| BriosaCuAlune a întrebat:

Dupa parerea voastra, care sunt piesele pe care orice rocker trebuie sa le cunoasca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„Nu poti numi pe cine metalist sau rocker daca nu a auzit de Fear of The Dark, Nothing Else Matters, Stairway to Heaven, Smells Like Teen Spirit...etc :3 "
Eu nu pot numi pe cineva rocker care îndrăznește să catalogheze pe alții că vai, ăla e poser, ăla nu. Totul depinde mai mult de ce îi transmite acea muzică fiecăruia în parte. Aș pune și dacă mesajul e educativ. Din câte am văzut, mai falși sunt ăia care ascultă sau pretind că ascultă chestii brutalsuicidaldeathhardcorehgfhgfhgdhfmetal, dar de fapt cam greu să îi întrebi cu ce au rămas. Nu mă refer la toți, ci la o parte.
Și serios... rocker, rapper, zici că v-ați făcut secte, doctrine stricte, ați uitat că e doar muzică și că nu trebuie să idolatrizați melodiile și să porniți războaie discriminatorii pe seama lor!

15 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Papa Roach - Last Resort
Alice Cooper - Poison
Iron Maiden - Fear Of The Dark
Metallica - One
Dope - Die Motherfucker Die
Pantera - Walk
System Of A Down - Chop Suey
Slayer - Angel Of Death
Astea mi se par mie mai de baza. Normal, nu sunt numai astea, dar cred ca orice rocker cunoaste macar una din ele.

| TeoPT a răspuns:

Nu mi se pare că așa ceva ar trebui să existe. Fiecare e liber să asculte ce piese vrea fără să se simtă vinovat că nu cunoaște piesa X.

| BriosaCuAlune explică (pentru TeoPT):

@BenBurnleyTheo : sunt total de acord cu tine.dar m-am referit la piesele de baza. Nu poti numi pe cine metalist sau rocker daca nu a auzit de Fear of The Dark, Nothing Else Matters, Stairway to Heaven, Smells Like Teen Spirit...etc :3

| RockNbeer a răspuns:

Nu exista "piese de baza", poate ai vrut sa spui "piese foarte cunoscute".
Fiecare individ in parte este liber sa-si alcatuiasca un playlist cu melodiile pe care le considera el "de baza", nu cred ca exista unu' care sa il recunoasca toti a fi de "baza".

| FadetoBlack a răspuns:

Vrei să te faci rocker?

| BriosaCuAlune explică (pentru FadetoBlack):

Nu asta a fost scopul intrebarii. voiam doar sa vad care sunt piesele pe care voi le credeti foarte cunoscute..Eu deja ascult rock, metal si alte sub-genuri desprinse de aici..doar atat. E cam ciudat sa ma numesc singur rocker dar daca la asta ai vrut sa te referi...sunt deja :3 E pur si simplu o intrebare ca de la rocker la rocker.

Răspuns utilizator avertizat
| BriosaCuAlune explică (pentru gorlan):

@gorlan : felicitari..nu ma cunosti asa ca te rog, nu ma judeca happy

Răspuns utilizator avertizat
| BriosaCuAlune explică (pentru gorlan):

Fiecare cu genul lui..eu ascult cate putin din fiecare dar ma axez mai mult pe rockul clasic, grunge, thrash, metal, heavy metal. Si chiar ascult Nirvana laughing Dar chiar si unele trupe de black si death metal :3

| Duucu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=pAgnJDJN4VA
Ascult foarte puțin metal, iar ce mă pasionează e hard rock-ul mai ales cel făcut de AC/DC și Airbourne. Piesa care ți-am dat-o ar trebui cunoscută de oricare hard rock-er, dar nu e chiar obligatoriu.
Dacă-l întrebi pe unu care ascultă southern rock, îla-ți va zice că Free Bird e piesă de bază.La fel și cu heavy metal-ul, Iron Man e de bază.

Răspuns utilizator avertizat
| CautNume a răspuns:

E stupid sa spui ca exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meh, cred ca de Queen sau cel putin Metallica a auzit tot omu‘.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva.