| anonim_4396 a întrebat:

eu am 13 ani si imi place mult sa citesc. In ultima vreme ma cam plictisesc cartile si nu prea am ce sa citesc. Imi puteti da niste ex de carti care sa imi capteze atentia ceva sa nu ma plictiseasca. Imi plac cel mai mult povestile dramatice si miturile.

Răspuns Câştigător
| Spitz10 a răspuns:

Sherlock Holmes sunt destul de interesante, miau captat atentia.Sunt 4 volume incepe cu 1 caci daca nu, nu o aive sens cu celalalte. Fudna?

11 răspunsuri:
| Tradare1 a răspuns:

Robur Cuceritorul de jules verne, adolescentul Miop, Romeo si Julieta, Hamlet

| Lalaband98 a răspuns:

Mie imi plac cartile scrise de agatha christie.eu zc sa citesti una sigur iti va capta atentiewinking

| reflex1 a răspuns:

Buna! ma bucur ca in sfarsit mai intalnesc copii de vrasta ta care le place sa citeasca. Felicitari pentru asta! si carti eu iti recomand "Nunta in cer" de M. Eliade daca nu ai citit-o "Enigma Otiliei" G.Calinescu chiar daca st materii de bac sunt superbe aceste 2 romane success!

| Euletitia a răspuns:

Buna! Poti citi "david Copperfield" De Charles Dickens(e un super oamn in 3 volume), "Ciresarii" De Consatntin Chirita(un super orman de aventuri in 5 volume) sau orice acrte de Jules Verne. daca iti plac miturile, cred ca ti-ar placea sa citesti "Legendele Olimpului" de alexandru Mitru. Cam asta cred ca ar fi potrivit pentru varsta at. Lectura placuta orice ai elge, succes la scoala si o seara frumoasa iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! În partea de jos a paginii http://lecturirecenzate.ro/ ai o listă pentru vârsta ta. Unele sunt chiar povestite pe scurt în acel site.

| bbbgg a răspuns:

Incearca "Omul invizibil" - Herbert George Wells

| aliceinchains a răspuns:

Cianură pentru un surâs - Rodica Ojog-Braşoveanu.

| CryChristiAN a răspuns:

Pai eu citesc multe carti care chiar ma pasioneaza.
Winnetou 1, 2, 3, Cartile lui Sven Hassel( mie imi plac cartile scrise de autori care au trait perioada terifianta a regimului fascist si despre cum era viata pe Frontul de Est), Mara, Enigma Otiliei, Cei 3 muschetari, Comoara din Insula ( imi plac cele din literatura universala) si acum citesc Shogun. Am citit si harry Potter toate cartile laughing ca nu prea am mai avut ce sa fac.O carte foarte frumoasa de Mihail Sebastian este '' Casa dupa canal'' si ''Pisica''.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Euletitia):

Am citit deja aceste carti happy

| CryChristiAN a răspuns (pentru Euletitia):

Astea le-a citit oricine in clasele 5-8, respectiv 4-8.