| fatsademotan a întrebat:

Ascultati Rap? Care este rapper`ul vostru preferat? Ce melodii va plac? Este un pacat sa asculti rap :-s? Stiu ca rock`erii sunt satanistii, semnu' lor e semnu` lu lucifer laughing. Credeti ca rapperi sunt credintiosi? Ca am vazut ca eminem are la gat crucea, si d`asta il respect ft mult.

32 răspunsuri:
| bianka93 a răspuns:

Ask rapp... eminem si tyga... tyga si chris brown-deuces si lil wayne-lolipop.rockeri nu sunt satanisti, si unii rapperi sunt credinkiosi

| daiana a răspuns:

Da si rap si rock.
pai:
eminem
spike
guess who
grasu xxl
maximilian
carbon
cedry2k
camuflaj
vescan
criss blaziny

astia imi vin in minte acum big grin

iar cu credinta.nu stiu ce sa zic
nu trebuie sa te gandesti ca cine asculta rock e satanist/a
si eu ascult rock si nu sunt satanista.winking

| gHelena a răspuns:

Nu este pacat sa asculti muzica. Religia nu are de a face cu stilul muzical pe care il asculti, deoarece, daca esti stapan pe tine, stii sa faci diferenta intre lucruri. De exemplu, eu ascult Cradle of Filth si Rammstein si in acelasi timp imi place sa merg la biserica si imi fac rugaciunea in fiecare seara. Asadar, poti sta linistit, nu este pacat sa asculti nici rap, nici rock. Muzica iti da ocazia sa te relaxezi, sa te gandesti la tine si sa te bucuri de arta. Un gand bun, Elena.

| sweetlollypop a răspuns:

Rapperi nu au nici o legatura cu Rock-eri iar rapperi nu au nimic impotriva religiei ba din contra. Eminem - not afraid, without me, we made you, just lose i love the way you lie

| Laura a răspuns:

Vai, tu, mare credincios! A purta o cruce la gât nu dovedește că ești cretin... scuze, creștin. Ști greșit! De când până când rock-erii sunt sataniști?! Învată înainte să tragi concluzii. În viata mea nu am văzut o întrebare mai stupidă decât asta.

| ZoeyMe a răspuns:

Ascult rap chiar acum.Este melodia de la Eminem-So Bad.Cred ca de aici ai tras concluzia ca rapperul meu preferat este el.Iti recomand toate melodiile de la el.Si sa stii @Abgesang ca raspunsul tau este stupid, nu intrebarea.

| LionDen a răspuns:

Pff greu subiect am 40000 de melodii hip hop in pc...
asa ca sa iti zic pe grupe locationale
Suceava:Ceilalti
Moldova:Kryp
Ardeal:Cumicu
Oltenia:Byga de la C. I. A
Romania:pai kryp, aforic, cedry2k(ma refer ca MC), L.Doc,Axes,Slym,Gani,Rappa,Leasa,Lecart...si multi altii
Germaniabig grinJ Tomekk GZA Prodigal Sunn
Anglia:Blazing Squad
Franta:Keny Arkana
SUA:Celph Titled de la JMT, Owtlawz, Putin Petey pablo
Spaniabig grineliquent Habits

Aaa si cat despre credinta:nu prea cred ca are vreo treaba genul cu credinta. Si conflictul asta de genuri ma oftica, adica rap/rock
e o prostie Linkin Park va arata cel mai bine cum se combina intr'un rapcore de toata frumusetzea...hai cyus

| Laura a răspuns:

@marryalexa, și de ce anume răspunsul meu e stupid? thinking

| Insanity a răspuns:

Nu toti rockerii sunt satanistiraised eyebrowsNu vorbi ca sa nu adormi si tustraight face
Exista o gramada de ramuri ale rock'ului, si nu poti sa zici ca "rock`erii sunt satanistii"... daca nu ai observat, in foarte multe melodii rock exista cuvantul " God" care inseamna Dumnezeu.Get a lifehappy
P. S : Ca sa iti raspund la intrebare, nu, nu ascult raphappy

| Samy_9877 a răspuns:

Satanist esti tu! Rock ON!

| Psihiatra a răspuns:

Normal, muzica nu are legatura cu religia. E o idee preconceputa asupra rokului ce ai scris u. E adevarat ca sunt si melodii satanice, dar nu toate.Nu am nimic impotriva rapp-ului, chiar imi plac melodii gen rapp, dar nu prea imi pica bine cand cineva face prejudecatzi asupra muzicii mele preferate.Multe melodii sunt pline de indemnuri, motiveaza omul, iar versurile vorbesc despre realitate.Ashtept stupidul, dar macar mi-am sustzinut punctul de vedere. O zi buna happy

| Denisa_6450 a răspuns:

De ce crezi tu ca rockerii sunt satanisti? uite eu ascult rock.toata viata am ascultat.asta e o arta. e un gen de muzica pe care trebuie sa-l ai in sange.sa simti asta! si iti vine sa crezi ca eu cred in D zeu? sincer.nu sunnt nici pe departe satanista asa cum spui tu. e adevarat ca rockerii, marea lor majoritate sunt mai relebi decat ar trebui. dar acum vis a vis si de rapperi, consider ca nu conteaza de muzica pe care o asculti. conteaza ce suflet ai si in ce crezi cu adevarat happy

| Sin a răspuns:

Si daca Eminem are cruce la gat inseamna neaparat ca e credincios? Si eu am cruce la gat si sunt ateu.Toate piesele lui Eminem sunt pline de injuraturi, cuvinte vulgare, etc, credinciosii injura? Putem sa numim asta ipocrizie din partea lui?
Cati ani ai de te lasi prostit(a)de aparente in halul asta?

PS :Vezi ca Eminem are pe corp un tatuaj cu o pentagrama, pentagrama e specifica satanistilor, de asta ce mai zici?

| Rallu a răspuns:

Pai pe primul loc e 50 cent ar fi prea mult de scris, dar incerc in cateva cuvinte. Pur si simplu il ador pe omul asta pentru. ceea ce e si ceea ce face.Il respect pentru ceea ce a fost si ceea ce a reusit sa faca, il respect pentru ca nu s`a shimbat in ciuda celor intamplate, il respect pentru ca pur si simplu merita.
2Pac
Eminem
Lil Wayne
Snoop Dogg
Big L
Notorius B. I. G
DMX
Ice Cube
Method Man
Lil John
T-pain
Dr. Dre
The Game
Young Jeezy
Xzibit
Si mai sunt multi care`mi plac
Imi plac toate melodiile lor, Si e stupida chestia ca rapu' e un pacat, eu una nu cred asa cevalaughinglaughing e stupid! Nu inseamna ca daca esti rapper nu esti credincios, fiecare e credincios in felul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e un pacat? Sa fi rapper nu, sa fi prost da. Apropo, satanismul n-are nici macar 100 de ani, impliniti.Pentagrama exista de vreo 5 mii de ani, poate chiar mai mult.Gandeste si tu putin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Young buck imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diana! happy aici se vb doar de rapp nu te-a itb nimeni daca asc si Rock! happy EMINEM la PUTERE ma! 4ever

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va mai certati oamenilor...rapperii straini de baza is: eminem, lil wayne, snoop dog, the game, 2pac, 50 cent atat si din Romania nu prea is...doar parazitii si cu bug mafia.credinta lor nu constra in lanturi sau cruci sau nsuh ce bratari.nu siar arata nime credinta in public. daca vede lumea vede daca nu nu

| anonul a răspuns:

Foarte multi rapperi sunt credinciosi, eu sunt rapper si ma bazez pe asta "fac ce vreau si ma va judeca cel de sus" deci cu alte cuvinte, imi asum ce fac, cred in Dumnezeu, dar nu pot trai cu 1000 de lei pe luna din care imi taie 25 %, si atunci ce sa fac? Cum spuneau cei de la B. U. G Mafia, "Te gandesti sa tepuiesti,
te gandesti sa jefuiesti. Sa te combini si tu la ceva sa iasa in plus, sa faci bani, sa traiesti, sa
fii un pic mai sus. Nu stiu ce crezi tu, poate nu este ca mine, dar cu banii-n buzunar te simti mult
mai bine!" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ascult rapp:X:X
Eminem, 50 cent, 2 pac, dr. dre, ice cube, obie trice, souljia boy, d12

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da rallu are gusturi bune.Sa va zick ce asck eu:toti incep cu eminem nuh? eu nu incep cu el:eu incep cu Lil Jon, Ice Cube, Soulja Boy, Bow Wow, Lil Wayne, Snoop Dogg, Omarion, Eminem, DMX, Dr. Dre si romani:Total, Loyal, Independent, Puya, La Familia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din Romania : 1.parazitii; 2.guess who, spike, grasu, maximilian.astia de la okapi; 3.bitza; 4. cedry2k; 5. C. I. A; 6.DOC(L.Doctor); 7. bug mafia; 8.zale; 9.nimeni altu; 10.vescan
si din strainatate 2pac; eminem; ja rule; the game; ice cube; dr dre; outlawz; immortal tehnique; slim thug; snoop dogg; t. i; chamillionaire; g-unit; lil scrappy; method man redman... jay-z eazy-e mopp deep petey pablo si muuuullltiii altii

| JustAlex13ani a răspuns:

Vorbesti serios eu askult si rap si rock si crede-ma ca nu sunt satanist si credincios nu prea sunt eu de fel laughing dar am sa-ti enumar melodii care imi plac ff mult o sa te plic ca sunt multe laughingwinking :*

Slash - Gotten
GN'R - 14 years
GN'R - Don't Cry
GN'R - Knocking on heaven doors
Slash - Ghost
Metallica - One
Metallica - Seek and destroy
Metallica - Die, die my darling
Metallica - St.Anger
Metallica - Enter Sandman
Metallica - Fade to Black
Red Hot Chilli Peppers - Snow
Red Hot Chilli Peppers - Californication
AC/DC - Thunderstruck
AC/DC - Highway to Hell
AC/DC - Big Guns, Big Jack
Linkin Park - In the End
Linkin Park - My December
Linkin Park - A Place for my Head
Linkin Park - Faint
System of a Down - Chop Suey
System of a Down - B.Y.O.B
Scorpions - Wind of change
Scorpions - Rock you like a Hurricane
Scorpions - Send me an angel
Scorpions - Coast to Coast
Cedry2k - Mintea vizuala
Cedry2k - Iarna grea
Cedry2k - In bataia pustii
Cedry2k - Linii subtiri
Cedry2k - Contra cost
Cedry2k - Cancer
Cedry2k - Manifest
Cedry2k - Bum Bum
B.U.G Mafia - Capu sus
B.U.G Mafia - 40kmh
B.U.G Mafia - Pantelimon 100%
B.U.G Mafia - Nascut si crescut in Pantelimon
B.U.G Mafia - Pantelimonu Petrece remixuwinking
B.U.G Mafia - Ai grija de smenaru' tau
B.U.G Mafia - Viata noastra
B.U.G Mafia - Poveste fara sfarsit
B.U.G Mafia - Cat poti tu de tare
B.U.G Mafia - Nimic mai presus
B.U.G Mafia - Baiat de coltu strazii
B.U.G Mafia - Olimpiada
B.U.G Mafia - Respecta-ti Dusmanu
B.U.G Mafia - Limbaj de cartier (varianta cu cheloo)
B.U.G Mafia - Moarte pentru moarte
B.U.G Mafia - Cartieru Pantelimon
B.U.G Mafia - Hoteluri
B.U.G Mafia - Fa-o ca in pantelimon
B.U.G Mafia - Jucator adevarat (cu Villy)
B.U.G Mafia - Pana cand moartea ne va desparti
B.U.G Mafia - Cuvinte grele
B.U.G Mafia - Romaneste
B.U.G Mafia - Poezie de strada
B.U.G Mafia - Reprezint strada
B.U.G Mafia - Un 2 si 3 de 0
B.U.G Mafia - Pentru 98'
B.U.G Mafia - Inc-o data
B.U.G Mafia - Anturaju'
B.U.G Mafia - Estu' Salbatic
B.U.G Mafia - Cine e cu noi
B.U.G Mafia - Strazile
Dr.Dre - The watcher
Dr.Dre - Still dre
Dr.Dre - Nuthin but a G Thang
CTC - Interzis Nefumatorilor
Deliric1 - Tot albumu Inspectie Tehnica
DOC - Vara aceea
DOC - Ceai
DOC - Nu ma poti opri
DOC - Sangele apa nu se face ceva de genulaughing
DOC - Piesa din club
DOC - Scos din tripla
DOC - Vecinii mei
Bitza - Rezultatul unui consum
Bitza - Ultima Suflare
Bitza - Urmatorul Pas
Bitza - 10 degete
Grasu XXL - Pe langa telefon(de fapt e mel lui Maximilian dar remix e a lui si remix e de 100 ori mai misto decat aia originala)
Grasu XXL - Sare casa
Guess Who - Locul Potrivit
Guess Who- Unu, altu
Guess Who- Tu(cu Spike)
Parazitii - Din inima strazii
Parazitii - Bad joke
Parazitii - Parol
Parazitii - Degenratia urmatoare
Parazitii - Din coltul blocului
Parazitii - Ultimul tren
Parazitii - Cel mai prost din curtea scolii
Parazitii - O rima alba
Parazitii - Vicii
revenim rock mi-am amintit rolling on the floor
Metallica - One
Metallica -- Enter sandman
Manowar - Pleasure Slave
Manowar - Heart of steel
Manowar - Die for metal
Black Sabbath - Iron Man
Black Sabbath - Cross of Thorns
Black Sabbath- Crazy train
Ozzy Osbourne - The almighty dollar
Ozzy Osbourne - Dreamer
Ozzy Osbourne- I just want you
Ozzy Osbourne - No more tears
Ozzy Osbourne - Black rain
Ozzy Osbourne - Lay your world on me
Ozzy Osbourne - Trap door
Aerosmith - Dream on
Aerosmith - Livin' on the Edge
Aerosmith - Pink
Aerosmith - Jaded
Aerosmith - Crazy
Metallica - Green Hell
Linkin Park - One step closer
Nickelback - How you remind me
Nickelback - Far away
White Zombie - More human than human
Whitesnake - Is this love
Whitesnake - Can you hear the wind blow
Whitesnake - Fool fop your lovin'
Slash - ghost parca am mai zis si am mai zis inca o data cateva mel big grin
GN'R - Civil war
GN'R - Paradise city
GN'R - Live and let die
GN'R - November rain la asta cred ca am gresit numele mel cred happy
Iron Maiden - The trooper
Iron maiden - When the wilds wind blow
Iron Maiden - Run to the hills
Iron Maiden - Two minutes to midnight
Iron Maiden - Phantom Of the opera
Bon jovi nu prea ask decat cateva mel
Bon Jovi - It's my life
Bon Jovi - Livin' on a prayer
Bon jovi - Bad medicine NU ARE CUM SA NU ITI PLACE
Bon jovi - Runaway
Queen - The show must go on
Queen - I want to break free
Queen - We are the champions
Queen - We will rock you
Van halen - finish what ya started
Van halen - Jump
Van halen - The top of the world
Metallica - Sad but true
Metallica - That was just your life
Green day -Boulevard of broken dreams
Three day grace - Drown
Led zeppelin - Stairway to heaven
Led Zeppelin - kashmir
Nirvana - Smells like teen spirits
Nirvana - Come as you are
Nirvana - All apologies
Nirvana - The man who sold the world
Europe - The final countdown
Dream Evil - Chasing the dragon
Ywngie Malmsteen CEL MAI TARE CHITARIST DIN TOATE TIMPURILE EL CU SLASH
Ywngie Malmsteen - Blue
Ywngie Malmsteen - Rising force
Ywngie Malmsteen - Like an Angel si mai cauta merita askultat
Motley Crue - Too young to fall in love
Van halen - Pretty women
Metallica - Fuel
Bon Jovi - Two story down
A mai era
Green day -Boulevard of broken dreams
Three day grace - Drown
Led zeppelin - Stairway to heaven
Led Zeppelin - kashmir
Nirvana - Smells like teen spirits
Nirvana - Come as you are
Nirvana - All apologies
Nirvana - The man who sold the world
Europe - The final countdown
Dream Evil - Chasing the dragon
Ywngie Malmsteen CEL MAI TARE CHITARIST DIN TOATE TIMPURILE EL CU SLASH
Ywngie Malmsteen - Blue
Ywngie Malmsteen - Rising force
Ywngie Malmsteen - Like an Angel si mai cauta merita askultat
Motley Crue - Too young to fall in love
Van halen - Pretty women
Metallica - Fuel
Si app am 13 ani :* si mai sunt multe melodii excelente dar m-am plic laughing daca mai vrei id meu de mess e alexanderocker98@yahoo.com
Bon Jovi - Two story down

| TheM0nst3R a răspuns:

Omule eu ascul rapp inca de la 4 ani si primul rapper pe care l-am askltat a fost 50 cent dar acum am ajuns sa asklt lil wayne snoop dogg Dr.Dre ..2pac...si multi multi altii si nu frate nu este pacat aaa nu stiu unii rapperi da cred thinking asta la intrebarea cu rapperi sunt credinciosi

| SuciuFlo a răspuns:

Ma esti prost(scuzami exprimarea)rockerii nu-s satanisti doar pentru ca instrumentu de baza este chitara si au haine gotice... exista si rock satanist da nu numai. asa ca invata sa vorbesti..si de eminem...citeste mai multe informatii sa vezi cine are pact cu illuminati eminem sau rockerii?

| LeOnArD50 a răspuns (pentru Rallu):

Asa e 50cent la putere.GGGG-UNIIIIIT

| Ezikel a răspuns:

Rockeri sunt satanisti? rolling on the floor)

| Mihai_Marinescu_1998 a răspuns:

Frate,sunt rapperi credinciosi gen baieti de la facem records, nane, pocaitii, asa si repperi care nu sunt credinciosi, eminem e satanist majoritatea vedetelor cunoscute au facut pactul cu illuminati si illuminati este o grupare satanista, artisti mari care port cruci sau semnele lui Dumnezeu doar isi bat joc de El, da ori cum fiti cat mai credinciosi D-zeu va ajuta tot timpu chiar daca nu se observa El va ajuta sa treceti peste toate!

| SomeRandomDude a răspuns:

Da,eu ascult si nu am un rapp-er preferat ci o trupa, Paraztii si melodia mea preferate e Da-te-n gatu ma-tii si ti-o dedic.O zi buna!

| MaryuS202 a răspuns:

Rap:Eminem,Lil Wayne, 2Pac, DMX, 50 Cent, Snoop Dogg, Lil John si multi alti rapperi mari
Rock:Linkin Park
MENTIONEZ CA TOTI SUNT CU FRICA LUI DUMNEZEU