| marykaterineganea a întrebat:

Hei! Poate sa-mi dea cineva o sugestie de carte cu adevarat frumoasa pe care as putea sa o citesc?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| hummmer a răspuns:

Cartea de bucate.E delicioasă...

| Disharmony a răspuns:

Toată lumea vrea,,o carte frumoasă'', mai nou?! De ce vrei,, o carte frumoasă'' şi nu vrei doar,, o carte''? De ce îi laşi pe alţii să-ţi spună ţie care-s cărţi frumoase şi care nu? Îţi dai seama că ceea ce consideri tu frumos, poate fi oribil pentru mine şi viceversa? Pune mâna şi citeşte ce-ţi pică în mână sau ce consideri tu că e,, carte frumoasă'' (habar n-am după ce repere te ghidezi când spui că o carte e,, frumoasă'', da' nici nu vreau să aflu) şi nu mai aştepta ca ceilalţi să-ţi spună ce-i frumos şi ce-i urât.

| droid96 a răspuns:

Incearca ceva aventura, fictiune, Sf, Fantasy
Harry Potter si Jocurile Foamei sunt preferatele mele(incepe cu Jocurile Foamei; e mai scurta)

| Cairo a răspuns:

Singur pe lume

| marykaterineganea explică:

@andy2323:Multumesc mult pentru raspuns si chiar am de gand sa citesc Enigma Otiliei, pentru ca pe celelalte le-am citit.
@Cairo: Multumesc mult pentru sugestie, doar ca am citit deja Singur pe lume de trei ori. Totusi, apreciez faptul ca mi-ai raspuns.
@hummmer: Interesanta sugestie, doar ca, din pacate, sunt la regim, asa ca nu cred ca o sa citesc o carte de bucate prea curand.
@droid96:Am citit si Harry Potter(acum e randul fratelui meu mai mic sa-l citeasca) si Jocurile Foamei.Multumesc pentru sugestie si imi pare bine ca am intalnit un alt pasionat al literaturii SF si Fantasy, la fel ca mine.
@Disharmony: Ai dreptate in toate privintele. Tot ce am vrut prin aceasta intrebare a fost sa aflu ce considera "frumos" si alte persoane, poate mai aproape de varsta mea, deoarece am citit cam tot ce se putea din clasicii literaturii pentru varsta mea.

| andy232323 a răspuns:

Enigma otiliei, maintrey, aventurile lui sherloc holms, dracula,