| HATErock a întrebat:

Hate rock!
Love house!

Cel mai fregvent razboi de pe TPU, in ce tabara sunteti?

Pe cine preferati? Justin Bieber sau Bon Jovi?

Eu pe Justin!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Bon Jovi.
Să te duci la origini pentru că îndrăznești să îi compari pe ăștia doi.
Tot acolo să te duci fiindcă spui că urăști rock-ul. Nici o ființă cu mai mult de 1 miligram de creier nu ar spune că urăște rock-ul ÎNAINTE CA MĂCAR SĂ ÎL ASCULTE.

Îți expui părerile fără argumente sau cu argumente de rahat. Ești doar o frustrată care nu își poate explica unele fenomene din jurul ei, așa că face și ea ce poate - se dă în spectacol. Dă-mi frate niște argumente pentru a îți susține ideea că rock-ul e nașpa. Noi îți umplem 3 pagini de argumente sau poate mai mult dacă ne pui să argumentăm că rock-ul e cel mai bun gen de muzică.

Rock-ul va rămâne în continuare cel mai bun gen de muzică fie că tu sau vreo altă pițipoancă distrusă cu creier de găină veți organiza alte campanii stupide anti-rock fără să știți măcar cu ce se mănâncă acest gen extraordinar de muzică.

Rock-ul reprezintă vreo 99% din muzica bună. Mai sunt excepții din pop, rap, jazz, soul etc. Dar 99% din muzica bună este ROCK, nu altceva.

De ce aveți voi impresia că melodii din 1970 se ascultă cu plăcere și astăzi, dar de multe melodii din 2008 nu își mai aduce nimeni aminte? De prost ce e rock-ul ăsta nașpa, nu?

Habar n-ai ce înseamnă o muzică bună. Justin Biberon al tău nu e decât o fază trecătoare, în 5 ani va dispărea și va apărea altul ca el, și tot așa. E muzică pentru copii săraci cu duhul. Dar deja intru în detalii pe care e clar că nu le poți înțelege, având un grad de inteligență atât de mic. Trăiește tu acolo cu Biberonul tău, în universul tău din punguță, cu mulți alți obsedați de muzică proastă.

Chiar și felul cum scrii demonstrează cât de distrusă ești. Se scrie FRECVENT.

Rock vs. House nu e un război, e doar o răscoală a cocalarilor care se cred mari șmecheri și culți dacă nu ascultă manele și ascultă Inna.

Care prost ar compara un artist atât de genial cum e Bon Jovi cu un rahat ca Biberon? Pentru că ai spus o asemenea tâmpenie meriți să fii torturată încet, încet, pe melodiile lui Bon Jovi (nu alea de dragoste)

Rock-ul va rezista mereu. Rahaturile vor fi uitate în câțiva ani.

Nu contează ce muzică e în topuri, rock-ul va fi mereu cel mai bun gen de muzică.

Get a Life quickly! Ești așa de proastăăăă...laughing

Hai baftă. M-am distrat cu tine.

180 răspunsuri:
| SheCanFlyy a răspuns:

Deci inteleg ca urasti o arta(muzica rock) dar zici ca iti place house si asculti justin bieber si o ai pe selena la avatar.Tu stii ce e aia house? de fapt nu stii nimic ...ca esti proasta faa deaiaaa big grin

| DudaYeah a răspuns:

Deci tu esti de partea lui justin?
eu sunt la bon jovi

cine nu imi e prieten imi e dusman laughing

| GigllyMandy a răspuns:

Cred ca glumesti nu? Rock si Justin Bieber? Chiar? Vrei sa-ti faci multi dusmani pe aici nu?laughing si cum zice si Woodenpints asculta-l intre 4 peretibig grin. Stay cool=> hate JUSTIN BIEBER laughing! CIUSS!

| BiaSiAtat a răspuns:

Bon Jovi

| ArcAnna a răspuns:

Ronnie James Dio

| ArcAnna a răspuns:

Ok Bon Jovi.dar il/o bat pe ala/aia care mi-a dat stupid. Ronnie James Dio e o legenda! masa de cocalari

| Sophie a răspuns:

Bon Jovi, iubire whistling

| Simo0 a răspuns:

Deci păpuşă;;) fii atentă;)
http://www.youtube.com/watch?v=kffacxfA7G4 Justin Bieber-Baby;) Linie melodică: varză :-cu Versuri: Baby, baby, baby ohhhhhhh :-si mai mult rage;) Voce: 0 barat :-cu
http://www.youtube.com/watch?v=vx2u5uUu3DE Bon Jovi-It’s My Life…să fim serioşi, nici nu le putem compara;)

| SaintJimmy a răspuns:

Având în vedere că JB e opusul lui BJ.
Având în vedere faptul că ai auzit de Bon Jovi numai din reclamele de la TV.
Având în vedere că Justin pute și schelălăielile lui la fel.
Având în vedere faptul că Jon Bon Jovi, împreună cu Richie Sambora, Tico Torres și David Bryan formează una din trupele care au scris istorie în întreaga muzica.
Lol, who the f. is Justin Bieber?

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Bon Jovi, of course.

| Raengar a răspuns:

Date drek cu houseu tau the rock will never die!

| cryssa a răspuns:

Hai da-te in ****straight face

Răspuns utilizator avertizat
| iLovedYou96 a răspuns:

Justin!

| PikaRawrr a răspuns:

EU kpop!

| AyU a răspuns:

Bon Jovi \m/ laughing Justin ii un rahat cu ochi ( skz de exprimare ) laughing RoCk HaRd Or Go HoMe tonguelaughing

| BlackVeil a răspuns:

Nu cred ca poti uri ceva ce nu cunosti(probabil in viata ta nu ai ascultat rock),cel putin eu nu pot!
Zici ca iubesti house,dar parca justin nu canta house, ci pop, sau ma insel?
Justin Bieber este doar un produs comercial ce prinde bine la fetele de 11-17 ani! In cativa ani nu se va mai auzi nimic de el, te asigur...

| Kazimir a răspuns:

Va inteleg dragi pubertini. in procesul de pubertate abia incepe sa se dezvolte creierul si nu ma astept la ceva inteligent din partea voastra. doar manelistii asculta house cand vor sa para mai cool...

| Kazimir a răspuns:

@mhn,darkempire,EnterSandman si alti rockeri. ce zicem dupa ce vedem un concert de la Porcupine tree sau NIN deschidem niste beri? happy

| Kazimir a răspuns:

@LastChance ai vrea tu. eu iti beau 750 ml de vodka si inca mai pot gandi/scrie/merge. si normal ca vrem si fete sa avem pe cine saruta pasional la betie pe gat happy

| Kazimir a răspuns:

Pai va recomand sa serviti un cocktail simplu: vodka + vodka + o felie de lamaie (fara gheata). LastChance lunile trecute am baut zilnic minim 7 beri sau 1.5 L de vin sau 750ml de vodka

| Kazimir a răspuns:

@Emisor ai uitat de kazimir sad

| Gripa a răspuns:

Baietii cu parul lung si geci de piele te saluta si ard de nerabdare sa te faca posta.\m/

| StarMagda a răspuns:

Bon Jovi! Clar happy

| DarkShaodw1 a răspuns:

In primul rand, cum poti sa-l compari pe Bon Jovi cu Justin Bieber?! Copilu ala stie si el sa scoata 2-3 vocalize si u il compari cu Bon Jovi...
grav...

| DarkShaodw1 a răspuns:

Cred ca perushul meu are un IQ mult mai mare ca al tau. Zau ca pentru simpla comparatie merita sa ti se faca dosar penal! Ai macar idee cine este Jon Bon Jovi, sau Richie Sambora, sau David Bryan sau Tico Torres?! Sunt legende, copil dus cu capu'! DE JUstin nu mai auzim noi peste 2 ani... POate il lichideaza?smugsmuglove struck

| ZapaciLaa a răspuns:

Terminati dracului odata ( sry de exprimare ). Fiecare cu gusturile lui...dar eu sincer nu aleg pe nici unu. Rock-ul e prea nebun (Am auzit o melodie a lu Marlyn Manson si sigur nu o sa mai ascult vreodata ) si Justin e putin cam gay si la propriu si la figurat.

| ZapaciLaa a răspuns:

@darkempire: eu nu am zis ca mi-e frica...m-am referit la faptul ca se crizeaza pe scena ca un psihopat si am auzit ca...mananca. copii si ursi panda laughing

| ZapaciLaa a răspuns:

Si singura melodie rock pe care o iubesc e : We will rock you-Queen

| Jazzooohs a răspuns:

Duceţi-vă şi aruncaţi-vă de pe un bloc.
Eu una m-am săturat de cretine ca voi!
A ajuns lumea să mă intrebe daca a nevoie la psiholog! MI-ATI MANCAT SANATATEA!