| StefanyaLove a întrebat:

As vrea sa scriu o carte, stiu cum si stiu ca dureaza. Dar nu stiu cam cat costa sa o publici. Va rog, raspundeti daca stiti!

9 răspunsuri:
| Dytzu007 a răspuns:

Bunabig grin
Cea mai buna metoda la problema ta ar fi sa mergi la ceva chioscuri sau undeva unde sa iti poata spune cam cat ar costa o astfel de publicitate a cartii tale...
Numa'bine

| Goguryeo a răspuns:

Eu zic mai întâi să fii sigur(ă) că este o carte bună și dacă întradevăr vrei să o publici.

Apoi, te poți interesa mai profund, oricum este o afacere profitabilă dacă ai mulțu cumpărători.

În orice caz, http://www.adicenter.eu/digital-print/tarife-tipar-carti-si-reviste/

Numai bine!

| Woodenpints91 a răspuns:

Tipic ăstora din ziua de astăzi. Vor să scrie o carte, dar înainte s-o scrie îşi fac griji despre atunci când va fi publicată.
Hai să-ţi spun un crud adevăr: nu o să scrii niciodată o carte. În cel mai fericit caz, povestioare mediocre pentru adolescenţi pe wattpad.

| eliaclodia a răspuns (pentru Woodenpints91):

Fraiere! Sunt din ce in ce mai multi care scriu si publica, chiar fara educatie in acest sens. Si pe hartie si pe net. Mai ales religioase. Fraiere, fraiere, era o melodie, dar nu stiu care.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru eliaclodia):

Cargo - fraiere

Da, multă lume scrie în ziua de astăzi. N-am zis că nu. Doar că multă lume scrie prost, doar de dragul de-a scrie. Nu lasă absolut nimic util în urmă, şi toţi se vor a fi mari scriitori cu pretenţii.
Doar că de a scrie până la a publica o carte, e cale lungă. Bine, dacă ai destui bani, adică foarte mulţi bani, poţi publica orice mizerie. Nu cred că pe vreo editură o mai interesează caliatatea materialului pe care-l publică, atâta timp cât îşi scoate banul.

| AncaIoanaSandu a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu trebuie să o descurajezi. Las-o să-ncerce, cine ştie poate iese ceva de calitate. Nu ştii niciodată! happy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru AncaIoanaSandu):

Încurajările inutile acolo unde su-şi au rostul şi care nu sunt spuse pe merit fac mai mult rău decât ce i-am zis eu.