| ShøØtYøu a întrebat:

Ce credeti despre Tokio Hotel si Evanescence?

Răspuns Câştigător
| RuizKiller a răspuns:

Ea cred ca a vrut doar sa va stie parerea dar cand v-ati luat de ea cred ati mers cam departe...

35 răspunsuri:
| TheAvenger a răspuns:

Niște trupe de că*at.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evanescence e o trupă mult mai bună decât Tokio Hotel, dar niciuna dintre ele nu e prea strălucită. Ambele sunt lipsite de complexitate şi fac parte din categoria rock-ului comercial.

| ShøØtYøu explică (pentru TheAvenger):

De ce?

| ShøØtYøu explică (pentru anonim_4396):

Ambele au declarat ca nu ar canta asa ceva niciodata.

| ShøØtYøu explică:

Dati-mi si mie niste trupe de rock bune.Plzzz

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ShøØtYøu):

Au declarat degeaba, pentru că tot rock prost cântă. Dacă ai asculta ceva mai calitativ, ai înţelege diferenţa.
De exemplu, se compară Tokio Hotel cu Avantasia?
http://youtu.be/L-PkfKZAT6E

Uită-te prin playlist-ul meu. Acolo găseşti ceea ce cred eu că sunt "trupe bune". Totuşi, de la Sore, Connect-r şi Tokio Hotel până la o trupă rock acceptabilă e cale lungă.

| RuizKiller a răspuns:

Mie personal imi place Evanescence, Tokio Hotel mai putin dar nu spun ca nu canta bine
Daca asculti Tokio Hotel si Evanescence iti recomand Paramore, Nightwish, My Chemical Romance, HIM...

| ShøØtYøu explică (pentru RuizKiller):

Paramore e o trupa buna.

| Florin_Zaraf_1997 a răspuns:

Three Days Grace; Red Hot Chilli Peppers.

| ShøØtYøu explică (pentru anonim_4396):

Nu ascult Sore, Connect-r, doar cand scoteau melodii le auzeam de curiozitate, Tokio Hotel imi place deoarece a facut fata multura dintre remarcilor rele si rautacioase.

| ShøØtYøu explică (pentru anonim_4396):

Probabil sunt pe aceeasi lungime de unda Th cu Avantasia, stiu ca nu crezi asat, Tokio Hotel sunt mai libertini si na...

| splitt a răspuns:

SHHH ...it

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ShøØtYøu):

Nu. Paramore nu e o trupă bună. Sunt slabi. Foarte slabi.

1.Tokio Hotel nu se compară cu Avantasia. În niciun caz nu sunt pe aceeaşi lungime de undă.
2.Tokio Hotel sunt "libertini"? Şi asta e o scuză pentru a fi jalnici, sau ce?
3.Tokio Hotel nu aunt singurii care au rezistat criticii; ăsta e un argument slab pentru a asculta o trupă.

| Woodenpints91 a răspuns:

Tokio hotel, o trupă de homalăi care demonstrează că şi o trupă penibilă de rock poate avea succes în rândul păsăricilor de maxim 13 ani.

Evanescence - o labă de trupă. Dar cu care n-am nimic, doar că nu aş asculta aşa ceva de bună voie.

| Anduu123 a răspuns:

Intre cele 2 trupe e o maaare diferenta happy Evanescence is the best! si ai putea incerca Red Hot Chilli Peppers si Foo Fighters big grin Sunt foarte buni

| ShøØtYøu explică (pentru anonim_4396):

Ei sunt doar mai digferiti, prin faptul ca s-au lansat singuri, nu prin ceva(ex:concurs)sau prin cineva, sunt din Germania, arata glam etc.Dar nu sunt gay.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ShøØtYøu):

Tokio Hotel nu sunt libertini. A fi libertin înseamnă a încălca nişte reguli de conduită, a fi "indecent". Toţi rockerii ar putea fi catalogaţi aşa, pentru că sunt diferiţi. Dacă mai au şi cranii pe tricou, deja pot fi catalogaţi satanişti.
Cei de la Tokio Hotel ar da orice pentru a nu-şi pierde imaginea de cuceritori ai puştoaicelor de 13 ani, cum spunea Wooden. Pe când, trupele bune, respectabile, dau nici doi bani pe asta.
Prin urmare, fără machiajul de fată a lui Bill şi dread-urile fratelui său, trupa ar muri de foame, la propriu. Aceeaşi poveste cu tipii de la Black Veil Brides, care sunt mult mai penibili.
S-au lansat singuri? Câte alte trupe nu s-au lansat singure?
Sunt din Germania? Şi ce? Şi cei de la Avantasia sunt şi nu se compară. Şi Scorpions sunt nemţi si tot nu se compară.
Naţionalitatea, imaginea, or modul de lansare nu contează. Contează calitatea muzicii.

| ShøØtYøu explică (pentru anonim_4396):

Ei nu vor doar sa impresioneze!

| Tourniquet a răspuns:

Tokio Hotel nu-mi plac, n-am nimic cu ei personal. Pur si simplu nu-mi plac, nu ascult. Nu ma apuc ca altii sa injur.
Iar Evanescence, este o trupa pe care o ador. Nu stiu de ce spun unii ''Evanescence sug, Evanescence sunt naspa. ''. Eu pur si simplu ador trupa si nu-mi pasa ce spun ceilalti despre ea. Treaba lor daca ei cred ca doar Metallica, Iron Maiden si RHCP sunt bune... Nu spun ca astea nu sunt bune, sunt foarte bune! Jos palaria! Dar fiecare cu gusturile sale. Eu special ador Evanescence. Ascult si trupele enumerate mai sus, dar Evanescence sunt Evanescence happy

| CautNume a răspuns:

Tokio Hotel nu-mi plac.
Evanescence este trupa mea preferata.

| Aneurysm a răspuns:

Evanescence e o trupă bunicică.
Mai trăiesc Tokio Hotel?

| ShøØtYøu explică (pentru Aneurysm):

Da:laughing)))

| Aneurysm a răspuns (pentru ShøØtYøu):

Şi tot aşa de căcat sunt?

| ShøØtYøu explică (pentru Aneurysm):

NUUUUUUUUlaughing)))))

| ShøØtYøu explică (pentru RuizKiller):

Multumeschappy

| ShøØtYøu explică (pentru Tourniquet):

Tokio Hotel Si Evanescence i-au invis de cateva ori bune pe Metalica, Green day, ....Jonas

| ShøØtYøu explică (pentru anonim_4396):

Black Veil Brides, sunt suuuuper!

| Tourniquet a răspuns (pentru ShøØtYøu):

Tokio Hotel chiar nu-mi plac, scuze. sad Evanescence este trupa mea preferata. Metallica... am crescut cu aceasta trupa, la fel si cu Nirvana. Green Day - nu-mi plac, Jonas... hmm. Jonas Brothers? Pampalaii aia care acum 3 ani erau un fel de One Direction de azi? Yuck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ShøØtYøu):

"Tokio Hotel şi Evanescence i-au învis de câteva ori bune pe cei de la Metallica?" ( se scrie cu doi de "L" )
"I-au învins"? Habar nu ai despre ce vorbeşti şi îmi pare rău să ţi-o spun, dar dai pe afară de ignoranţă şi superficialitate.

Muzica celor de la Jonas nu e rock. Cântă ceva ce vrea să semene cu pop rock-ul.
Îţi recomand oricum, să asculţi house, că ţi se potriveşte mult mai bine. Merge mână-n mână cu trupe jalnice ca TH sau BVB.
Şi din curiozitate, ai mai mult de 12 ani?