| Gabriel91836 a întrebat:

Pentru a deveni profesor de limba Engleză ar trebui să mă transfer la un liceu lingvistic sau intensiv? Țin să menționez că momentan sunt pe profil economic clasa a 9 a. De asemenea cât de greu este un asemenea liceu?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu neaparat dar ar fi bine, te va ajuta in admiterea intr-o facultate de filologie cu limba engleza si apoi in timpul facultatii.

| Gabriel91836 explică (pentru Ioandelasal):

Am uitat să pun virgulă "lingvistic"!
Mă refeream la care dintre aceste două variante ar fi mai plauzibilă?

| Gabriel91836 explică:

Întrebarea se referă la care dintre aceste două variante ar trebui sa aplic, am uitat o virgulă!
Și care ar fi media de admitere la un asemenea liceu?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu aveti clasa intensiv Engleza?
Poti fi la ce profil vrei tu (chiar si mate-info), exista clasa speciala de Engleza intensiv cu 4 ore pe saptamana.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Gabriel91836):

Oricare profil este bun.

| Gabriel91836 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Nu este, doar la un alt liceu într-un alt oraș în apropiere, știi cumva dacă se face si matematică, fizică, chimie eyc pe aceste profile?