| anonim_4396 a întrebat:

Cei care sunt fani si asculta trupele de muzica k-pop (SUPER JUNIOR, BEAST, U-KISS, SHINEE, BOYFRIEND NU'EST, B.A.P. ETC), ce spuneti sa ne intalnim noi si sa vorbim despre ce ne place cu adevarat, sa ne imprietenim si sa discutam despre trupele noastre de muzica preferate de k-pop. cine e de acord sa lase un comentariu si vom stabili o zi in care ne vom intalni.

P.S. [sunt din Bucuresti, si sper sa fiti destul de multi fani. ma multumesc si cu 10 ascultatori]

69 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Sunt singura care nu a auzit de trupele astea?

| knockouuuut a răspuns:

Trupe de ****, si da ascult kpop, insa sunt niste trupe extrem de proaste, exista voci foarte bune in Coreea de Sud si totusi nu sunt atat de promovate ca prostiile astea.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Ai trăit în peşteră tu? laughing

Nu de alta, da nici eu n-am auzit. Probabil sunt cam la acelaşi nivel cu gangna8347tu89i9udsa căcat style.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru knockouuuut):

Este strict parerea ta, fiecare cu ce ii place. eu doar am vrut sa am prieteni care asculta acest gen de muzica. scuza-ma daca te-am deranjat cu aceasta intrebare.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Uite dragul meu, nu vreau sa te jignesc dar pentru mine esti egal cu zero, intrebarea am pus-o pentru cine asculta, nu pentru cine nu asculta asa ca nu vad rostul de ce ai raspuns. si nu am trait in pestera caci se pare ca eu stiu despre ce este vorba cu aceste trupe iar tu nu, deci ar fi trebuit sa iti vezi de treaba ta si sa nu raspunzi aici.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Woodenpints91):

Sunt curioasă dacă există ceva bun în materie de muzică care să provină din Coreea. Adică, nu neapărat bun, decent, cel puţin.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Exista...si chiar daca nu ai auzit de ei poti sa cauti pe youtube, acum daca iti place bine daca nu, nu. faza este ca nu iti dai seama ce spun ei in versurile lor.
http://www.youtube.com/feed/UC47gb9LadXK58_gps4Uqx1g aici este un site unde melodiile lor sunt cu subtitrare in romana si vei vedea ce spun. si tot acolo o sa vezi comentarii la adresa trupelor si vei vedea ce cred cei care asculta muzica coreeana. sper ca te-am lamurit :*

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 크리스티나kristinikaaクリスティーナ):

Nu-ţi dai seama ce spun în versuri, deci nu-ţi dai seama dacă-s cretine sau nu. Pur şi simplu asculţi ca un gibon, la fel cum unu ascultă un house din ala penal fără cuvinte.

Sutn egal cu zero doar pentru că am o părere extrem de proastă despre chestiile coreene? Ce ciudat...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Am început să urăsc din ficaţi chestiile asiatice. Este pur şi simplu o invzie de căcaturi venite de la gnomii aia cu ochii mici, care sună toate la fel. La fel de prost.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Pentru mine esti egal cu zero din cauza ca mi-ai spus ca "traiesc in pestera" si stiu ce spun versurile. am pus un link mai sus unde sunt traduse melodiile so te poti uita daca vrei. oricum fiecare cu parerea lui, nu am nici o treaba ca tie nu iti plac ci doar ca ai raspuns unde nu trebuia sa raspunzi sau ma rog poate vroiai sa te lamuresc eu cu ceva.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Si eu am inceput sa-i urasc pe toti cei care nu stiu sa aprecieze si alte genuri de muzica, asta este discriminare fata de ei si de cei carora chiar le place muzica coreeana. si te-as ruga sa nu mai scrii aici ca deja ma enervezi la cat de ***** esti. inteleg ca vrei sa faci cat mai multe raspunsuri posibile ca sa cresti in rang dar oprestete ca deja dai in multa prostime.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 크리스티나kristinikaaクリスティーナ):

Duduie, cred că ai mâncat prea mult azi, şi nu mai vezi bine.
Răspunsul meu cu trăitul în pesteră era pentru Zeflemitoarea.

Mă piş pur şi simplu pe tot ce înseamnă muzică din Coreea sau alte prepuţuri ale Asiei.
Ştiu să apreciez mai multe genuri de muzică decât ştii tu să numeri, dar printre ele nu se află şi căcaturile tale coreene.
Care, apropo, aveau deja un nume. Pop. Nu văd de ce i-ar pune K în faţă, doar pentru că-i în altă limbă.
Chiar atât de importanţi se cred puchinoşii ăia, de au impresia că au creat un nou gen de muzică doar pentru că-l cântă în limba lor?

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru 크리스티나kristinikaaクリスティーナ):

Mie mi-a zis că trăiesc în peşteră. laughing
Şi nu e reply-ul pentru mine, dar nu-mi pasă.
Ce zici tu e fabulos, sincer. DIN MOMENTUL ĂSTA, oamenii care îşi exprimă părerea despre ceva aici, sigur vor să cace cât mai multe răspunsuri, ca să crească în RANG. EPIC.

| knockouuuut a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Da exista.

| knockouuuut a răspuns (pentru Woodenpints91):

Foarte adevarat. happy

| Dumnezău a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu,sunt mult mai gay.Believe me, I've seen za horror. :))
Ba chiar una din trupe - nu mai stiu care - are in componenta un pustan de vreo 17 ani care seamana perfect cu Barbie.Nici nu trebuie sa fii beat sa-l iei la maciuca pe ala, ca si-asa arata perfect a femeie.

LE : Am gasit o mostra.Vezi sa nu versi berea cand deschizi link-ul.
http://images6.fanpop.com/......00-533.jpg

PS : Da, sunt masochist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Dar aia chiar e femeie, nu pot să cred! Și nu știu de ce, dar am impresia că e dată și cu creion la ochi. Sau am eu probleme cu vederea...

| Ea12345 a răspuns:

Nici eu n-am auzit in viata mea de asemenea trupe. Prefer sa raman la muzica pe care o ascult in prezent.

Si nici nu cred ca-ti vei gasi prea curand vreun prieten cu aceste gusturi in materie de muzica.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

E baiat, e dintr-un boy band.Parca e biserica in Coreea de Sud, n-am vazut picior de trupa mixta, doar adunaturi de patachine si darlai ce-si miros unora altora flatulentele, fie fizice, fie vocale.Il cheama Kim sau Ken...sau,lula mea, nu mai stiu, da' stiu sigur ca-i tanar.Mi-e sila sa dau pe Wikipedia. Dupa ce-ti belesti ochii mult pe chestii asiatice, incepi sa-ti dai seama unde-i barbatul si unde-i fomeia chiar si cu tone de machiaj.Da, are creion la ochi si majoritatea boy band-urilor coreene folosesc produse cosmetice feminine.Te invit la o sesiune de vizionat video-uri de k-pop 30 de minute, nu mai iesi aceeasi persoana.E ca la glory hole.

Eh, macar au filme smechere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Totally fuckable thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Mie k-pop-ul mi se pareeee... http://9gag.com/gag/3234844
Tipul ăla trebuie să participe la concursul „cel mai frumos transsexual", ar câștiga detașat.
Nu vreau să îmi belesc ochii mai mult decât am făcut-o, frățioare, de ce vrei să mă chinui?

| FreakyChucky a răspuns:

Mie imi place Kpop dar sunt din Bistritza...as vorbi cu tine despre toti inclusiv Fx, 2ne1, BigBang etc etc.ma bucur ca mai sunt oameni cu gusturi de genu prin tara asta

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ăla e tip? straight face

Nu, nu-l poţi compara cu barbie. Barbie avea mai mult testosteron decât ăsta...

| Dumnezău a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu emite suficient testosteron ca sa fie numit imitatie de barbat, dar nu imita nici destula foliculina sa fie considerat imitatie de femeie.Si da, e tip, are 17 ani.

Iar asta e doar varful iceberg-ului. Exista si mai penali : http://coolasianhair.com/wp-content/uploads/2012/04/20120420_gdragon_2.jpg

Nu prea vad legatura intre "cool hair" si creatura asta, dar macar constientizez penibilul pur. :))

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ştii, pe ăsta poti să-l fţi din greşeală la o beţie confused

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Am văzut şi mai şi, care chiar nu ziceai că-s bărbaţi. Machiajul pentru bărbaţii e din ce în ce mai folosit, chiar am mai observat în ultimul timp tipi care folosesc produse de make up(cel mai des cred că ar fi concealer-ul) sau când mă duc la pensat mai observam că sunt unii bărbaţi la pensat sau la manichiură, nu mai zic prin filme...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Ba da, există legătură între „cool hair". Cool e ceva ce e considerat de prostime interesant, în opinia mea, oamenii normali folosesc altfel de termeni. E ca un fel de jargon sau un limbaj codat cum fac cei care vând droguri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Paulla):

Măi, mie mi s-a părut complet femeie ăla! Așa ceva rar am văzut.
De ce? Pentru că trăim într-o societate în care bărbații devin niște efeminați și sunt considerați cool... tot de fete, întâmplător. Sunt considerați pisy, draguti, sexi :X:X :*:*.
Lumea crede că asta înseamnă evoluție, dar eu aș schimba prefixul cuvântului.
Nu mai e ca în Evul Mediu, ca femeia să fie aproape un animal de lucru, acum vor băieții să devină așa, s-a întors lumea cu susul în jos.
Cu manichiura... mai e cum e, dar cum naiba să te machiezi, fiind bărbat?
Dar dacă tot zici, arată-mi și mie o poză care ți se pare și mai nasoală cu un tipă din ăla (da, nu am greșit nimic!).

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

>> "dar cum naiba să te machiezi, fiind bărbat?"

Jelli, mama, pentru un moment specific mie si alora ca mie, parca mi-as baga cucu'-n ele de principii si as folosi ruj.Si faina.Si par verde slinos.If you know what I mean...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Mda, dacă tot folosim ruj, hai să ne dăm și cu pudră, cu rimel, cu bla bla.
Da, știu la ce te referi, o să arăți ca în desenele animate sau ca unul din BVB, îți mai trebuie freza,