| HATErock a întrebat:

Hate rock!
Love house!

Cel mai fregvent razboi de pe TPU, in ce tabara sunteti?

Pe cine preferati? Justin Bieber sau Bon Jovi?

Eu pe Justin!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Bon Jovi.
Să te duci la origini pentru că îndrăznești să îi compari pe ăștia doi.
Tot acolo să te duci fiindcă spui că urăști rock-ul. Nici o ființă cu mai mult de 1 miligram de creier nu ar spune că urăște rock-ul ÎNAINTE CA MĂCAR SĂ ÎL ASCULTE.

Îți expui părerile fără argumente sau cu argumente de rahat. Ești doar o frustrată care nu își poate explica unele fenomene din jurul ei, așa că face și ea ce poate - se dă în spectacol. Dă-mi frate niște argumente pentru a îți susține ideea că rock-ul e nașpa. Noi îți umplem 3 pagini de argumente sau poate mai mult dacă ne pui să argumentăm că rock-ul e cel mai bun gen de muzică.

Rock-ul va rămâne în continuare cel mai bun gen de muzică fie că tu sau vreo altă pițipoancă distrusă cu creier de găină veți organiza alte campanii stupide anti-rock fără să știți măcar cu ce se mănâncă acest gen extraordinar de muzică.

Rock-ul reprezintă vreo 99% din muzica bună. Mai sunt excepții din pop, rap, jazz, soul etc. Dar 99% din muzica bună este ROCK, nu altceva.

De ce aveți voi impresia că melodii din 1970 se ascultă cu plăcere și astăzi, dar de multe melodii din 2008 nu își mai aduce nimeni aminte? De prost ce e rock-ul ăsta nașpa, nu?

Habar n-ai ce înseamnă o muzică bună. Justin Biberon al tău nu e decât o fază trecătoare, în 5 ani va dispărea și va apărea altul ca el, și tot așa. E muzică pentru copii săraci cu duhul. Dar deja intru în detalii pe care e clar că nu le poți înțelege, având un grad de inteligență atât de mic. Trăiește tu acolo cu Biberonul tău, în universul tău din punguță, cu mulți alți obsedați de muzică proastă.

Chiar și felul cum scrii demonstrează cât de distrusă ești. Se scrie FRECVENT.

Rock vs. House nu e un război, e doar o răscoală a cocalarilor care se cred mari șmecheri și culți dacă nu ascultă manele și ascultă Inna.

Care prost ar compara un artist atât de genial cum e Bon Jovi cu un rahat ca Biberon? Pentru că ai spus o asemenea tâmpenie meriți să fii torturată încet, încet, pe melodiile lui Bon Jovi (nu alea de dragoste)

Rock-ul va rezista mereu. Rahaturile vor fi uitate în câțiva ani.

Nu contează ce muzică e în topuri, rock-ul va fi mereu cel mai bun gen de muzică.

Get a Life quickly! Ești așa de proastăăăă...laughing

Hai baftă. M-am distrat cu tine.

181 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

@kolaka
Dacă erai măcar puțin informată, tăceai din gură.
Bon Jovi scriu melodii bune și după 2000. Într-adevăr, baza e în anii 80, dar 30 de ani în trecut nu înseamnă vremuri antice și de demult. În plus, muzica adevărată nu se învechește niciodată. Prin răspunsul tău ai demonstrat că ești în tabăra celor cu biberon, chiar dacă nu îl asculți. Să îți spun și de ce? Îți dai tu seama.
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@Pinky.
Cum poți fi atât de proastă, fă? Tu te auzi ce spui?

| TeoPT a răspuns:

@Jelli
Numa DN1? Cred că a măturat toate drumurile europene și naționale.

Ce să le faci, săracii. Atunci când observă că nu mai pot comenta nimic încep să înjure, atât îi duce capul. Fanii ăștia super-inteligenți și culți ai lui Justin Biberon.
Baftă

| LastChance a răspuns:

Tu esti ratata? Ai venit aici sa ne dovedesti ce? Ca nu stii ce inseamna muzica si ca te lauzi ca asculti un muc care se screme jumate de ora sa scoata doua pitigaieturi? Invata mai copile sa scrii apoi vino si da-ne noua lectii despre muzica. Tu ai vazut ce ai scris? E o insulta doar sa il compari pe Bon Jovi cu Justin Bieber, dar barem sa ne spui si ca Justin Bieber e mai bun ca Jovi.
Si inca ceva! Ce e asta, house? E muzica? Sunt sigura ca ceea ce asculti tu nu este house, ci dance, dar cum majoritatea dintre voi nu stiti ce muzica ascultati, va luati unii dupa altii si ziceti ca ascultati house. Sunteti cu totii penibili. Plus ca Justin Bieber nu canta house, nici macar dance, canta pop(nu pot numi ceea ce face el muzica, dar in categoria asta este incadrat).
Inca nu pot sa imi revin. Compari o legenda a rockului cu un muc cu fata de capac de wc. Bon Jovi are in spate aproape 30 de ani de cariera, ne incanta cu muzica si vocea lui de atatia ani, pe cand Justin Bieber nici nu stie sa cante, e total afon. Da, afon!
Ok, am inteles, Bon Jovi e batran, are 49 de ani. Justin Bieber are 17 ani(cred, dar voce de fetita de 4 ani) si inca visezi ca o sa te intalnesti cu el, ca o sa te iubeasca si ca o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti. Ce frumos! Imi vine sa vomit deja. Copil frustrat si ****t de soarta pleaca, lasa-ne, dispari!
Si ca sa iti raspund intrebarii, spun tare si raspicat : BON JOVI.
Bafta!

| LastChance a răspuns:

@darkempire, frumos sa ii raspunzi prin niste versuri adevarate.
Manowar - Warriors of the world

| LastChance a răspuns:

Valabil si pentru fete? laughing

| LastChance a răspuns:

Bun atunci. Va imbat pe toti. happy

| LastChance a răspuns:

@IloveKazimirAndLisa, hahaha! Nu stii cat am baut eu la viata mea laughing

| LastChance a răspuns:

E mult mai bine decat sa vorbesc despre Justin Bieber.

| LastChance a răspuns:

@IloveKazimirAndLisa, ok, lauda-te! Poate ne intalnim noi odatalaughing

| AnaisC a răspuns:

Hai ca ma stapanesc cu greu,cu mare greu fatuca sa nu te bag de unde ai iesit.
Cum dracu Doamne iarta-ma iti permiti *fa* sa compari un geniu,una dintre cele mai mari voci,fete,nume ale muzicii cu un sobolan?
Daca la tine acasa nu se asculta altceva decat ieftinisme nu ai cum sa compari cel mai variat stil muzical,cel mai cunoscut si cel mai bun din lume(nu o spun eu,o spune majoritatea cu creier)cu stilul in care misuna cei mai multi paduchi?(Lady Gaga,Gaybaru, Rihanna).Nu ma mir, pariez ca nu ai mai mult de 15 ani de ai atata gramu' de creier in cat sa compari un geniu' al muzcii(uitat-te duduie la cate premii, melodii in Billiboard, melodii pe locul 1 in diferite top'uri etc...are)cu un gandac de bucatarie ce traieste din mila altora.
Si cum spun cei de mai jos pe care ii respect, te gazam cu cea mai mare placere,*fa*.
Doamne de mult nu am mai vb asa de urat da daca prostu' de provoaca ce sa-i faci...ma rog ma calmez pentru ca cel mai destept cedeaza si iti spun cu cel mai mare drag sa faci ce iti "ureaza" rockerii(oamenii cu creier)ce au raspuns inaintea maea si ce probabil vor raspunde dupa mine, cum spunea un rocker adevarat.Asculta-l mama la tine in grajdi si...care razaboi,*fa*? de cand Doamne fereste se da un razboi intre maiestrii si paduchi?
Cum am mai spus...nu ai ce sa-i ceri.Aaa app vezi ca o sa te terzesti cu un glont in cap la ate rahaturi ai scos pe gura sau mai bine...mai bine las' il "consumam"pe gaybar pe tine te lasam sa te chinui, fierbvi dracu' in propia prostie.
Pace!
www.WarAndRiot.blogspot.com
Aaa si.mai ia abecedaru' asa din cand in cand...se scrie frecvent.n-ai ce sa le ceri frate:|

| AnaisC a răspuns:

Un artist care e pe piata de 27 de ani nu are cum sa fie pus in aceeasi fraza cu un sobolan care mai mult de 5 nu rezista.
Siii...ma repet ce sa-i ceri, frate?
Obsedata cu hormonii pana-n gat ce viseaza sa se **** cu sobolanu.
Ma rog:
Mesaj catre rockeri:
Nu va enervati pentru fiecare tampit!(da, am spus-o ca sa ma mai calmez eu ca daca as avea-o in fata pe tampita asta nu i-ar mai ramane nimic.)

| TheDarkEmpire a răspuns:

Ooooooooo Tu contra cine? rolling on the floor
Unde ne intalnim si cand, sa vezi tu razboi! bring it on

"Many stand against us, but they will never win
We said we would return and here we are again"

| TheDarkEmpire a răspuns:

@mhn24 Asta-mi suna a jignire si nu-mi place raised eyebrows

//

| TheDarkEmpire a răspuns:

@mhn24 Iadul e casa mea laughing, cand ai fost in vizita?
Te serveam si eu cu o bere, vodka ceva acololaughing

| TheDarkEmpire a răspuns:

@IloveKazimirAndLisa
NIN love struck, eu sunt primul' pe listasmug

| TheDarkEmpire a răspuns:

@LastChange Bineinteles, sa nu fim nesimtiti...

| TheDarkEmpire a răspuns:

@IloveKazimirAndLisa hai ca-i zis-orolling on the floor

| TheDarkEmpire a răspuns:

Hai ca o cam dam spre domeniul bauturilorlaughing

| TheDarkEmpire a răspuns:

N-a spus nimeni ca trebuie sa vorbim despre Justin Bieberlaughing (doamne fereste).
thinking Sa-l transformam in Chat... exista shoutbox sau putem sa gasim o alta locatie.
Sa tot vorbim intr-un post, nu ca nu mi-ar place sau ar fi ceva rau, dar ...neh

| TheDarkEmpire a răspuns:

Chat = shoutbox, ne vedem acololaughing

| TheDarkEmpire a răspuns:

@alexush Asculta si apoi comenteaza

| TheDarkEmpire a răspuns:

@LetyKaty L-am vazut oh go on, am stat in coma 6 ore si doctorul mi-a recomandat un album cu Marduk... cand ajung acasa, sa-l dau la maxim.

| TheDarkEmpire a răspuns:

@Rebb Sincer, eu nu am nici o problema cu cei care asculta house, atata timp cat nu se baga in seama cum fac manelarii si altii.
PS: si nu asculta la telefon pe strada, mi se pare o mare prostie deoarece tu nu stii daca cel care trece pe langa tine inghite acel gen.

| TheDarkEmpire a răspuns:

@Metalandrei Fi atent la asta laughing :
In Moscova in 1991, la Monsters of Rock (AC/DC, Metallica, Motley Crue etc.) se spune ca au fost pe putin 1, 6 milioane de persoane laughing
Sa vedem cine depaseste asta...

| TheDarkEmpire a răspuns:

Bagam in intrebarea asta 200 de raspunsuri :))... avem 109, sa nu fim economi :>

PS: "@Metalandrei Fi atent la asta"
da, era cu 2 de I...
Fii atent la asta...
ca sa nu ziceti ca nu am stiut :))

Enjoy this fuckin' day:
http://www.youtube.com/watch?v=1QP-SIW6iKY

| TheDarkEmpire a răspuns:

@EnterSandman
http://www.youtube.com/watch?v=BwLtTa2trRs

Peace Sells la cat l-am ascultat, il stiu pe de rost...

| TheDarkEmpire a răspuns:

@MamaOmida Exista videoclip pe net cum un copil care plange este linistit de Satyricon, care-i BLACK METAL (de ala satanist cum ziceti voi laughing )
Si tie ti-e frica de MM rolling on the floor

@DanDannn Inca o data pentru toti, NU EXISTA ROCK SATANIST!
(ar trebui sa-mi deschid o scoala Pro-Rock sa va invatam ce-i ala rock)

| TheDarkEmpire a răspuns:

@Pinky Nu inteleg de ce trebuie sa ne magarim.Nu suntem in mahala.
N-ar avea curaju' Bieber sa stea fata-n fata... stai calm oh go on
Stiu ca esti repetenta, dar totusi, fara scoala nu ai un viitor, mai da pe la scoala.
Sa-mi raspunzi frumos deoarece o sa-ti fie sters contul la inca o miscare gresita si atunci va trebui sa chem toti rock-erii de pe TPU la un party de 2 zile week-end-ul asta sa ne distram ca am scapat de tine tongue, macar pentru un timp.
Baga un "baby" in timp ce citesti asta si gusta si un compot cu prune, poate ti-a fi pofta smug
Numai bine papuse wave laughing