| Justabutterfly a întrebat:

De doi ani ascult foarte mult muzica japoneza in special jrock visual kei si oshare kei.Il ador pe Miyavi! Printre preferati mai sunt si The Gazette, Girugamesh, Guild, An cafe, Nightmare, Alice Nine, Ayabie etc Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Kesariona a răspuns:

Chotto ^^
Si eu ador muzica japoneza, si toate formatiile pe care le-ai zis big grin
Cred ca e o cultura minunata, cu o groaza de respect in ei. Uneori ma enerveaza sa vad cat de politicosi si rabdatori sunt.Pe langa asta, muzica lor e superba

5 răspunsuri:
| Printzess a răspuns:

Eu ma uitam la desene japoneze imi placeau unele foarte multlove struck inebunisem cu elelaughing si acum mai am poze prin calculator cu ele si melodiile le.am gasit mai greu dar cel putin le-am gasit p.alea care imi placeau:d

oriqm st frum si preferatii tai:p nu`i stiu p toti dar cativa din ei dalove struck

| Carrie a răspuns:

Si mie imi place muzica japoneza(in special cele din anime-uri), vad ca-ti place anime-ul Nana(il ador), uite un site cu manga-uri(in engleza), este si Nana de asemenea http://www.citymanga.com/ funda?

| LaviLavi a răspuns:

J-rock-ul e cel mai tare in special The GazettE! Ei nu sunt ca rockerii aia care distrug chestii si fac prbleme sunt chiar linistiti, calmi... diferiti...

| CB4ever_3161 a răspuns:

Buna! Pot sa zic ca si eu impartasesc aceleasi preferinte cu tine, ador The Gazette! ^^ Din pacate in Romania exista putini fani ai acestui gen, ar fi frumos daca s-ar face un grup cu fanii Visual, sau festival. Numai bine!

| LazyKatZ a răspuns (pentru CB4ever_3161):

Ahem...Nu suntem putini numeric, ci imprastiati. In momentul in care ne-am aduna (spre exemplu la un mult-visat concert the GazettE) eu zic ca am trece pragul de 1000 (numai la PUNKLOCK, formatie de care majoritatea J-rockerilor din tara asta nu au auzit, s-au strans vreo 500 numai din Romania). Am auzit de fani J-rock chiar si in sate uitate de lume. Daca i-am strange pe toti, fara exceptie, am fi pe putin 2000 de oameni.