| LePotato a întrebat:

Ai vreun citat preferat?
Daca da, care e acesta?

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mda
"Anti-social behaviour is a trait of intelligence in a world full of conformists." - Nikola Tesla.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva ce a spus odata cineva.
"Mintile marete discuta idei, mintile mediocre discuta evenimente iar mintile mărunte discuta despre altii" nu mai stiu cine a spus asta. Dar am tinut minte replica.
Din carti, cred ca ceea ce a spus Mihaela "Vreau sa-ti intru-n sânge" -Invitatie la vals-Drumeș.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Frumoshappy

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Interesantthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima mea plânge şi nu vreau să vadă,
Nu vreau să vadă pentru că nu-nţelege
Cum a trecut timpul şi mie tot nu-mi trece!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

La tine? Care e citatul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„Be the change that you wish to see in the world." - Mahatma Gandhi

| B3B3NI a răspuns:

Oricat de greu ar fi, niciodata nu te da batut.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Mai multe:

" In eternity, where there is no time, nothing can grow. Nothing can become. Nothing changes. So death created time to grow the things that it would kill... "

"We only see two things in people: what we want to see and what they want to show us."

"Nu sunt destept, dar cand privesc in jur prind curaj."

"Viața nu are subtitrare, ori o ințelegi ori nu..."

*"Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii." - Eleanor Roosevelt tongue

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

"You must not lose faith in humanity. Humanity is an ocean; if a few drops of the ocean are dirty, the ocean does not become dirty."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Eleanor o chema... Asa mă. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Ce...mai uita omul. laughing

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Ai imbatranit Loreno

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca in viata nu ai niciun scop, atunci de ce mai traiesti?"

| IonutCG90 a răspuns:

Bunăhappy. " All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing."

| IonutCG90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca să creezi scopuri. Omul e făcut "dupa chipul și asemănarea lui Dumnezeu" în concluzie are minte și capabilitate creeatoare. happy

| RainmakerX a răspuns:

"Cauta si daca ceea ce cauti nu exista Dumnezeu va crea acel lucru special pentru a-ti rasplati cautarea."
Isabella de Castilla la plecarea lui Columb in expeditia sa

| Mayar a răspuns:

Am unul, e mai degraba 'principiu' pe care se bazeaza si s-a bazat intotdeauna societatea si descrie relatiile inter-uname : "Nu exista mese gratuite."

Dar al tau care-i?

| LePotato explică (pentru Mayar):

Citeste mai sus.

| Mayar a răspuns (pentru LePotato):

Oh, okhee hee))

| Doub a răspuns:

Am foarte multe citate preferate.

| LePotato explică (pentru Doub):

Si nu-mi zici care? sad

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

big grin.
"Unicul gând al vieţii mele este el. Dacă totul ar pieri şi n-ar rămâne decât el, eu aş continua să exist; iar dacă totul ar rămâne şi el ar fi nimicit, universul s-ar transforma într-o uriaşă lume străină mie şi mi s-ar părea că nu mai fac parte dintr-însa. Iubirea mea pentru el e asemeni stâncilor eterne de sub pământ: nu prilej de încântare, ci necesitate. Eu sunt El. El e mereu, mereu în mintea mea, nu ca o plăcere, aşa cum nici eu nu sunt o plăcere pentru mine însămi, ci ca propria mea fiinţă".

"Căci ce nu-i în mintea mea legat de ea? Şi ce nu-mi aminteşte de ea? Nu mă pot uita în jos, la pardoaseala asta, fără să-i văd trăsăturile desenate pe piatră! În fiecare nor, în fiecare pom… în aerul nopţii şi-n fiecare privire din timpul zilei… sunt înconjurat de chipul ei! Cele mai obişnuite feţe ale bărbaţilor şi femeilor… chiar şi propriile mele trăsături… îşi bat joc de mine, semănând cu ea. Lumea întreagă e o colecţie înspăimântătoare de amintiri care îmi spun că ea a existat şi c-am pierdut-o!"

" În faţa primejdiei şi a morţii, dragostea e de două ori mai dulce, plină fiind de o stranie exaltare..."

Sunt doar câteva.big grin

| RAY a răspuns:

Misto avatar, mereu sa incerci sa ai ce isi doresti, niciodata sa nu crezi in femeii, in viata sa respecti pe cine te respecta,sa nu plangi dupa nimeni,sa te iubesti e tine cel mai mult sa faci totul pentru tine,sa fi deasupra tuturor mereu, sa nu te lasi calcat in picioare,oamenii sunt niste besti in chip de om sa nu crezi in nimeni doar in tine, daca ai o iubita si te iubeste nu o insela ca vei vi inselat,daca simti sa te razbuni mai bine iarta, nu uita ce ai uitat, omul nu se schimba niciodata degeaba ierti, tot omul merita o a doua sansa dar daca merita asta, ca femeie nu fi un obiect lupta pentru liberatea ta nu pentru o inchisoare cu un barbat, in barbatii curvari niciodata sa nu crezi, decat unu smecheras curvar mai bine unul cuminte, viata e o punte pe care mergi la sfarsit avem acelasi sfarsit cu toti nu difera nimic, gandeste rational mereu

| RAY a răspuns:

Sti ce ma marcat pe mine a fost nu trai in trecut ( eu inca traiesc ) nu visa la viitor ( e bine sa ai planurii ) fa totul in prezent buddha, draga viata mea =dezamagire completa, de aia am scris sa nu crezi in femeii pentru ca dezamagirea e ceva normal pentru mine, e rog sa nu te simti jignita

| 愛日本 a răspuns:

"There is only one god, and his name is Death. And there is only one thing we say to Death: 'Not today'."
―Syrio Forel

| AFR81 a răspuns:

"I fear no one, but respect everyone" - Roger Federer

| Damii a răspuns:

"Sunt momente în care vrei să iei oamenii de umeri şi să îi zgâlţâi. Să se mişte sufletul în ei.''