| Antoniia458 a întrebat:

Ce recomandati!?
Dubstep sau Rock.

56 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Rock

| MrAngelus a răspuns:

Dubstep

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Slayerrrrrr

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Asa nene, sa traiasca SLAYER smug Ar trebui ca toti sa avem macar un tricou slayer in dulap. Eu am unul inramat

| kryss456 a răspuns:

Rock:X

| BlackFuneral a răspuns:

Rock,dar pentru un pokemon e dubstep-ul.
Ce ţi-a zis DaNeo nu e rock adevarat.
Pentru început încearcă:
Aerosmith : http://www.youtube.com/watch?v=Ss0kFNUP4P4
Guns n' roses: http://www.youtube.com/watch?v=Rbm6GXllBiw
Within Temptation :
http://www.youtube.com/watch?v=UKwrgWkur00
Metallica : http://www.youtube.com/watch?v=wUK2QmdUXas
Bon Jovi : http://www.youtube.com/watch?v=p4JUIOey7vo
După o vreme o să îţi dai seama şi singură ce e bun de ascultat şi ce nu.O zii frumoasa!

| Polaris a răspuns (pentru BlackFuneral):

Vorbești de parc-ai fi cine știe ce guru al muzicii.

| BlackFuneral a răspuns (pentru Polaris):

Vorbesc din experienţă.Aşa am început eu. Dacă nu eşti de acord cu parerea mea, poţi să ma contrazici.

| Polaris a răspuns (pentru BlackFuneral):

"Numa' eu știe ce rocku' adevărat este, fiindcă eu are gusturi atât de bune în materie de muzică și atâta experiență, deși ascult doar 7 trupe arhicunoscute."
Maaaai taci.
http://www.youtube.com/watch?v=ZVvvZz6tyH0

| BlackFuneral a răspuns (pentru Polaris):

Nu cred ca mai înţeles.Trupele ce care i le-am aratat sunt primele trupe pe care le-am ascultat eu.

| Polaris a răspuns (pentru BlackFuneral):

>Ce ţi-a zis DaNeo nu e rock adevarat.
Despre asta vorbeam, dacă nu "mai" înțeles.

| BlackFuneral a răspuns (pentru Polaris):

No,dar ce vrei să spui? Linkin Park e trupă bună? Asta e doar parerea mea, nu îti place asta e.

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru BlackFuneral):

Rammstein canta fain... SOAD e decent, in rest sunt porcarii pentru fetite cu codite

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru Polaris):

Nee, tipa se pricepe la rock

| DaNeo a răspuns (pentru BlackFuneral):

laughing
rockul asre vreo 90-100 ed subclase eu le-am zis pe cele usoarewinking
crezi ca merita sa-i zic trupe gen godhate si godsmack?laughing asculta godhate ca prima ta trupa rock si vei crede ca toti is satanistitongue se vede ca nu esti rocker

| BlackFuneral a răspuns (pentru DaNeo):

Am pus melodii de la trupe care nu sunt sataniste.
Multumesc frumos, trebuie sa cunosti o persoana inainte sa tragi concluzi.

| DaNeo a răspuns (pentru BlackFuneral):

Citeste cu atentie n-am zis ca sunt satanisti rockerii care iai ales tu am scris si citez:"asculta godhate ca prima ta trupa rock si vei crede ca toti is satanisti" citeste cu atentie ineinte sa trag concluziiwinking eu ascult multe trupe asemanatoare sau chiar mai grav pentru incepatori ca tine de ce crezi ca i-am zis trupe de rock "usoare"

| BlackFuneral a răspuns (pentru DaNeo):

Nu cred ca intelegi tu bine.Nu pot zica ca ascult rock din todeauna.Astea sunt primele trupe pe care le-am ascultat eu, ca orice incepator.
Am mai zis nu trage concluzi inainte sa cunosti macar putin omul, de unde stii tu ca sunt incepator?
Nu vreau sa ma cert acum cu tine pe un simplu site.
Sa ai o zii frumoasa.

| DaNeo a răspuns (pentru BlackFuneral):

Nici eu n-am chef de cearta...dar macar citeste tot sa vezi ca n-am zis ca tu esti satanist ci sa nu creada ca rockerii is satanisti daca ii dadeam trupe gen godhate

| BlackFuneral a răspuns (pentru DaNeo):

Scuze.Eram pe telefon, şi nu apucasem să citesc tot.
No, dar ai dreptate.Toţi cred că cei care asculta rock sunt ori satanişti ori emo.Asta e părerea lor şi nu o să mai incerc să le arat melodii frumoase, sau să le arăt că rockeri nu sunt mereu nişte certăreţi, care imediat ce îi zici ceva sare la bătaie.

| DaNeo a răspuns (pentru BlackFuneral):

Asta'i problema...ca daca nu apareau oameni de genul ala ziceam trupe din mai multe subclase care imi plac, insa oamenii uita ca rockul i-a facut pe ei ceea ce sunt azitongue (si anume: oameni care pot sa se exprime cum vor)
P.S pentru cei care zic ca linkin parca greenday si celelalte trupe care lea scris zic ca nu-i rock:reprofilativa si invatati teorie despre muzica rock(daca este asa ceva) ca nu exista doar heavy metal si clasele gothic, exista new wave, punk rock, screamo, nu metal, death metal:X, death corelove struck si multe alte clase(care eu nu le-am ascultat pentru ca nu au cantareti cunoscuti de care sa fi auzit)

| TeoPT a răspuns (pentru BlackFuneral):

Eu unul zic că SOAD e mai "adevarat" decât Bon Jovi de 1000 de ori. Ce dracu vă plimbați toți cu aceleași trupe mediatizate peste măsură, le dați peste gură tuturor de parcă ați fi cine știe ce experți? straight face

| BlackFuneral a răspuns (pentru TeoPT):

Tu nu citeşti tot?
Am mai zis şi se pare că trebuie să repet.Trupele pe care i le-am dat sunt primele trupe pe care le-am ascultat eu!
Şi la răspusul ăla mă referea la Linkin Park şi Greenday.

| TeoPT a răspuns (pentru BlackFuneral):

Green Day e o trupă bună, iar Linkin Park au fost cândva buni. Mă rog.

| BlackFuneral a răspuns (pentru TeoPT):

Asta e părerea ta.Eu am spus-o pe a mea.

| TeoPT a răspuns (pentru BlackFuneral):

Ceea ce mă frământă pe mine de fapt este fraza ta care sună gen "Ce ti-a dat ala nu e rock adevarat" E părerea ta, dar de ce ai pus-o sub formă de generalizare? Cine dracului te crezi tu să decizi ce e rock adevărat și ce e nu? straight face

| BlackFuneral a răspuns (pentru TeoPT):

Ţi-am zis e părerea mea, şi gata.

| TeoPT a răspuns (pentru BlackFuneral):

Băi copile, tu ești autist? DE CE ți-ai pus părerea sub formă de generalizare, asta te-am întrebat.

| BlackFuneral a răspuns (pentru TeoPT):

Nu sunt autist.Doar că nu am chef să ma cert cu tine, acum.

| BlackFuneral a răspuns:

M-ai*

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru BlackFuneral):

N-are legătură, dar imaginea ta de profil e cumva din filmul "Ioana d'Arc" din 1999?

| BlackFuneral a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Da,iti place?

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru BlackFuneral):

Am vrut să văd filmul cu Milla Jovovich în rolul Ioanei, dar am ajuns să mă uit la altul, cu Leelee Sobieski în rolul ei. Şi mi-a sărit în ochi, de asta te-am întrebat.
Dar da, chiar mi-a plăcut filmul.În general îmi plac cele istorice şi medievale.

| BlackFuneral a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Eu,sincer nu am văzut filmul, dar am citit câte ceva despre el. Poate că o să mă uit şi eu la el.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru BlackFuneral):

You should.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rock! love struck

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Chiar contează ce recomand eu dacă ţie nu îţi place? Eu recomand ce-mi place, adică rock, dar dacă o să te plictiseşti după 2 melodii şi o să te dai pe dubstep te caci în "recomandarea" mea.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Trebuie sa alegi?
Mie imi place rock-ul mult mai mult, dar si dubstep-ul e ok.
Vrei o combinatie intre cele 2?
Asculta noul album de la Korn: The Path Of Totality. E metalstepwinking.

Sunt melodii precum:
- Get Up
- Narcissistic Cannibal
- Cahos Lives In Everything

| Aneurysm a răspuns:

Whoa, niciun comment cu "manele"?
http://myfacewhen.com/361/

| Cristianne a răspuns (pentru Aneurysm):

Manelele "ie" viața mea.

| Borderline a răspuns:

Rock.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Rock

| LaNaibaa a răspuns:

Mie imi place mai mult Dubstep-ul.

| GoldCobra a răspuns:

Dubstep poate face orice prost.

| AskAlex a răspuns:

Amandoua, depinde de starea ta de spirit.

| Morrigan a răspuns:

Rock \m/

| roland2948 a răspuns:

Cu siguranta Rock\m/

| AaLexS a răspuns:

Din toata inima iti recomand rock-ul. Cel mai pur gen de muzica. Nu stiu ce m-as face fara rock.

| DaNeo a răspuns:

Ambele:X
eu sunt mai mult rocker, ascult Greenday, Linkin Park, SOAD, Rammstein, Simple plan si heavy metal(in mare parte) insa nu pot sa nu ascult dubstep mai ales cel acompaniat de vioara:X.Cauta pe youtube Lindsey Stirling si vei vedea ca ambele(genuri) sunt frumoase

| IoanaGabe a răspuns:

Ambele! happy

Dar...as alege Rock`ul love struck!

| 安価 a răspuns:

Eu leas alege pe ambele tongue

| Antoniia458 explică:

Oameni buni, eu ascult de amandoua, dar nu ma decid care e mai "cool". si stiu si eu aceste trupe de rock. si sincer m`am saturat de ele. si nu va mai certati pe aceasta pagina. Va rog

| georgiana_4883 a răspuns:

Dubstep

| deeyuu a răspuns:

Dubstep