| Tothpaladel a întrebat:

Sunt in clasa a XI- a profesional pe domeniu de estetica si vreau sa dau diferente pentru liceu pe acelasi domeniu. As fi interesată daca este cineva care a dat difernte la mate si romana si imi poate da cam o idee cum vor fi diferențele cum sunt structurate daca sunt grele? Si stiu ca este si oral, iar la romana mi se pare ca am vazut ca trebuie sa povesteti sau sa compari o nuvela?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"diferențele cum sunt structurate ...la romana mi se pare ca am vazut ca trebuie sa povesteti sau sa compari o nuvela?"

E un caz particular, subiectele nu sunt așa, sunt cum vor profii de la școala la care te muți. Diferențele sunt grele dacă NU ȘTII sau dacă concurați mai multi, pe mai puține locuri