| anonim_4396 a întrebat:

Cei care sunt fani si asculta trupele de muzica k-pop (SUPER JUNIOR, BEAST, U-KISS, SHINEE, BOYFRIEND NU'EST, B.A.P. ETC), ce spuneti sa ne intalnim noi si sa vorbim despre ce ne place cu adevarat, sa ne imprietenim si sa discutam despre trupele noastre de muzica preferate de k-pop. cine e de acord sa lase un comentariu si vom stabili o zi in care ne vom intalni.

P.S. [sunt din Bucuresti, si sper sa fiti destul de multi fani. ma multumesc si cu 10 ascultatori]

69 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Nici eu n-am auzit in viata mea de asemenea trupe. Prefer sa raman la muzica pe care o ascult in prezent.

Si nici nu cred ca-ti vei gasi prea curand vreun prieten cu aceste gusturi in materie de muzica.

| stefy_6374 a răspuns (pentru Ea12345):

Esti campionul zilei ca ai dat multe raspunsuri penibile? Eu ascult kpop.Eu si alte mii din Romania.

| Ea12345 a răspuns (pentru stefy_6374):

Nu.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Sunt singura care nu a auzit de trupele astea?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Ai trăit în peşteră tu? laughing

Nu de alta, da nici eu n-am auzit. Probabil sunt cam la acelaşi nivel cu gangna8347tu89i9udsa căcat style.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Uite dragul meu, nu vreau sa te jignesc dar pentru mine esti egal cu zero, intrebarea am pus-o pentru cine asculta, nu pentru cine nu asculta asa ca nu vad rostul de ce ai raspuns. si nu am trait in pestera caci se pare ca eu stiu despre ce este vorba cu aceste trupe iar tu nu, deci ar fi trebuit sa iti vezi de treaba ta si sa nu raspunzi aici.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Woodenpints91):

Sunt curioasă dacă există ceva bun în materie de muzică care să provină din Coreea. Adică, nu neapărat bun, decent, cel puţin.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Exista...si chiar daca nu ai auzit de ei poti sa cauti pe youtube, acum daca iti place bine daca nu, nu. faza este ca nu iti dai seama ce spun ei in versurile lor.
http://www.youtube.com/feed/UC47gb9LadXK58_gps4Uqx1g aici este un site unde melodiile lor sunt cu subtitrare in romana si vei vedea ce spun. si tot acolo o sa vezi comentarii la adresa trupelor si vei vedea ce cred cei care asculta muzica coreeana. sper ca te-am lamurit :*

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 크리스티나kristinikaaクリスティーナ):

Nu-ţi dai seama ce spun în versuri, deci nu-ţi dai seama dacă-s cretine sau nu. Pur şi simplu asculţi ca un gibon, la fel cum unu ascultă un house din ala penal fără cuvinte.

Sutn egal cu zero doar pentru că am o părere extrem de proastă despre chestiile coreene? Ce ciudat...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Am început să urăsc din ficaţi chestiile asiatice. Este pur şi simplu o invzie de căcaturi venite de la gnomii aia cu ochii mici, care sună toate la fel. La fel de prost.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Pentru mine esti egal cu zero din cauza ca mi-ai spus ca "traiesc in pestera" si stiu ce spun versurile. am pus un link mai sus unde sunt traduse melodiile so te poti uita daca vrei. oricum fiecare cu parerea lui, nu am nici o treaba ca tie nu iti plac ci doar ca ai raspuns unde nu trebuia sa raspunzi sau ma rog poate vroiai sa te lamuresc eu cu ceva.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Si eu am inceput sa-i urasc pe toti cei care nu stiu sa aprecieze si alte genuri de muzica, asta este discriminare fata de ei si de cei carora chiar le place muzica coreeana. si te-as ruga sa nu mai scrii aici ca deja ma enervezi la cat de ***** esti. inteleg ca vrei sa faci cat mai multe raspunsuri posibile ca sa cresti in rang dar oprestete ca deja dai in multa prostime.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 크리스티나kristinikaaクリスティーナ):

Duduie, cred că ai mâncat prea mult azi, şi nu mai vezi bine.
Răspunsul meu cu trăitul în pesteră era pentru Zeflemitoarea.

Mă piş pur şi simplu pe tot ce înseamnă muzică din Coreea sau alte prepuţuri ale Asiei.
Ştiu să apreciez mai multe genuri de muzică decât ştii tu să numeri, dar printre ele nu se află şi căcaturile tale coreene.
Care, apropo, aveau deja un nume. Pop. Nu văd de ce i-ar pune K în faţă, doar pentru că-i în altă limbă.
Chiar atât de importanţi se cred puchinoşii ăia, de au impresia că au creat un nou gen de muzică doar pentru că-l cântă în limba lor?

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru 크리스티나kristinikaaクリスティーナ):

Mie mi-a zis că trăiesc în peşteră. laughing
Şi nu e reply-ul pentru mine, dar nu-mi pasă.
Ce zici tu e fabulos, sincer. DIN MOMENTUL ĂSTA, oamenii care îşi exprimă părerea despre ceva aici, sigur vor să cace cât mai multe răspunsuri, ca să crească în RANG. EPIC.

| knockouuuut a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Da exista.

| knockouuuut a răspuns (pentru Woodenpints91):

Foarte adevarat. happy

| Dumnezău a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu,sunt mult mai gay.Believe me, I've seen za horror. :))
Ba chiar una din trupe - nu mai stiu care - are in componenta un pustan de vreo 17 ani care seamana perfect cu Barbie.Nici nu trebuie sa fii beat sa-l iei la maciuca pe ala, ca si-asa arata perfect a femeie.

LE : Am gasit o mostra.Vezi sa nu versi berea cand deschizi link-ul.
http://images6.fanpop.com/......00-533.jpg

PS : Da, sunt masochist.

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Dar aia chiar e femeie, nu pot să cred! Și nu știu de ce, dar am impresia că e dată și cu creion la ochi. Sau am eu probleme cu vederea...

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

E baiat, e dintr-un boy band.Parca e biserica in Coreea de Sud, n-am vazut picior de trupa mixta, doar adunaturi de patachine si darlai ce-si miros unora altora flatulentele, fie fizice, fie vocale.Il cheama Kim sau Ken...sau,lula mea, nu mai stiu, da' stiu sigur ca-i tanar.Mi-e sila sa dau pe Wikipedia. Dupa ce-ti belesti ochii mult pe chestii asiatice, incepi sa-ti dai seama unde-i barbatul si unde-i fomeia chiar si cu tone de machiaj.Da, are creion la ochi si majoritatea boy band-urilor coreene folosesc produse cosmetice feminine.Te invit la o sesiune de vizionat video-uri de k-pop 30 de minute, nu mai iesi aceeasi persoana.E ca la glory hole.

Eh, macar au filme smechere.

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Totally fuckable thinking

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Mie k-pop-ul mi se pareeee... http://9gag.com/gag/3234844
Tipul ăla trebuie să participe la concursul „cel mai frumos transsexual", ar câștiga detașat.
Nu vreau să îmi belesc ochii mai mult decât am făcut-o, frățioare, de ce vrei să mă chinui?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ăla e tip? straight face

Nu, nu-l poţi compara cu barbie. Barbie avea mai mult testosteron decât ăsta...

| Dumnezău a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu emite suficient testosteron ca sa fie numit imitatie de barbat, dar nu imita nici destula foliculina sa fie considerat imitatie de femeie.Si da, e tip, are 17 ani.

Iar asta e doar varful iceberg-ului. Exista si mai penali : http://coolasianhair.com/wp-content/uploads/2012/04/20120420_gdragon_2.jpg

Nu prea vad legatura intre "cool hair" si creatura asta, dar macar constientizez penibilul pur. :))

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ştii, pe ăsta poti să-l fţi din greşeală la o beţie confused

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Am văzut şi mai şi, care chiar nu ziceai că-s bărbaţi. Machiajul pentru bărbaţii e din ce în ce mai folosit, chiar am mai observat în ultimul timp tipi care folosesc produse de make up(cel mai des cred că ar fi concealer-ul) sau când mă duc la pensat mai observam că sunt unii bărbaţi la pensat sau la manichiură, nu mai zic prin filme...

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Ba da, există legătură între „cool hair". Cool e ceva ce e considerat de prostime interesant, în opinia mea, oamenii normali folosesc altfel de termeni. E ca un fel de jargon sau un limbaj codat cum fac cei care vând droguri.

| anonim_4396 explică (pentru Paulla):

Măi, mie mi s-a părut complet femeie ăla! Așa ceva rar am văzut.
De ce? Pentru că trăim într-o societate în care bărbații devin niște efeminați și sunt considerați cool... tot de fete, întâmplător. Sunt considerați pisy, draguti, sexi :X:X :*:*.
Lumea crede că asta înseamnă evoluție, dar eu aș schimba prefixul cuvântului.
Nu mai e ca în Evul Mediu, ca femeia să fie aproape un animal de lucru, acum vor băieții să devină așa, s-a întors lumea cu susul în jos.
Cu manichiura... mai e cum e, dar cum naiba să te machiezi, fiind bărbat?
Dar dacă tot zici, arată-mi și mie o poză care ți se pare și mai nasoală cu un tipă din ăla (da, nu am greșit nimic!).

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

>> "dar cum naiba să te machiezi, fiind bărbat?"

Jelli, mama, pentru un moment specific mie si alora ca mie, parca mi-as baga cucu'-n ele de principii si as folosi ruj.Si faina.Si par verde slinos.If you know what I mean...

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Mda, dacă tot folosim ruj, hai să ne dăm și cu pudră, cu rimel, cu bla bla.
Da, știu la ce te referi, o să arăți ca în desenele animate sau ca unul din BVB, îți mai trebuie freza,

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Să crezi că poate fi pătruns, și să descoperi că el poate pătrunde, la modul normal.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu-i real Joker, dar e un tip pe cinste.Genul ala de om cu care as depana non-stop idei si planuri la o bere buna.El are par verde, fata alba si zambetul ala rosu largit.Sacou n-am de unde sa fac rost, ca e mov.

BVB nu emit masculinitat.O entitate imbracata in asistenta si incaltata in crocs care arunca un spital in aer, da.Ca tot vorbeam de chestii feminine, ar fi o treaba sa razi pe cineva in cap si sa-i desenezi un camp de lacramioare pe crestet si sa-i dai cu pudra pe fata, cat e rupt de beat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hehe, Jellisophy, nu?laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Wtf? Tu de unde știi? Nu știu că te am la prieteni acolo, și nu îmi amintesc să îți fi spus. Dar nu cred că e Jellisofie, că nu e 100% original ce am spus și nu mi-a debitat mintea vreo prostie, nu?

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Știu și eu cum arată Joker, la asta mă și gândeam dar nu știu... nu mi-a trecut prin minte.
Dar care e faza, asta e discriminare, cu vreo fată care a avut suvițe verzi închis și dată cu tuș nu ai depăna idei? Desigur, fără să o plictisești, cum mai faci tu uneori, dar ea nu are tupeul/curajul (da da, nu sunt sinonime) să îți spună.
Lasă-i pe penibilii ăia, ți-am zis oricum să nu ajungi ca ăia dacă tot vrei să te machiezi.
Eu nu-s așa sadică.
Ah, a propos, bem o tărie împreună?
Și încă ceva: când îmi arăți o poză cu tine copiat după Joker?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te-am văzut odată comentând la un status al Alexandrei. De acolo știu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ah, cred că era evident că eu sunt.
Gata, acum mă duc să te caut în lista de prieteni a lui aliceinchains, poate te ghicesc. Știu că te cheamă Alexandru, nu? Păcat că nu pot trimite cereri de prietenie, că m-a raportat unul care habar nu am de ce a făcut-o, mai ales că îl cunosc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Mă poți căuta mult și bine, n-am numele meu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate laughing. Misiune imposibilă laughing.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

You underestimate her powers.

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Uite cine vorbea, Dumnezăică, persoana care m-a căutat în tot internetul să îmi afle numele de familie. Și a reușit.
Nu prea caut eu așa mult persoane, dar îmi place să aflu chestii noi despre persoanele de pe internet, gen nume de familie, înfățișare...

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e o boala, ca sunt stalker.Ma si gandeam,din postura mea de posibil viitor criminalist ca, daca o femeie frumoasa e omorata intr-un mod ceva mai original, iar suspectul reiese a fi barbat, trebuie luata baza de date pentru a se observa ce persoane mai degraba cunostinte decat prieteni ii accesau profilurile pe diverse retele de socializare, IP-ul calculatoarelor dupa care s-a vorbit cu ea sau s-a cautat starea ei de online/offline/invisibile cu diferite site-uri.Si altele asemenea, ca atunci cand vorbesti de stalkeri, lucreaza mai mult mecanic si memorabil. laughing

Nu a fost greu, mai ales ca imi si dadusesi cateva indicii.Am folosit SEI si cateva alte chitibusuri.Sa recunoastem, desi numele tau nu e deloc comun, e foarte smecher.Parca era si mai smecher cu un K in loc de C.Mai bine ti-ai sapa in arbore, aproape sigur prin 1840, stramosii tai o ardeau prin Rusia/Polonia/Cehia, dupa nume. laughing

Parca era un site - nu chiar de socializare - unde prin '08 pusesem niste poze cu mine. Daca reusesti sa le gasesti, eu ma las de meserie.Numele de familie oricum mi-l stii.Sau poti sa faci un hack IP mai complex, sa-mi pui jos calculatorul timp de cateva ore, sa scormonesti prin el de la distanta.

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Tu, stalker? Atunci dragă, eu ce sunt cu Teo? Nu am stat să îl caut pe net, dar am văzut la yahoo profile când intrasem pe mail din GREȘEALĂ numele lui de familie. Apoi el s-a dezvăluit (mă refer la datele enumerate). Nu are nicio jenă băiatul.
Da, mi se pare foarte inteligent ce spui tu aici. Chiar e original, dar parca nu erai împotriva tehnologiei? Sau vrei să o înfrângi?
Da, ți-am dat o grămadă. Cel mai ușor e să intri pe facebook-ul meu, să cauți liceul și apoi știi tu.
Mersi de apreciere, doar știi că nu sunt comună smug. Da, unul din străbunici a avut origini ruse, cred. Sau ceva de genul. Așa mi-au spus ai mei.
Eh, le-ai pus în 2008, când erai pitic? Oh, nu vreau să știu, mai ales că știu cum arătai în clasa I, semeni LEIT, DAR FU.CKING LEIT cu fratele meu mai mic. Doamne!
Nu îmi place să scormonesc prin lucrurile altuia. Dar lasă, cum ai promis, o să te dezvălui tu. Și când te vei dezvălui? ALTĂDATĂ, cum iti place ție să amâni laughing.
A propos Dumnezăică, să mă asigur, eu sunt tipa cu id-ul nou, celălalt mi-e blocat.

| stefy_6374 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Am vazut ca ai mai raspuns si la alte intrebari legate de Kpop. Esti un hater sau ceva? Si...eu cred ca tu ai trait in pestera. Pe Pamant nu exista doar limba romana, engleza, franceza, spaniola. Ok? Ar cam trebui sa pui mana pe un atlas de geografie si sa vezi ca undeva in Asia exista si o tara numita Coreea. Gangnam style e doar o melodie din kpop, care a devenit celebra. Cauti cearta? Du-te inapoi in pestera.

| AmyKimEunIn a răspuns (pentru Woodenpints91):

Esti mai proasta ca o leguma. serios

| elyyustyyy a răspuns (pentru Dumnezău):

Bai du-te dracu de handicapat! tu vorbesti? Ren nu e "Gay" el e ": "METROSEXUAL" aa si inainte sa aiurezi cauta in DEX ce inseamna ok?
in plus tu esti atat de urat/a incat nu ai fost lasat sa participi la concursul de uratenii. nu primeau profesionisti :)))))) Ren din Nu'Est e MAKNAE daca nici asta nu stii ce inseamna cauta iar in DEX ( daca un baiat se aranjaza asta nu inseamna ca e "gay" fraierilor). Eu ador trupa lui el si colegii lui sunt minunati. au o voce super draguta. http://www.youtube.com/watch?v=gyXy0m-4bvE Ren e idolul meu coreean Deci mai dati-va dracuu de penibili ce sunteti! Faceti o fapta buna pentru planeta Sinucideti-va!;)

| elyyustyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Baai! Daca un baiat se aranjaza putin asta nu inseamna ca e GAY! hello! e un super baiat, noi cei care suntem k-poperi adoram coreenii

| proastalenesa a răspuns (pentru Woodenpints91):

Zici că eşti înţelept, deci hai să lăsăm oleacă orgoliul la o parte şi să încercăm să fim obiectivi. Da, K-pop-ul se bazează pe superficialitate, ceea ce şi mie-mi displace. Dar ştii ce ce culmea? Chiar dacă şi-o tunează, majoritatea tipilor/tipelor ălora chiar au voce! Exact ca fetele care nu se mulţumesc cu cupa B şi ajung să cadă în ridicol.
Poate că nu e pe placul tău, dar încearcă să asculţi asta, şi-o să te convingi singur. Nu te mai gândi la cum arată cântăreţii, la cum se îmbracă, la cum se machiază...doar ascultă vocile.

https://www.youtube.com/watch?v=W_bXiTNkzNQ

Totuşi, ştii unde îşi pun coreenii cu adevărat urechea muzicală în valoare? În cinematografie. Şi nu doar vocea, ci şi instrumentele ( la propriu).

https://www.youtube.com/watch?v=MBvFgLcHtcw

https://www.youtube.com/watch?v=yXeCYdD4fJQ

Deci, hai să nu spunem că asiaticii sunt lipsiţi de orice urmă de talent şi bun simţ. Acum, lăsând muzica la o parte, sunt nişte modele demne de urmat. Au un respect deosebit pentru valorile naţionale şi ştiu să facă bănişori promovându-le, ceea ce nu putem spune şi despre noi.
Are tata o vorbă: " Când ăştia au început să se dea cu parfum, noi abia învăţam să ne spălăm". Adică, civilizaţia lor e mult mai veche decât a noastră. Şi mentalitatea le e... într-un stil. Am o cunoştinţă care a călătorit în Coreea de Sud şi îmi povestea că, atunci când s-au confruntat cu criza economică, au pus mână de la mână, au donat aur, bijuterii, fiecare ce-a avut, şi au scos ţara din impas. Câţi români ar face asta, fie ei rockeri sau manelişti? Dacă am avea noi măcar un sfert din modul de a privi lucrurile al asiaticilor, am ajunge departe.

Nu mă înţelege greşit. Eu îi apreciez pe cei care ascultă muzică bună, dar mă scot din pepeni atunci când fac pe Dumnezeii atotştiutori şi se uită de sus la toţi ceilalţi. Poate că rockerii nu sunt apreciaţi aşa cum ar merita, totuşi asta nu le dă dreptul să arunce, la rândul lor, cu noroi în stânga şi-n dreapta, fără motive solide. Se presupune că, din moment ce au simţit pe pielea lor cât de tare doare tot ce e de faţadă, îngâmfarea şi duşmănia nefondată, ar trebui să mai lase biciul din mână.

| KwonJiyongParkJimin a răspuns (pentru Woodenpints91):

"Gnomii" aia asa cum ii numeste tu, sunt mult mai buni decat romanii in ceea ce priveste industria muzicii. De la romani ascult doar rap. Restu sunt niste tiganii. Si decat sa ascult muzica tiganeasca, mai bine ascult melodiile asiaticilor care sunt de nota 10 atat ei cat si melodiile lor.

| FreakyChucky a răspuns:

Mie imi place Kpop dar sunt din Bistritza...as vorbi cu tine despre toti inclusiv Fx, 2ne1, BigBang etc etc.ma bucur ca mai sunt oameni cu gusturi de genu prin tara asta

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru FreakyChucky):

Iti multumesc ca apreciezi asta :*:*:*:* chiar ma bucur happy

| iulianrebelul2452 a răspuns:

Hey, da vreau eu, da mi mesaj pe wapp 0763423261 si ignora i pe ceilalti care fac misto mai jos

| KimYume a răspuns:

Buna! Acum vad ca postarea e veche, dar poate ne vedem la K FANMEETING-ul de pe 24 august. Eu una ascult mai multe tgrupe, dar mai ales : SHINee, CN BLUE, EXO, 2PM, B.A.P, Super Junior, Beast, SS501 etc laughing

| KimYume a răspuns:

Am citit câteva comentarii de aici și m-a bufnit râsul. Băi oameni buni, sunteți proști sau vă prefaceți? Nu v-a spus nimeni ce să ascultați, și dacă nu sunteți fani kpop, nu răspundeți la întrebare și gata. Mai aveți multă prostie în voi? :3 Și bravo mă terminaților, așa „deștepți" sunteți că nu știți să faceți diferența dintre o fată și un băiat. -_-

| KimYume a răspuns:

Hei ^.^
Si eu sunt fan kpop :3 si sunt tot din Bucuresti :>
Facebook : https://www.facebook.com/AnimeX13

| knockouuuut a răspuns:

Trupe de ****, si da ascult kpop, insa sunt niste trupe extrem de proaste, exista voci foarte bune in Coreea de Sud si totusi nu sunt atat de promovate ca prostiile astea.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru knockouuuut):

Este strict parerea ta, fiecare cu ce ii place. eu doar am vrut sa am prieteni care asculta acest gen de muzica. scuza-ma daca te-am deranjat cu aceasta intrebare.

| KimYume a răspuns (pentru knockouuuut):

O_O tu chiar asculți kpop? și ce trupe asculți tu? :3

| Chelseaa a răspuns:

Eu ascult toate trupele astea. In special NU'EST. Sunt mare fana. Mai ales cand vine vorba de Ren drooling. Omg. Si da, "perfectilor" nimeni nu v-a rugat sa va lasati parerile voastre jerpelite aici. Sa ma pis pe voi toti aia care nu ascultati NU'est si toate trupele k-pop.

P.s : eu sunt din Timisoara. dar mi-as dori mult sa ne vedem thinking Si sa mergem impreuna la un concert nu'est drooling~~~~~~~~. Pacat ca ei nu au auzit de Romania si sa treaca si pe aici -.-".

| elyyustyyy a răspuns (pentru Chelseaa):

Monica, si eu sunt fana Nu'Est si da, ei se cred "perfecti"dar nici pe departe nu sunt :3 Si eu il ador pe Renisor ododdoo laughing))

| Chelseaa a răspuns (pentru elyyustyyy):

Hehehehehehe :3 Ren e sexy

| Haruka25 a răspuns:

Imi place k pop-ul si Nu'est si Big Bang *** trupele mele preferate! Si orice ar zice altii ca nu gasesti prietenii sau alte chestii, sa stii ca e doar gelozia. Gelozia ca tu ai auzit de aceste trupe si ei, nu. Gelozia ca tie iti place si ca ai avut curajul sa o recunosti! happy Gelozia ca ai venit cu o idee asa buna!

| Anca_Teodora_Danaila_1990 a răspuns:

:O Cat de veche e postarea :O Scuze de intarziere... dar sunt aici :* Sunt din Bucuresti deci ne putem vedea happy Imi plac multe trupe k-pop dar in special SHINee (trupa mea preferata) si bias-ul meu e Kim JongHyun :* Sa ma anunti daca vrei sa ne vedem happy

| iulianrebelul2452 a răspuns (pentru Anca_Teodora_Danaila_1990):

Heyy vrei sa fim prietenei/? ati facut vreun grup ceva? vreau sho, sunt fan kpop mai ales de bts si mna, nr ul meu e 0763423261 sper sa mi scrieti sau macar tu

| AneMarye a răspuns:

Mie imi plac foarte mult formatiile K-Pop. Chiar ma bucur ca mai sunt si altii carora le place, printre atatia oameni de la noi care te jignesc daca iti spui parerea... Mie imi place Foarte mult U-Kiss ^.^ Insa eu locuiesc departe de Bucuresti si mai trec doar cate-odata.Insa sper ca putem fi Friends oricum,acum ca am cu cine vorbi despre ceea ce-mi place. Acum,in afara de muzica, chiar daca majoritatea oamenilor de la noi ii discrimineaza aiurea, coreeni sunt oameni mult mai buni si stiu asta cu siguranta, deci nu spun minciuni. Acolo totul e diferit intr-un mod deosebit. Chiar daca cei de aici spun ca aceeia sunt nasoli (nu baga de seama) ei sunt super pentru cine vrea sa vada, ei au avut succes peste tot unde au mers ^.~ Love K-Pop.

| Marin_Luminita_1974 a răspuns:

Salut,eu iubesc BTS, imi place v, rap monster, jimin si suga, sunt din Galati.Si ascult k-pop de aproape 3 ani.

| iulianrebelul2452 a răspuns (pentru Marin_Luminita_1974):

Hey si eu stateam in Galati si la fel ador kpop si bts, vrei sa fim prieteni? putem vorbi cu toti pe wapp nr ul meu e 0763423261

| qpEvYxqp a răspuns:

Nici nu am reusit sa termin de citit comentariile. Raspund cam tarziu, dar pe bune? Asta e reactia? Fratilor revenitiva! Fiecare asculta ce vrea. (Manele, rap, kpop, rock ) si da e normal sa nu intelegi versurile dar acum sincer cati dintre voi nu au ascultat macar o piesa fara sa stie macar in ce limba e?
Cel mai tare gen de muzica e,, ce vreau " e un gen ce cuprinde tot ce imi place de la three days grace la kpop chiar si melodii de gradinita daca imi plac. Hai sa nu mai fim asa rai.

| MonicaShock a răspuns:

Buna

| de3ni a răspuns:

Pentru toti haterii k-pop. Dedicatie speciala de la GD file:///C:/Documents%20and%20Settings/Deny/Desktop/Desene/New%20Folder/tumblr_mdyeq9UfpW1rs4exg.gif