povestesc experienta mea.M-am inscris, am fost anuntat cand sa-mi fac analizele.Mi-am facut analizele(au durat 3 zile analizele sa le fac). Apoi dupa ce mi-am depus dosarul cu analizele(totul a iesit ok fara probleme) au spus ca ma suna cand sa vin la testarea psihologica.A durat maxim 2 luni.Am fost chemat am dat testarea si am luat-o,a doua zi am luat si probele care nu sunt grele. Apoi mi-am lasat dosarul la CMZ(Constanta,de unde sunt eu). Faza este in felul urmator: Am un prieten bun care s-a inscris si el dupa mine.A luat probele cu mult dupa mine, eu le-am luat inainte.El a fost anuntat cand sa isi aleaga armele, la repartizare, iar eu asteptam mult si bine daca nu sunam la ei.Cand am sunat m-au luat cu vrajeala ieftine de buftea, ca vezi domne ca nu am lasat dosarul la ei si nu au ce sa mai faca.Decat sa o iau iar de la capat.Alt timp pierdut, alti bani pierduti.Si mi-am dat seama ca asteptau milogii spaga.Deci pe romaneste iti zic...invata tata o meserie si lasa aramata.E corupta si se intra pe pile.Eu am trecut toate probele pe merit si degeaba.Ca sa scape de mine, au inventat totul cu "nu ati lasat dosarul la birou".Fa ceva util si nu te gandii la bani. Poti sa faci banii aia si prin alte metode.O zi buna.