| LastChance a întrebat:

După toţi retarzii care au pus întrebări stupide sub mine, vin şi eu cu una(nu chiar aşa stupidă cred eu). De ce a plecat Vortex din Dimmu?
Să nu văd răspunsuri d-alea cu "fundita plss" la sfârşit că mă piş pe răspunsul tău (oricum mă îndoiesc că cei care ştiu îmi vor răspunde aşa).
Merci!

6 răspunsuri:
| Crisis a răspuns:

Nu se stie exact de ce a plecat Vortex de la Dimmu Borgir.
Mustis a plecat fiindca Shagrath nu-i dadea credituri pentru ce scria [asa se spune si cred ca si Mustis a confirmat asta]. Se zice ca Vortex s-a certat cu Shagrath si de-aia a plecat, insa nu stie pe ce tema s-au certat. Unii ziceau ca Vortex si-a uitat bass-ul la un concert sau ceva gen, si Shagrath l-a dat afara laughing. Sau poate Vortex vroia doar sa se ocupe de celelalte proiecte ale lui, cu Borknagar, ICS Vortex si Arcturus.

| Bogdanux a răspuns:

Stiu ca a fost dat afara, la fel si Mustis, motivul nu-l stiu sigur.Shagrath oricum si-a "decapitat" trupa facand asta.

| Necrophagist a răspuns:

Nu fusese dat afara? De fapt cui ii pasa

| Dumnezău a răspuns:

A fost dat afara de Shagrath,dar pe vremea aia stiu ca nu prea ii mai convenea nici lui abordarea folosita de trupa,cica era prea pentru mase trupa. Oricum,Shagrath,desi e un solist exceptional, mi se pare un caracter cam infect.

Am si eu o intrebare stupida: De ce mortii mei, are Vortex vreo doi metri? laughing

| LastChance explică (pentru Dumnezău):

Asta chiar a fost stupidă laughing

| Bogdanux a răspuns (pentru Dumnezău):

Are 2 m ca sa fie d.p. cu Bass-ul lui [fiind mai lung ca o chitara], asa cum... sa zicem SIlenoz - chitara lui.

Da stiu, e un raspuns extrem de idiot.Dar nu m-am putut abtine :/.