| HATErock a întrebat:

Hate rock!
Love house!

Cel mai fregvent razboi de pe TPU, in ce tabara sunteti?

Pe cine preferati? Justin Bieber sau Bon Jovi?

Eu pe Justin!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Bon Jovi.
Să te duci la origini pentru că îndrăznești să îi compari pe ăștia doi.
Tot acolo să te duci fiindcă spui că urăști rock-ul. Nici o ființă cu mai mult de 1 miligram de creier nu ar spune că urăște rock-ul ÎNAINTE CA MĂCAR SĂ ÎL ASCULTE.

Îți expui părerile fără argumente sau cu argumente de rahat. Ești doar o frustrată care nu își poate explica unele fenomene din jurul ei, așa că face și ea ce poate - se dă în spectacol. Dă-mi frate niște argumente pentru a îți susține ideea că rock-ul e nașpa. Noi îți umplem 3 pagini de argumente sau poate mai mult dacă ne pui să argumentăm că rock-ul e cel mai bun gen de muzică.

Rock-ul va rămâne în continuare cel mai bun gen de muzică fie că tu sau vreo altă pițipoancă distrusă cu creier de găină veți organiza alte campanii stupide anti-rock fără să știți măcar cu ce se mănâncă acest gen extraordinar de muzică.

Rock-ul reprezintă vreo 99% din muzica bună. Mai sunt excepții din pop, rap, jazz, soul etc. Dar 99% din muzica bună este ROCK, nu altceva.

De ce aveți voi impresia că melodii din 1970 se ascultă cu plăcere și astăzi, dar de multe melodii din 2008 nu își mai aduce nimeni aminte? De prost ce e rock-ul ăsta nașpa, nu?

Habar n-ai ce înseamnă o muzică bună. Justin Biberon al tău nu e decât o fază trecătoare, în 5 ani va dispărea și va apărea altul ca el, și tot așa. E muzică pentru copii săraci cu duhul. Dar deja intru în detalii pe care e clar că nu le poți înțelege, având un grad de inteligență atât de mic. Trăiește tu acolo cu Biberonul tău, în universul tău din punguță, cu mulți alți obsedați de muzică proastă.

Chiar și felul cum scrii demonstrează cât de distrusă ești. Se scrie FRECVENT.

Rock vs. House nu e un război, e doar o răscoală a cocalarilor care se cred mari șmecheri și culți dacă nu ascultă manele și ascultă Inna.

Care prost ar compara un artist atât de genial cum e Bon Jovi cu un rahat ca Biberon? Pentru că ai spus o asemenea tâmpenie meriți să fii torturată încet, încet, pe melodiile lui Bon Jovi (nu alea de dragoste)

Rock-ul va rezista mereu. Rahaturile vor fi uitate în câțiva ani.

Nu contează ce muzică e în topuri, rock-ul va fi mereu cel mai bun gen de muzică.

Get a Life quickly! Ești așa de proastăăăă...laughing

Hai baftă. M-am distrat cu tine.

180 răspunsuri:
| Jazzooohs a răspuns:

P.S. schimbă-ti avatarul.

aaaa si aleg Bon Jovi, pentru că sunt normală la cap.

| InsaneDoll a răspuns:

Are drepate -->7h30 ...Rockul e cel mai tare gen de muzicawinking

Si nu e nici un razboi pe TPU`winking...aia e doar la mansarda tawinking

| Căpşunăăă a răspuns:

De cand e razboi intre Justin si Bon Jovi? Justin nu ii ajunge nici la degetul mic.Eu te respect si iti respect preferintele.Pe noi nu ne intereseaza ca tie iti place Justin, dar asta nu inseamna ca trebuie sa placa tuturor.Eu de exemplu, nu ascult un gen anume.ascult melodiile care imi plac. SI INCA CEVA : DACA SUNT MAI MICA DE 15 ANI, NU INSEAMNA CA IMI PLACE justin.CA ASA AM VAZUT PE AICI. Chiar imi place nespus Bon Jovi.Si John Bon Jovi separat. Canta superb. love struck Si pentru unii poate si Bieber canta bine.oh go on Dar nu trebuie sa le dam in cap ca le place bieber, dar nici ei nu ar trebui sa ne dea in cap.ca vai `voua de ce nu va place?`.Pot face pariu ca daca ar fi Justin putin mai mare si nu ar fi asa `frumos` nu v-ar mai placea. smug Deci. `Razboiul` de care zici tu nici nu exista. Justin poate canta el bine,dar asta nu inseamna ca il putem compara cu legende,ca Bon Jovi,Mj, Madonna, etc. Nici nu vreau sa aud asa ceva I don't want to see

| Poison3Fata a răspuns:

Bagamiash laughing, fa copchila isterica, facuta din laba trista si la betielaughing, cum Satan sa zici ca Justin Biberon "e tare"?laughing wtf tu esti cu capu'laughing, Rock-ul e cel mai cunoscut gen de muzica din lume si cel mai bun...

PS: Rock ON!\m/

pentru rockeriwinking

| adrianarp a răspuns:

Io nul suport pe biberon... deci bon jovi... da sincera sa fiu. nu imi plk de nici unu

| fluturas2 a răspuns:

Eu pe justin

| RegalusDekaron a răspuns:

Auzi comparatie.Cum sa poti prefera pe rahatu ala din canal? numai cand aud numele ma ia greata,Bon Jovi sunt legendele ale rockului si ale metalului cu ani grei in spate de succes, nu ca brotacu' asta.JB e rahat industrial, nu are personalitate nu are nimic.se misca dupa cum bate vantul. Daca i sufla'n cwr crapa.A compara JB cu BJ e ca si cum cineva te-ar intreba ce vrei sa porti azi? pantaloni sau bluza? a nu, stiu ce se potriveste...o palariestraight face. Terminati draq cu rahatu ala ca deja incepe sa puta.

| RegalusDekaron a răspuns:

Metalisti adevarati dati-mi si mie pe privat id vostur( ca aici il iau cacanarii de la JB)

| RegalusDekaron a răspuns:

Auzi nici limba romana nu o cunoaste(frecvent) si vorbeste de bon jovi.Nu vrei sa mori si sa ne faci tuturor un seriviciu? sa nu fi singura ia-l si pe JB.

| Șosețică a răspuns:

Bon Jovi \m/

| DrDeath a răspuns:

Rock on.I hate Justin Bieber.

| lila_7629 a răspuns:

Esti proasta. nu da acum sincer esti proasta! FEMEIE! chiar daca as alege justin nu il poti baga pe mopuletz intr-o prop cu un star asa de bun sh de apreciat! si nu te mai uita mult la tv ca te mananca kuru doopa! vede si ea o reclama si zice ia sa mai bag o intrebare ca n-am ce face...u nici nu si cine e bon jovi! 1

| DanDannn a răspuns:

What the HELL! AC/DC RULLZ! ROCK4ever!
Cum poti compara JUSTIN BIBILICA cu Bon jovi'!?!? evident,Bon Jovi'! Evanescence si AC/dc sunt cei mai buni,chiar daca sunt vechi, au o istorie perfecta,nu altceva! Dar depinde si ce fel de rock! daca e deala satanist, nu prea sunt de acord, insa il accept. Cel mai bun rock e cel alternativ - evanescence, linkin parca!

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Logic Bon Jovi.Sunt intru totul de acord cu 7h30

| Stefaan a răspuns:

Agramato asculta hip hop (parazitii, specii, zale etc) sau esti prea frustrata ca acei oameni iti critica gandirea?

| Termopile a răspuns (pentru Stefaan):

Cel mai bun răspuns! Felicitări ar trebui să primești fundă! În sfârșit un raspuns bun! Mă mir ca un ai primit fundă! Tot adevărul in 3 rânduri! Dacă aș fi pus întrebarea eu ai fi primit fundă cu prima ocazie! Bon Jovi, ce Justin Bieber, aia ce ai zis tu e muzică adevărată nu păduchi ăștia 2 care sug bani din industria muzicală, bani primiți pe degeaba, sunt o rușine pentru muzica adevărată. Hip Hop genul muzical suprem ăsta e unicul adevăr! Păcat ca doar Ștefan și cu mine îl cunoaștem! Voi apreciați doi păduchi dar pe artiști adevărați nimeni nu am auzit pe nimeni să vorbească de PARAZIȚII, Specii, Zale, etc care sunt cei mai tari artiști și voi veniți cu doi păduchi, buni de nimic și vă certați care e mai bun! Vaide capu vostru auziți la ei Bon Jovi și Justin Bieber! Fiv-ar păduchi să vă fie! Dar na asta e noua generație compară 2 păduchi, cu genii precum Specii! Vai mama voastră! Îmi fine vă las cu păduchi voștri!

| Tasya05 a răspuns:

Justin Bieber! Normal! Il ador pe justin! Niciodata nu mi-a placut si nu imi va placea Bon Jovi. ( scuze pentru fanii lui) macar eu am bunul simt sa imi cer scuze...nu cum fac altii... il injura pe justin si nici macar nu isi cer scuze la sfarsit.

| Tania a răspuns:

Rock! Justin Biber e un mucos, sper sa crapelaughing))

| 4827 a răspuns:

Bon jovi lojik, cine l-ar alege pe ''justin'', e cel mai mare fraier laughing nu stiu ce va place la ellaughing

| LarsUlrichsLover a răspuns:

Ok, si Kazimir. Scuze laughing

| MetalRocker a răspuns:

Bon Jovi! Du-te dracu de handicapata si inca sunt foarte foarte politicos.

| BOOBZen a răspuns:

Bon Jovi,e rock, e misto, ee...are de toate,canta super! Ador rock-ul,si imi place sa-l ascult
Ma rog si eu m-am plictisit sa raspund la intrebari din astea,si atunci cand il compari pe Bon Jovi de JB,JB nu e decat un amator,Bon Jovi e o legenda,si simter o fi mai invarsta dar arata nult mai bine decat JB,laughingBon Jovi e barbat in toata firea, nu o floricica delicata ca JB, si eu am 11 ani si stiu ce e muzica!

| BOOBZen a răspuns:

Bravo,vroiam sa te adaug la priteni, dar acum ca stiu ca esti fana JB, poti sa-ti iei adio baby

| Rebeca2911 a răspuns:

1. Il aleg pe Bon Jovi deoarece prefer muzica lui decat a viermelui de Gaystin. Deci il respect pe Bon Jovi pentru munca lui.
2. Eu nu prea ascult rock, imi plac doar unele melodii dar asta nu inseamna ca sunt Anti Rock straight face Ascult mai mult House:X dar in nici un caz manele. Nu toti cei care asculta House sunt cocalari.happy Dupa cum au spus unii, majoritatea cocalarilor sa dau pe house ca sa para mai smecheri.
3. Chiar m-am saturat cu astfel de "revolte"! yawn

| notsurewhoiam a răspuns:

Bon jovi:X:X

| MadnessCaffe a răspuns:

Cum sa il compari pe Bon Jovi cu Justin Bieber? rolling on the floor Nu inteleg. Justin Bieber e un pusti in calduri care canta ca o fetita pe cand Bon Jovi are multi ani de experienta.

Justin Bieber (JB), Bon Jovi (BJ)

Cum sunt si initialele, cei 2 sunt TOTAL OPUSI

BJ > JB

Cred ca ti-ai facut multi dusmani deja, dar daca asa cersesti tu atentie, asta e.

| nikywillrock a răspuns:

Vreau sa mori.

| Acvila a răspuns:

woooooooooaaaaaaa! Ce aripa mea dreaptă e ciorovăială asta aici?! Bre...eu m-am săturat să explic nişte diferenţe imense între nişte wanna-be şi "ai noştri". Dacă lor le place spiritul de turmă, da-i în incultura lor! Măcar eliminăm din păduchii societăţii cocalari şi găsim noi specimene.Idioţii întotdeauna au fost majoritari.
Aşadar, noi să ne vedem de-ale noastre \m/

| andrei62 a răspuns:

Te rog din suflet SPAZURATE fan obsedat de biberon, MOARTE FANILOR lui jb si al lui jb

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Se vede ca ai cap de omida furnica orice vietate mica si non-existenta deci du-te tu fata cu justinu-l tau copil reatrdat bon jovi the bestwinking