| LePotato a întrebat:

Ai vreun citat preferat?
Daca da, care e acesta?

35 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

"Numai cu răbdarea poţi trece şi marea"

"Poţi duce calul să bea apă dar nu îl poţi face să bea apă"

"Învaţă să înveţi"

"Nu învăţa un porc să cânte, îţi pierzi vremea şi mai enervezi şi porcul"

"Orice răspuns are şi o întrebare"

"Fii schimbarea pe care o vrei în lume"

"Poţi fii amant / soţ / tată sau orice vrei tu, dar niciodată nu o să poţi fii toate de'odată. "

"Eşti o persoană diferită pentru fiecare om care te cunoaşte"

„Cel care este pregătit pentru orice eventualitate a câştigat jumătate din bătălie."

"Orice om are suferinţele lui secrete, pe care lumea nu le ştie şi adesea îl numim pe om rece, când el e doar trist."

" O fotografie spune un secret despre un secret.Cu cât îţi spune mai multe, cu atât ştii mai puţin "

Cam atât îmi vine în minte big grin

| Dariusuu a răspuns:

''Când iubeşti nu-ţi mai aparţi''

''Sper ca într-o bună zi să pot să îmi iau mătura şi să zbor din mizeria asta''

Chris Simion

| marigold27 a răspuns:

"and those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." -Friedrich Nietzsche

| deny1230 a răspuns:

"Yesterday lasts forever,
Tomorrow comes never"
E un citat din cartea mea preferata si se se refera la acele persoane care inca traiesc in amintiri si nu pot uita trecutul pentru a-si continua viitorul.Pretty deep, huh? laughing

| DenisaMaria28 a răspuns:

"Unele carti trebuie gustate,
Altele sunt inghitite,
Doar cateva mestecate
Si de toti mistuite."

"Doi oameni pot tine un secret doar daca unul dintre ei este mort"

"Un artist bun copiaza,
Un artist excelent fura"

"Binele e absenta raului"

"Daca fata unui preot evanghelist ajunge in topuri, care il cauta pe Fat-Frumos, atunci stii ca Dumnezeu a creat femeia...pe Coasta de Vest"

"Ai putea fermeca un iubit acum, pentru ca peste o clipa sa hranesti un nou nascut"

"Si minciuna e un pacat"

"Oamenii dezvaluie prin tacere la fel de multe lucruri ca prin cuvinte"

"Marea drama a vietii si a mortii este iubirea"

"Drumul e mai frumos decat destinatia"

"Un vis este numai un vis, pana decidem sa-l transformam in realitate"

"Oamenii sunt facuti pentru a gresi"

"Unii spun ca viata este ciudata.dar as dori sa stiu care este termenul de comparatie"

"Cand privesti in adancul abisului,
Abisul, de asemenea, priveste in tine"