| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor ! Probabil o sa vi se para penibila intrebarea, insa ma chinuiesc sa aflu de cateva zile numele unui instrumentist sarb care canta muzica populara in Banat, el canta la acordeon, tin sa precizez ca are parul putin mai lung si blond, o strungareata si inaltimea pe undeva la 160-170 cm. Asta e tot ce pot sa va spun, daca ma puteti ajuta cu un nume. Raspunsul corect o sa primeasca funda. Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Alexandru Iacob?

| 54ndy a răspuns:

Goran Bregovici?

| Lex0802 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Nu, nu e el, pe el il stiu, e cunoscut, dar nu la el m-am referit.

| Lex0802 a răspuns (pentru 54ndy):

Bregovici e sarb intr-adevar, dar nu e el din 2 motive: 1. El nu canta muzica populara banateana 2. El e mai mare ( ca si artist ) canta in concerte cu sali pline, cel la care ma refer eu este un instrumentist care canta intr-o formatie la petreceri, este destul de cunoscut, dar imi scapa numele.

| Lex0802 a răspuns:

LE: L-am gasit intr-un final pe youtube, dar tot nu stiu cum il cheama, daca imi poate zice cineva, este cel din dreapta Stanei http://www.youtube.com/watch?v=v8fgYoXqtcs

| 54ndy a răspuns (pentru Lex0802):

El era singuru sarb pe care l stiam