| VladGangstaBoy a întrebat:

Bai explicati-mi si mie care-i treaba cu Cedrea?
De ce sunteti toti asa obsedati de el?
Nah,imi place si mie si tipu' chiar are cultura si canta despre niste subiecte mai greu de inteles,dar da-o dracu frate, peste tot Cedry2k si ailalti de la facem records care canta rap de suparare!
De ce credeti ca Cedry2k e mai bun decat Uzzi sau Cheloo care canta inca de prin '93 si chiar au trecut prin experientele pe care le povestesc prin melodii?
Fara suparare!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parazitii si Mafia or fi ei mai vechi in industria muzicala dar trebuie sa recunosti ca Deliric, Doc sau Cedry2k au un mesaj mult mai profund, in timp ce B.U.G si Parazitii sunt doar niste trupe comerciale de gangsta rap.

| VladGangstaBoy explică (pentru anonim_4396):

Te rog sa ma scuzi, dar nu m-am putut abtine!
Bai dobitocule, rahat cu ochi, cum dracu iti permiti sa zici ca B.U.G. si Parazitii is comerciali?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru VladGangstaBoy):

Am spus doar adevarul.

| Duucu a răspuns:

În muzică nu trebuie să te intereseze viața personală a artistului... mă doare fix undeva că Uzzi a trecut prin viață, dacă are voce și versuri de lebăr, e automat respins de mine.

| Dumnezău a răspuns:

Mai bun decat Uzzi e. Si decat Cadillac, sau Tatae sau orice alt distrus care s-a perindat prin Mafia. Cu tot delirul lui ortodox recent, e superior. E mai bun si decat Cheloo, desi nu a fost la fel de constant. Liric, nu ai cum sa-l bati. Poate doar Deliric sa-l bata, dar greu, foarte greu si cu cativa ani in plus de experienta. Si Cedrea a trecut prin experientele povestite prin melodii. Ia asculta tu "Horror din Berceni" sa vezi niste subtilitati pe acolo.

Si ca tot vii cu exemplul vechimii...si R.A.C.L.A. au inceput ca pionerii si de Ramaru' s-a ales praful in asa masura incat a ajuns sa faca featuring pe manele. Nici Cedry2k nu e chiar asa crud pe cat crezi tu, el si tipii de la Facem sunt inca din '99 serios pe felie, cam de cand e pe felie si K-Gula.

Mafia nu-s comerciali. Sunt jenanti. Parazitii au cam lasat in urma ce i-a consacrat. Trebuie sa fii surd sa nu observi asta.

| VladGangstaBoy explică (pentru Duucu):

Prietene Uzzi e cea mai buna voce din hip hop-ul romanesc, si cat despre versuri, nu or fi ele culte ca alea lu Cedrea, dar spun un adevar, chiar daca se exprima prin cuvinte mai neortodoxe!

| Cristian_George_1990 a răspuns:

Ba,cedry2k e cel mai bun in rime, si chiar e cult, nu multi isi dau seama ce mesaj ascunde fiecare vers... am eu o vorba a mea" degeaba o asculti daca nu o simti"