| elena a întrebat:

Grecia Eurovizion 2010-05-27
http://www.youtube.com/watch?v=0scJgK7Hri0&feature=playe r_embedded

Ce parere aveti? Mie imi place mult! Oare pe ce loc se va situa? Ma tem ca Romania...NU!
Anul acesta toate melodiile sunt cam la fel cu cea a Greciei.

Priviti acum pe TVR1 cea de-a doua semifinala a concursului.

Răspuns Câştigător
| Klara a răspuns:

Oooopasmug
De la Grecia ma astept la ce trebuie love struck
Adica la locul 1. Urmaresc Grecia de vreo 5 ani, de cand a castigat Elena Paparizou cu My Number one.
Pe urma in 2006 a fost Anna Vissi cu o balada foarte puternica dar care nu aducea si "spiritul elen" sau ritmurile balkanice cu care eram obisnuiti. In 2007 a fost Sarbel cu "Yiassou Maria", cu niste versuri penibil de libidinoase si cu un fundal de manelutza, in 2008 a fost parca...tot o gagicutza care a avut o piesa foarte simpatica, si aducea putin cu stilul Elenei Paparizou. Anul trecut - jalnic - Sakis Rouvakis cu o melodie penibila care era paralela cu tot ce insemna "melodie de Eurovision".
Din 2 in 2 ani, Grecia aduce piese bune. Restul praf.
Ei bine piesa lui Giorgios Alkaios are si influente elene o gramada, are si catch la public si parca vad ca o sa ocupe top 10.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am o veste grozava! big grin Romania s-a calificat! thumbs up Super! thumbs up
Chiar meritam sa fim in finala! dancing applause dancing

P.S. eu am votat pentru Turcia si Ucraina (ambele s-au calificat). winking

| Demoiselle a răspuns:

Servus... E prima oara cand aud melodiile de la Eurovision, in afara de cea a Romaniei si tind sa cred ca am trait intr-o viata anterioara pentru ca toate imi par cunoscutethinking Mi-a placut pana acum Danemerca!

| bestmusik a răspuns:

Cea mai buna melodie mi se pare cea a Armeniei si nu cred ca Romania se va califica in finala.Nu are nicio sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motivul temerii tale este ca Romania...NU? A, bine, atunci si mie mi-e frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si eu privesc.
Mie mi-a placut in mod special melodia care reprezinta Danemarca happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm nu-i rea dar nici nu excelează. Cât despre noi eu zic ca intram în finala dar nu ajungem intre primele 10 locuri.
Totuși Hai România!