| HATErock a întrebat:

Hate rock!
Love house!

Cel mai fregvent razboi de pe TPU, in ce tabara sunteti?

Pe cine preferati? Justin Bieber sau Bon Jovi?

Eu pe Justin!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Bon Jovi.
Să te duci la origini pentru că îndrăznești să îi compari pe ăștia doi.
Tot acolo să te duci fiindcă spui că urăști rock-ul. Nici o ființă cu mai mult de 1 miligram de creier nu ar spune că urăște rock-ul ÎNAINTE CA MĂCAR SĂ ÎL ASCULTE.

Îți expui părerile fără argumente sau cu argumente de rahat. Ești doar o frustrată care nu își poate explica unele fenomene din jurul ei, așa că face și ea ce poate - se dă în spectacol. Dă-mi frate niște argumente pentru a îți susține ideea că rock-ul e nașpa. Noi îți umplem 3 pagini de argumente sau poate mai mult dacă ne pui să argumentăm că rock-ul e cel mai bun gen de muzică.

Rock-ul va rămâne în continuare cel mai bun gen de muzică fie că tu sau vreo altă pițipoancă distrusă cu creier de găină veți organiza alte campanii stupide anti-rock fără să știți măcar cu ce se mănâncă acest gen extraordinar de muzică.

Rock-ul reprezintă vreo 99% din muzica bună. Mai sunt excepții din pop, rap, jazz, soul etc. Dar 99% din muzica bună este ROCK, nu altceva.

De ce aveți voi impresia că melodii din 1970 se ascultă cu plăcere și astăzi, dar de multe melodii din 2008 nu își mai aduce nimeni aminte? De prost ce e rock-ul ăsta nașpa, nu?

Habar n-ai ce înseamnă o muzică bună. Justin Biberon al tău nu e decât o fază trecătoare, în 5 ani va dispărea și va apărea altul ca el, și tot așa. E muzică pentru copii săraci cu duhul. Dar deja intru în detalii pe care e clar că nu le poți înțelege, având un grad de inteligență atât de mic. Trăiește tu acolo cu Biberonul tău, în universul tău din punguță, cu mulți alți obsedați de muzică proastă.

Chiar și felul cum scrii demonstrează cât de distrusă ești. Se scrie FRECVENT.

Rock vs. House nu e un război, e doar o răscoală a cocalarilor care se cred mari șmecheri și culți dacă nu ascultă manele și ascultă Inna.

Care prost ar compara un artist atât de genial cum e Bon Jovi cu un rahat ca Biberon? Pentru că ai spus o asemenea tâmpenie meriți să fii torturată încet, încet, pe melodiile lui Bon Jovi (nu alea de dragoste)

Rock-ul va rezista mereu. Rahaturile vor fi uitate în câțiva ani.

Nu contează ce muzică e în topuri, rock-ul va fi mereu cel mai bun gen de muzică.

Get a Life quickly! Ești așa de proastăăăă...laughing

Hai baftă. M-am distrat cu tine.

180 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

@MamaOmida Cum sa manance copii? laughing)
De MM se spun multe, insa el e un artist cu o inteligenta si o gandire ampla, deci nu toti putem sa-l intelegem.
Imbracamintea, limbajul si alte chestii sunt ca un "Pod" peste care trebuie sa treci ca sa intelegi ce mesaj vrea sa transmita.
De exemplu: "The Beautiful People", melodia lui Manson cu un videoclip, dupa cum spun unii "foarte sadic, scarbos si terifiant", este un mesaj trimis americanilor despre faptul ca "toti trebuie sa fie la fel dintr-un punct de vedere al modei, sa se simta toti frumosi, iar melodia sugereaza ca-ti poti crea standardele tale in frumusete fara sa fii unul dintre ei"

| Radioactive a răspuns:

happy Judeca naiba cu capul, nu cu al tau corp! Daca ti s-ar pune pe tava o manea si o melodie semnata Jon Bon Jovi ai spune ca-s la fel, probabil! Cum sa pui in aceeasi oala un maestru si un clasic al muzicii cu un pustan caruia i se umplu salile de concert cu adolescente care platesc sa-l vada, ci nu sa-l auda? Si de unde si pana unde rock sau house? Eu te sfatuiesc sa-i iei de mana pe Selena Gomez si pe Justin Bieber si sa-i rogi sa te invete sa scrii.

| EnterSandman a răspuns:

Paduchele mortilor masi, mea stricat toata ziua asta cu biberu ei laughing...ce mear place sa ma pot descarca.
Give me Ak47 laughing...

| EnterSandman a răspuns:

@mhn24
cu mine 48winking

| EnterSandman a răspuns:

laughing...ma gandesc ca nu mai are rost sa ma bag in conversatia asta, eu sunt cunoscut drept betiv, alcholic si etc...
cate experiment am facut eu la viata mea...
ia sa incercati 500 mil bere si 100ml vodka, le amestecati si vedeti ce iese laughing...este unul dintre cele mai vestite cockteiluri, cine stie, stie laughing

| EnterSandman a răspuns:

O dam spre talentul meu laughing...
transformam acest post in chat?
ce ziceti? laughing

| EnterSandman a răspuns:

Andreipaul a fost si el un fan Biber, dar l-am converit eu laughing, serios...intrebatil,dar a uitat sa asi schimbe poza cu paduchele de la avatar rolling on the floor))))))

| EnterSandman a răspuns:

LetyKaty,am vazut cateva poze cu copilu ala...si n-am mai dormit noaptea, serios, era o poza in care zambea...rolling on the floor(daca ala e zambet)
am auzit muzica lui si nu credeam ca exista ceva mai oribil deatat
am vazut si auzit despre el...si cred ca e deajuns...nu vreau sa mai vad si un interviu, mea ajuns sa aud despre paduchele asta.
Sper sa va dati si voi seama ce muzica de **** ascultati, dar nu o sa va dati seama pentru ca sunteti mult prea inchisi la minte.
numai binewinking

| EnterSandman a răspuns:

Hai cu 200 de comentari! :))
@darkempire
lasa tu Sandman-u, ia vezi ce zice link-u asta de mai jos? :D
http://www.youtube.com/watch?v=umeZtszNShk
\m/ \m/ \m/

| EnterSandman a răspuns:

@yloveyoujustinbieber
adica.te injur.te fac de tot rahatul.ami dau si drumul pe tine si apoi la sfarsit sa imi cer scuze?
ce rost ar mai avea injuraturile spuse inainte laughing

Răspuns utilizator avertizat
| NuclearAssault a răspuns:

Wooo, you really suck!

| Paulla a răspuns:

Sa-l insulti pe Bon Jovi in halul asta, comparandul cu retardarul acela...patetic. M-am plictisit sa explic la toti redusi chestile astea, doar du-te si te impusca. Faci un bine tuturor. Si daca cumva vrei sa salvezi lumea, impusca-l si pe Bieber.

| Sconcsiş a răspuns:

Tu preferi Justin Tanga pentru că eşti o cretină. Du-te şi fă-o pe mă-ta să recunoască că eşti făcută pentru alocaţie, copil *editat*

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

...este o intrebare penibila, Justin Bieber suxhappy, logic ca Bon Jovi si app bv 7h30

| Miky a răspuns:

Bon Jovi

| ÐÿÅ a răspuns:

Si eu tot pe Justin Bieber love struck love struck love struck love struck love struck

| Nymphetamine a răspuns:

Esti taranca rau! laughing
Daca il compari pe Bon Jovi cu ametitu' ala abia intrat in paine...nu pot sa zic decat ca n-ai pic de cultura muzicala.si mai mult de 10 ani nu ai! kiss Baga'ti minti'le-n cap...

| Nymphetamine a răspuns:

Biby eu in locul tau nu i-as recomanda sa asculte ceva rock caci la cat de proasta e ne-ar face neamu' de ras.straight face

| Deny1333 a răspuns:

Bon Jovi, clar.
P.S.: Nu vorbi dacă nu ştii.

| Deny1333 a răspuns:

ILoveKazimirAndLisa, trebuie invitaţie specială sau vin direct cu berea?

| Afdsa a răspuns:

105 răspunsuri, cu al meu 106 bravo fătucă, să mori cu house-ul tău de rahat.Cocalara naibii, cum dracu poţi face o aşa comparaţie? Asta arată nivelul tău de inteligenţă fato.House=manele,JB=manele în engleză(sau Inna în variantă masculină,nu că ăsta ar fi mascul dar na...laughing ),Bon Jovi=pur-şi-simplu nu am cuvinte să-l descriu...JB nu e nici o moleculă pe langa Bon Jovi, dar nu mă mai obosesc eu să îţi explic ţie asta că eşti prea proastă ca să înţelegi şi mi-e lene să explic de enşpe mii de ori de ce un mucos de copil ce nu se poate numi cântăreţ nu se poate compara cu o adevărată legendă a muzicii rock.
Asta e păpuşă rămâi cu house-ul şi cu JB-ul tău, rock-ul nu-i de tine...

| Afdsa a răspuns:

@Pinky, da proastă mai eşti " fha " straight face...Du-te la dracu cu poponaru' tau şi lasă-ne.Cică " cei care ascultati muzica ca lu' jon rahat e e problema voastra...nu am nimic de commentat. " dacă nu ai nimic de comentat inteligento,de ce te ambalezi aşa? Tu nu vezi că eşti umplută de stupizi până în gât şi tu şi ceilalţi biberonişti? Termino naibii că mă irită prostia şi gramatica ta.
Şi nu te mai lua de Jelli,crede-mă că are gusturi de miliarde de ori mai bune în materie de muzică în comparaţie cu tine,de fapt nici nu vă pot compara, nu pot compara nici un rocker cu tine, EŞTI PREA PROASTĂ şi ne distrăm pe seama ta dacă nu ţi-ai dat seama.
Cum a zis şi 7h30, m-am distrat cu tine laughing.
EDIT: Merci de stupid înseamnă că te-ai simţit in ce ţi-am zis, tâmpito. laughing

| rlkaa a răspuns:

Bon jovi normal!

Răspuns utilizator avertizat
| AnneMarri a răspuns:

Ferească Satana, cum Dumnezeu nu ţi uscă degetele alea să-l compari pe Bon Jovi cu... cu... cu... cimpanzeu ăla?!?!?!?!?!?! straight face straight face straight face
Şi-ţi dai seama că sunt pentru Bon Jovi, cu Gaystin Gayberon n-aş fi nici dacă ar trebui să aleg „Nicolae Guţă vs. Justin Bieber"! Aş alege Guţă.
P.S. tu gândeşti?

| pretzel a răspuns:

In primul rand se scrie frecvent.ma rog. Eu deja m-am saturat sa raspund la astfel de intrebari yawn. Sunt plictisita. Dar doar asa de chestie...nu sunt fana Bon Jovi, are cateva melodii chiar foarte faine; ador rockul in schimb.Dar in orice caz, nu il poti compara pe cap de mop cu Bon Jovi. Deci yawn daca vrea cineva sa vada parerea mea.raspunurile mele anterioare spun tot. Pace tie si tot neamului tau.

| Biby a răspuns:

Chiar m-am săturat de astfel de întrebări.
1.Cum poţi să compari pe Biberon cu Bon Jovi? Ai făcut cea mai mare crimă!happy
2. Eşti piţipoanca pentru că asculţi Justin Bieber.
3.Nu ştii să scrii.
4.Bon Jovi, în nici un caz Biberon.
5. Încearcă şi tu să asculti Metalliac, Disturbed sau ceva rock.Sigur o să-ţi placă.

| Biby a răspuns:

Metallica*
Scuze m-am grăbit.