| PufuleteKiduuu a întrebat:

Aş vrea să creez o poezie în limba engleză.Aş avea nevoie de nişte idei cam despre ce să scriu, vă rog să mă ajutaţi. Cea mai bună idee primeşte fundă :*

Răspuns Câştigător
| LeonardoDiCapra a răspuns:

Ai putea scrie o poezie in care sa bagi toate temele in comun, prin ajutorul comparatiilor.
Mie unul imi plac poeziile comfuze. care ma fac sa ma gandesc intens la fiecare vers. care ma fac sa ma gandesc daca e despre dragoste, sau natura.
Mai nou am observat ca poeziile de dragoste [ daca esti in love ] exprimate prin infinitatea cosmica prind bine la public.

Succes! big grin

8 răspunsuri:
| Noodlez a răspuns:

Cele mai bune subiecte despre care poti scrie, chestii ce ar prinde bine la public si la oameni sunt : dragostea, moartea, viata in general. Scrie despre prima ta dragoste, despre cum ai pierdut-o whatsoever. Minte daca e necesar, e poezie nu talk show. Good luck!

| Dinu_Alexandra_1990_Ciei a răspuns:

Poti scrie despre dragoste

| Catal1ncik a răspuns:

O poezie nu se scrie asa cum crezi tu te-ai pus si scrii doar atunci cind iti vine muza si atunci la moment iti vine concret despre ce sa scrii

| Sergiu1996 a răspuns:

Vrei sa scrii poezii, dar nu ai idee despre ce? Cum pot eu sa iti spun scrie despre codru, acum si tu oare vei putea scrie? Totul vine din suflet, gandurile tale sunt conditionate de anturajul in care te afli, deci asculta-ti ochii sufletului...

| Disharmony a răspuns:

Fac rămăşag c-o să baţi la cur scriitorii englezi cu poezia aia de dragoste. Şi mai cred c-o să intri în cărţile de istorie, care vor fi predate viitoarelor generaţii, amintindu-le tuturor de fiinţa bipedă care a avut atât de multă imaginaţie, încât s-a gândit să scrie o poezie (în engleză!), dar nu înainte de a întreba muritorii de rând despre ce mama naibii să fie poezia.

| BlackRaven45 a răspuns:

Despre dragoste sau despre vara sau poti sa scrii despre vacanta ca doar ii sfarsit de an scolar.winking

| PufuleteKiduuu explică (pentru Catal1ncik):

Ti-am cerut o idee, nu o critica. Multumesc.

| PufuleteKiduuu explică (pentru Disharmony):

Esti foarte, dar foarte destept. Sper sa apari tu in cartile de istorie cu titlul ''cel mai destept om de pe planeta''. Eu nu va inteleg, nu am pus aceasta intrebare pentru a fi criticata si nu mi se pare a fi o intrebare banala. Daca nu vroiai sa ma ajuti cu o idee, trebuia sa-ti vezi de viata ta.winking