| alex210 a întrebat:

am vazut mai demult unsi am auzit un citat legat de muzica si poezie.ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îmi vine în minte doar unul...
" Poezia este muzica sufletului şi, mai presus de toate, a sufletelor mari şi sensibile" (Voltaire)

Încearcă să cauți pe net, la cugetări, la maxime etc, cu siguranță, îl vei afla!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La cate detalii dai, ar putea fi orice numar cuprins intre 2 si cateva milioane.

| alex210 explică (pentru ardnaxur1961):

Era ceva in genul "muzica este forma pe care o ia poezia atunci cand..." cam asa suna